تصمیمات جدید دولت سوئد برای کاهش شیوع کرونا

دولت امروز مجموعه‌ای از تصمیمات جدید را برای جلوگیری از شیوع عفونت کرونا در کشور اعلام کرد. نخست وزیر استفان لوون گفت: این تصمیمات شامل اختیار دادن به سازمان بهداشت عمومی برای تعیین ساعات کار به صورت محلی یا ملی برای همه رستوران‌ها ، کافه‌ها و بارها و تشدید حداکثر تعداد افرادی که می‌توانند در فروشگاه‌ها حاضر باشند است.

یوهان کارلسون ، مدیر کل سازمان بهداشت عمومی ، از تصمیم برای بستن رستوران‌ها ، کافه‌ها و بارها در ساعت ۸:۳۰ عصر ، با هدف کاهش عفونت از یکم مارس خبر داد. کارلسون از مراکز خرید خواست که اجازه ورود گروهی را ندهند ، بنابراین یک نفر از گروه یا خانواده فقط می‌تواند داخل شده و خرید کند.

استفان لوون افزود: “وضعیت خطرناک است و ما شاهد افزایش عفونت هستیم.” خطر موج سوم زیاد است. آژانس بهداشت عمومی سوئد اکنون فرصت‌های جدیدی برای محدود کردن ساعات کار رستوران ها و کافه ها دارد. لوون بیان داشت : “بعد از یک سال ، ما اهمیت مبارزه با کرونا را در حفظ فاصله می‌دانیم ، زیرا موثرترین راه برای از بین بردن ویروس است.” هنوز وقت استراحت(راحت بودن) نیست. “نباید در پمپ بنزین‌ها و سوپرمارکت‌ها و نه هیچ مکانی ازدحام وجود داشته باشد.”

Zeen Social Icons

مطالب بیشتر
حذف جریمه و کروکی کاغذی به زودی