راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

اعتصاب سراسری پرستاران در ایالت نیوساوت‌ولز استرالیا

‎با این که نظرسنجی برای راه‌اندازی این تحصن همچنان ادامه دارد، اما انجمن پرستاران و ماماهای نیوساوت‌ولز اعلام کرد، اکثراعضا موافق اجرای این برنامه هستند.

‎براساس اعلام این انجمن که ۴۸۰۰۰ نفر عضو دارد، جمعیت بیشتری از پرستاران بیمارستان‌های دولتی در این تحصن مشارکت خواهند کرد.

‎قرار است پرستاران بیمارستان پرنس آلفرد در سیدنی به مدت ۲۴ ساعت و پرستاران بیمارستان‌های وست‌مید و کامبرلند تا ۱۲ ساعت در تحصن باشند.

‎با این حال پرستاران بخش‌های مراقبت از بیماران بدحال و خاص در محل کارشان حاضر خواهند بود.

‎این اعتصاب در حالی صورت می‌گیرد که بیمارستان‌های نیوساوت‌ولز به دلیل درگیری با شیوع کووید-۱۹ در وضعیت آماده‌باش به سر می‌برند. به علاوه تعداد زیادی از کارکنان بخش درمان هم به علت ابتلا به کرونا در مرخصی بسر می‌برند.

‎درخواست اصلی این اتحادیه جبران کمبود پرستار و ماما در بیمارستان‌ها و اجرای طرح تعیین تعداد بیمار برای هر پرستار، همانند ایالت‌های کوئینزلند و ویکتوریا است.

‎از جمله خواسته‌های دیگر پرستاران، افزایش عادلانه حقوق و دستمزد، بالاتر از ۲.۵ درصد پیشنهادی دولت، وعدم تغییر در مقررات پرداخت غرامت به کارگران است.

‎در صورت اجرای مقررات جدید، کارگران ضروری – از جمله پزشکان، پرستاران، امدادگران، معلمان و کارگران فروشگاه‌های بزرگ برای دریافت غرامت باید ثابت کنند که در محل کارشان، به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند.

منبع: https://amp.9news.com.au/article/c09228ea-010b-48c2-bdd1-85a92a27b8c4

۵/۵ - (۱ امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.