راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

جریمه ۴۰۰۰۰ درهمی برای آسیب روانی به یک سگ

دادگاه اختلافات دبی مردی را به پرداخت ۴۰۰۰۰ درهم به عنوان غرامت به صاحب سگ به دلیل آسیب روانی به آن سگ محکوم کرد.

بنا به گزارش دادستانی و پلیس، متهم در حال تعقیب گربه خود در خیابان بود که قربانی که همسایه‌اش بود به همراه سگش از آنجا عبور کرد. این مرد پس از اینکه شنید که همسایه‌اش که دانش‌آموز است به سگش می‌گوید که گربه از تو می‌ترسد، به دانش‌آموز حمله کرد.

قربانی گفت که مرد ناگهان در کنار او ایستاد و عباراتی را تکرار کرد. دانش‌آموز چون هدفون در گوشش داشت نشنید، اما عبارت «فقط برو» را فهمید و به راهش ادامه داد. در کمال تعجب، مرد به دنبال او رفت و به او توهین کرده و حمله کرد. همسر این مرد و برادرش از خانه بیرون دویدند و سعی کردند مانعش شوند.

با این حال متهم که کلید خودرویش را در دست داشت، به ضرب و شتم دانش‌آموز ادامه داد. او پیراهن، ژاکت و ساعت مچی قربانی را درآورد و او را هل داد و باعث افتادن وی روی زمین شد.

قربانی به دادستانی گفت که سگش در اثر این حادثه از نظر روحی آسیب دیده است. سگ در جریان این حادثه از ترس فرار کرد و تنها صبح روز بعد پیدا شد. از خوردن و آشامیدن امتناع می‌کرد، که باعث شد دانش‌آموز او را به کلینیک دامپزشکی ببرد.

متهم در دادگاه کیفری اعتراف کرد که به قربانی حمله و توهین کرده است. او گفت که با توهینِ دانش‌آموز و سگ خطاب کردنش به این کار تحریک شده است.

به این مطلب امتیاز بده post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.