راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

اطلاعیه پلیس: تسهیلات خروج مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور

سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا طی اطلاعیه ای از تسهیلات خروج مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور خبر داده است.

به گزارش سایت حقوقی راهش متن این اطلاعیه که در سایت رسمی نیروی انتظامی منتشر شده است، به شرح زیر است:

سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام کرد : با توجه به ادامه شیوع ویروس کرونا به صورت گسترده، مشمولان دارای معافیت تحصیلی خارج از کشور و یا مقیم خارج از کشور که به دلیل لغو پروازهای خارجی و قرنطینه های صورت گرفته ازسوی برخی کشورها با مشکل مواجه شده اند، می توانند از تسهیلات مصوب ستاد کل نیروهای مسلح برخوردار شوند.

مشمولان ایرانی غایب و غیر غایب خارج از کشور که با هماهنگی وزارتخانه های امور خارجه، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت علوم وارد کشور شده اند و تا تاریخ ۱۵ مهر ماه سال جاری مجوز یک بار خروج برای آنان صادر شده و همچنان شرایط بازگشت آنان به کشور محل اقامت به علت بیماری کرونا مقدور نیست، می توانند تا پایان سال ۱۳۹۹ پس از تایید وزارت امورخارجه از مجوز یک بار خروج بهره مند شوند.

همچنین اطلاعیه ای نیز دربرخی از نمایندگی های جمهوری اسلامی به شرح زیر منتشر شده است:

بخشنامه جدید پلیس مهاجرت ایران در خصوص ورود و خروج

ایرانیان مقیم خارج، دانشجویان ایرانی و اتباع خارجی در مرزها و محدودیت های کرونایی

آن دسته از ایرانیان مقیم خارج از کشور که بیش از یک سال در کشور اقامت داشته اند، تا پایان سال جاری (۱۳۹۹) با خروج آنان مساعدت می گردد.

کلیه دانشجویان دارای اجازه خروج دانشجویی صادره از نمایندگیهای جمهوری اسلامی ایران درخارج از کشور که دارای اجازه خروج تا تاریخ ۳۱/۰۶/۱۳۹۹ می باشند و از اول مهرماه ۱۳۹۸ به کشور وارد و به دلیل شرایط و محدودیت های کرونایی بیش از مهلت مقرر مندرج در اجازه خروج، در کشور توقف نموده اند می توانند با همان اجازه خروج تا پایان سال جاری (۱۳۹۹) از کشور خارج شوند.

کلیه اتباع خارجی مقیم ایران که بعد از تاریخ ۰۱/۰۹/۱۳۹۸ با پروانه اقامت و روادید خروج مراجعت معتبر، از کشور خارج و در مهلت مقرر به دلیل شرایط و محدودیت های کرونایی نتوانسته اند به کشور مراجعت نمایند، چنانچه تا پایان سال جاری به مبادی مرزی مراجعه و اعتبار پروانه اقامت آنان منقضی گردیده است، دوایر کنترل گذرنامه مرزی نسبت به صدور روادید ورود ۱۴ روزه رایگان بدون حق خروج برای آنان اقدام و تبعه را برای تعیین تکلیف اقامت خود به استان محل دریافت خدمات اقامتی راهنمایی می نمایند.

کلیه اتباع خارجی مقیم ایران که بعد از تاریخ ۰۱/۰۹/۱۳۹۸ با پروانه اقامت و روادید خروج مراجعت معتبر، از کشور خارج و در مهلت مقرر به دلیل شرایط و محدودیت های کرونایی نتوانسته اند به کشور مراجعت نمایند چنانچه تا پایان سال جاری (۱۳۹۹) به مبادی مرزی مراجعه و پروانه اقامت آنان معتبر باشد، بدون هیچگونه محدودیتی توسط مبادی مرزی اجازه ورود داده می شود.

منبع: سرکنسولگری ایران در فرانکفورت

به این مطلب امتیاز بده post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.