راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

تصمیمات جدید دولت سوئد برای کاهش شیوع کرونا

دولت امروز مجموعه‌ای از تصمیمات جدید را برای جلوگیری از شیوع عفونت کرونا در کشور اعلام کرد. نخست وزیر استفان لوون گفت: این تصمیمات شامل اختیار دادن به سازمان بهداشت عمومی برای تعیین ساعات کار به صورت محلی یا ملی برای همه رستوران‌ها ، کافه‌ها و بارها و تشدید حداکثر تعداد افرادی که می‌توانند در فروشگاه‌ها حاضر باشند است.

یوهان کارلسون ، مدیر کل سازمان بهداشت عمومی ، از تصمیم برای بستن رستوران‌ها ، کافه‌ها و بارها در ساعت ۸:۳۰ عصر ، با هدف کاهش عفونت از یکم مارس خبر داد. کارلسون از مراکز خرید خواست که اجازه ورود گروهی را ندهند ، بنابراین یک نفر از گروه یا خانواده فقط می‌تواند داخل شده و خرید کند.

استفان لوون افزود: “وضعیت خطرناک است و ما شاهد افزایش عفونت هستیم.” خطر موج سوم زیاد است. آژانس بهداشت عمومی سوئد اکنون فرصت‌های جدیدی برای محدود کردن ساعات کار رستوران ها و کافه ها دارد. لوون بیان داشت : “بعد از یک سال ، ما اهمیت مبارزه با کرونا را در حفظ فاصله می‌دانیم ، زیرا موثرترین راه برای از بین بردن ویروس است.” هنوز وقت استراحت(راحت بودن) نیست. “نباید در پمپ بنزین‌ها و سوپرمارکت‌ها و نه هیچ مکانی ازدحام وجود داشته باشد.”

به این مطلب امتیاز بده post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.