راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

اعلام جزئیات «یارانه برق» در سوئد

دولت امروز جزئیاتی را درباره یارانه برق برای خانواده های آسیب دیده از قیمت بالای برق ارائه کرد.

وزیر دارایی میکائیل دامبری در یک کنفرانس خبری گفت : حداقل حمایت ۱۰۰ کرون و حداکثر ۲۰۰۰ کرون در ماه خواهد بود. خانوارهایی که کمتر از ۷۰۰ کیلووات ساعت در ماه مصرف می‌کنند هیچ حمایتی دریافت نمی کنند.

گفته می شود کسانی که بین ۷۰۰ تا ۸۹۹ کیلووات ساعت در ماه مصرف می کنند، ۱۰۰ کرون در ماه دریافت خواهند کرد. میزان یارانه با توجه به مصرف افزایش می یابد و برای مصرف کنندگان بیش از ۲۰۰۰ کیلووات ساعت حداکثر به ۲ هزار کرون می رسد.

بر اساس پیشنهاد دولت سوئد، این یارانه عمدتاً به خانه‌هایی که برای گرمایش به برق وابسته هستند و همچنین خانه‌ها و آپارتمان‌هایی که مصرف برق در آن‌ها بالا بوده خواهد رسید. تخمین زده می شود که حدود ۱.۸ میلیون خانواده در سراسر سوئد از این حمایت بهره مند شوند.

خشایار فرمانبر وزیر نیرو در نشست خبری امروز اعلام کرد که یارانه از طریق شرکت های شبکه برق به صورت خودکار پرداخت می شود، یعنی مصرف کننده برای دریافت این مبلغ نیازی به انجام کاری نخواهد داشت. انتظار می‌رود پارلمان در پایان ماه فوریه به بودجه اصلاح شده رأی دهد تا این پول در اختیار شرکت‌های برق قرار گیرد.

وزیر نیرو گفت: به محض اتمام مراحل اولین پرداخت ها به دست مصرف کننده می‌رسد. این کمک ها بیشتر به عنوان اعتبار قبض برق خواهد بود.» انتظار وزیر این بود که مبلغ یارانه در ماه مارس یا آپریل پرداخت شود.

جدول یارانه بر اساس مصرف

۷۰۰ – ۸۹۹ کیلووات ساعت – ۱۰۰ کرون در ماه

۹۰۰ – ۹۹۹ کیلووات – ۲۰۰ کرون

۱۰۰۰ – ۱۰۹۹ – ۳۰۰ کرون

۱۱۰۰ – ۱۱۹۹ – ۴۰۰ کرون

۱۲۰۰ – ۱۲۹۹ – ۵۰۰ کرون

۱۳۰۰ – ۱۳۹۹ – ۷۰۰ کرون

۱۴۰۰ – ۱۴۹۹ – ۹۰۰ کرون

۱۵۰۰ – ۱۵۹۹ – ۱۱۰۰ کرون

۱۶۰۰ – ۱۶۹۹ – ۱۳۰۰ کرون

۱۷۰۰ – ۱۷۹۹ – ۱۵۰۰ کرون

۱۸۰۰ – ۱۸۹۹ – ۱۷۰۰ کرون

۱۹۰۰ – ۱۹۹۹ – ۱۹۰۰ کرون

بیش از ۲۰۰۰ کیلووات ساعت – ۲۰۰۰ کرون در ماه

منبع: کانال تلگرامی اخبار سوئد

به این مطلب امتیاز بده post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.