راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

انتقاد از دستورالعمل تابعیت فرزندان مادر ایرانی پدر خارجی

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت و گو با خبرنگار؛ خبرگزاری خانه ملت قانون اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان غیر ایرانی را یکی از مصوبات ارزشمند مجلس دهم دانست و گفت: این قانون یکی از اسناد افتخار جمهوری اسلامی ایران است که بر اساس آن مشکل تابعیت ۱۰۰ هزار کودک و به تبع آن مشکلات تحصیلی و بهداشتی آن‌ها حل شد.

رحیمی جهان‌آبادی با بیان اینکه دستورالعمل طراحی شده توسط دولت برای اجرای قانون تابعیت ایراد دارد، افزود: این دستورالعمل ابهامات و موانع زیادی را ایجاد کرده و روند صدور شناسنامه‌ها بیانگر این است که هدف و فلسفه‌ای که مجلس و قانون گذار دنبال می‌کرد تامین نشده است.

نماینده مردم تربت‌جام، تایباد، باخرز و صالح آباد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در رابطه با این موضوع چندین ماه گذشته با رئیس جمهور به عنوان کسی که در مراحل مختلف قانون پیگیری‌های مختلفی را در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس دهم داشتیم مکاتبه‌ای داشتم و شرح دادم که بخش آیین نامه اجرایی مشکلات زیادی را در مسیر صدور شناسنامه ایجاد کرده است.

وی افزود: در حال حاضر در حال پیگیری و رایزنی هستیم که نشستی را با وزیر کشور داشته باشیم و همچنین با رئیس جمهور مجددا صحبت کنیم تا بتوانیم موانع سد راه اجرای قانون را مرتفع کنیم.

۴.۷/۵ - (۱۲ امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.