راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

آیا می‌توان با کمتر از دویست هزار دلار در آنتاریو خانه خرید؟

ایده خرید خانه در تورنتو با قیمت کمتر از دویست‌هزار دلار یک چیز فانتزی محض به نظر می‌رسد چرا که تقاضای بیشتر از عرضه قیمت‌ها را همچنان بالا نگه داشته است.

کمبود مسکن مقرون به صرفه منحصر به یک شهر نیست. میانگین کشوری قیمت خانه در کانادا ۸۶۵۱۰۰ دلار است که تقریبا ۳۰ درصد بیشتر از اوایل سال ۲۰۲۰ و تقریباً دو برابر میانگین ایالات متحده است.

در یک مطالعه جدید توسط Point2Homes مکان‌هایی را که کانادایی‌ها هنوز می‌توانند مسکن ارزان خریداری کنند را بررسی کرده است. این وب سایت از دویست‌هزار دلار، حدود یک چهارم قیمت متوسط کشوری را به عنوان معیار بودجه استفاده کرده است.

در انتاریو، شانس یافتن یک خانه مقرون به صرفه در یک شهر بزرگ تقریباً وجود ندارد. Point2Homes دریافت که هیچ خانه‌ای برای فروش کمتر از دویست‌هزار دلار در تورنتو، می‌سی‌ساگا یا برامپتون وجود ندارد.

در واقع، ۲۹ شهر در سراسر استان وجود داشت که خانه‌های ارزان قیمتی برای فروش نداشتند، از جمله ریچموند هیل، مارکهام و کالدون.

بیشتر بخوانید:

در واترلو، ۰.۳۲ درصد از خانه‌های برای فروش زیر دویست‌هزار دلار قیمت داشتند. در همیلتون، گزینه‌های مقرون به صرفه ۰.۲۴ درصد از خانه‌های فروشی را تشکیل می‌دادند. در اتاوا، این میزان فقط چهارده صدم درصد را به خود اختصاص دادند.

از میان ۵۰ شهر بزرگ کانادا – که اکثر آن‌ها در انتاریو هستند – Kawartha Lakes با ۴.۸۰ درصد بیشترین سهم را از نظر خانه‌های فروشی زیر دویست‌هزار دلار داشتند. Point2Homes خاطر نشان کرد که این شهر، تنها شهر بزرگی بود که بیش از ۱ درصد از خانه‌های برای فروش در آن زیر قیمت معیار قرار گرفتند.

این سایت می‌گوید: «تنها حدود ۱۰ درصد از کل خانه‌های برای فروش در کانادا کمتر از دویست هزار دلار قیمت دراند و تعداد بسیار کمی از آن‌ها در شهرهای بزرگ هستند».

به این مطلب امتیاز بده post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.