بوران و کولاک پس از ۱۰ سال در هلند/ صدور هشدار قرمز

یک جبهه هوای سرد شمال اروپا را در برگرفته است و در نتیجه آن هلند نیز روز یکشنبه دستخوش اولین کولاک بزرگ طی ۱۰ سال گذشته شد، رویدادی که ترافیک جاده ای و ریلی این کشور را مختل کرد.

شرایط در هلند به حدی اضطراری است که دولت همه مراکز آزمایش کرونا را برای چند روز تعطیل کرده است.

اداره هواشناسی هلند هشدار بی سابقه قرمز را برای کل کشور در روز یکشنبه صادر و اعلام کرد که احتمال وزش باد با سرعت ۹۰ کیلومتر در ساعت و سرمای سخت وجود دارد.

پیش بینی های آب و هوایی از وقوع اولین برف و بوران در هلند پس از گذشت زمانی طولانی خبر می دهد. ژانویه ۲۰۱۰ آخرین باری بود که کولاک این کشور را درنوردید.

در اکثر بخش های کشور بین ۵ تا ۱۰ سانتی متر برف باریده و حال آنکه در برخی مناطق حتی ۳۰ سانتی متر بارش گزارش شده است.

گزارش ها حاکی است که تردد همه قطارها در هلند تا دستکم ساعت ۱۲ ظهر متوقف شده است.

به رانندگان نیز توصیه شده از سفر خودداری کنند و حدود ۸۵ گزارش از لغزش خودروها در معابر مخابره شده است.

پیش بینی می شود که تا ۱۰ روز دمای هوا در هلند به زیر صفر برسد. مارک روته نخست وزیر هلند به مردم هشدار داده است که برای جلوگیری از شیوع کرونا همچنان فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند تا از بیمارستان های شلوغ سر درنیاورند.

هلند امیدوار است ماراتن اسکیت روی یخ ۲۰۰ کیلومتر را در ۱۱ شهر برای اولین بار پس از سال ۱۹۹۷ برگزار کند.

این جبهه هوای سرد علاوه بر هلند، آلمان را نیز تحت تاثیر قرار داده است. بارش شدید برف در آلمان باعث مختل شدن حرکت قطارها در منطقه نورث – وست‌فالن که پرجمعیت ترین منطقه در آلمان با ۱۸ میلیون نفر است، شده است. همچنین این مساله بر تردد قطارهایی که هامبورگ را ترک می کنند، تاثیر گذاشته است.

به علاوه بارش برف باعث ترافیک شدید در معابر آلمان شده به طوری که از عصر روز شنبه، ۲۲۲ حادثه جاده ای در این کشور گزارش شده است.

انتظار می رود بارش های سنگین تری تا ۴۰ سانتی متر در بخش هایی از شمال آلمان روی دهد.

بلژیک که در همسایگی هلند قرار دارد، با بارش سبک برف همراه بوده است، اما برای روزهای پیش رو، کاهش شدید دمای هوا در این کشور پیش بینی می شود.

در همین حال، کارشناسان هواشناسی انگلیس با اعلام وزش باد شدید از سمت اواکراین و منطقه دریای سیاه، هشدار داده‌اند بارش شدید برف و یخبندان بخش های وسیعی از انگلیس را به زودی فرا گیرد و مردم باید منتظر قطع احتمالی برق باشند.

اداره هواشناسی انگلیس برای برخی مناطق این کشور هشدار زرد صادر کرده است و این وضعیت اخطارآمیز تا ظهر روز چهارشنبه ادامه دارد. هشدار زرد به معنای احتمال قطع برق و اختلال در سرویس های حمل و نقل در برخی مناطق این کشور است.

کارشناسان از احتمال بارش سنگین برف و وزش شدید باد در جنوب شرقی انگلیس خبر داده و اعلام کرده اند که ممکن است در برخی مناطق بارش برف تا ۳۰ سانتی متر برسد.

Zeen Social Icons

مطالب بیشتر
نجات یک خانواده توسط پلیس دبی