راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

الزام بکارگیری سامانه مناقصات الکترونیکی دولت در مناقصه‌های عمومی کالا

ابلاغیه الزام بکارگیری سامانه مناقصات الکترونیکی دولت در حوزه مناقصه های عمومی کالا (بخشنامه شماره ۱۹۲۲۲/۱ مورخ ۰۶/۰۶/۱۳۹۲ مرکز توسعه تجارت الکترونیکی)

به کلیه دستگاه های موضوع بند (ب) ماده (۱) قانون برگزاری مناقصات مصوب ۰۳/۱۱/۱۳۸۳

با سلام

پیرو ابلاغ آیین نامه فعالیت سامانه تدارکات الکترونیکی دولت به شماره ۱۶۵۳۸۹/ت۴۶۸۴۹ک مورخ ۲۱/۰۸/۱۳۹۰ (پیوست ۱) و در راستای اجرای فاز سوم سامانه مذکور، سامانه مناقصات الکترونیکی دولت آماده بهره برداری دستگاه‌های مشمول می باشد.

لذا لازم است دستگاه های فوق الذکر در استان تهران از تاریخ ۲۰/۷/۱۳۹۲ کلیه مناقصه های عمومی خود را در حوزه کالا منحصراً در بستر سامانه مناقصات الکترونیکی دولت با آدرس www.setadiran.ir محقق نمایند.

بدیهی است انجام مناقصات در این بستر نیاز به اقداماتی دارد که دستگاه ها می بایست پیش از تاریخ مذکور محقق نمایند (پیوست ۲). همچنین، با توجه به پیش‌نیاز بودن بندهای ۱ و ۲ پیوست مذکور برای سایر مراحل، لازم است اقدامات مرتبط با این موارد حداکثر تا دو هفته پس از این ابلاغیه انجام گردد.

خاطرنشان می سازد به استناد ماده ۲ آیین نامه صدرالاشاره، تخلف از موارد مندرج در این ابلاغیه توسط متولیان و مجریان مناقصات، غیرقانونی بوده و موارد تخلف توسط ارگان های نظارتی کشور پیگیری خواهد شد.

چنانچه دستگاه هایی به دلیل برخی شرایط خاص، خود را مشمول آیین نامه فوق الذکر نمی دانند لازم است موارد را در اسرع وقت به صورت رسمی به این مرکز اعلام نماید تا ضمن استعلام از ارگان‌های قانونگذار در این زمینه تعیین تکلیف گردد. بدیهی است در غیر اینصورت از تاریخ این ابلاغیه دستگاه مورد اشاره مشمول اجرای سامانه خواهد بود.

قابل ذکر است مرکز تماس سامانه با شماره ۲۳۷۵۷۵۷۵ جهت رفع هر گونه ابهام آماده پاسخگویی به سؤالات احتمالی می باشد.

جعفر محمودی- رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

به این مطلب امتیاز بده post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.