راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

احتمال بالای حذف قانون تغییر ساعت رسمی در کانادا

کانادا به حذف قانون تغییر ساعت رسمی یک قدم نزدیکتر شد

کانادا یک قدم دیگر به حذف قانون تغییر ساعت رسمی نزدیکتر شد، چرا که دیروز سه شنبه ۱۵ مارس، مجلس سنای آمریکا به لایحه حذف قانون تغییر ساعت رسمی رای داد.

اگر این لایحه تبدیل به قانون شود، می‌تواند یک واکنش زنجیره‌ای را در آمریکای شمالی ایجاد کند.

همانطور که قبلا دو استان کانادا قانون مشابهی تصویب کرده اند، اما اجرای آن را مشروط به اقدام مشابه در ایالت‌های آمریکا کرده اند.

استان بریتیش کلمبیا در سال ۲۰۱۹ لایحه‌ای را تصویب کرد که طبق آن تغییر ساعت رسمی برچیده شود. اما این قانون در صورتی اجرا خواهد شد که استان یوکان در کانادا و ایالت‌های واشنگتن، اورگان و کالیفرنیا در آمریکا اقدام مشابهی را انجام دهند.

در نوامبر سال ۲۰۲۰ هم قانونی در آنتاریو تصویب شد که تغییر ساعت رسمی را در این استان لغو می‌کرد. اما شرط اجرای این قانون، همراهی کبک و نیویورک است.

بیشتر بخوانید:

یعنی اگر کبک و نیویورک هم تصمیم بگیرند که ساعت رسمی را تغییر ندهند، آنتاریو هم از تغییر ساعت رسمی صرف نظر می‌کند.

برای این که لایحه حذف تغییر ساعت رسمی در آمریکا به قانون تبدیل شود، باید به تصویب مجلس نمایندگان برسد و رئیس جمهور آن را امضا کند. اگر این اتفاق بیفتد و قانون تغییر ساعت رسمی در ایالت‌های آمریکا دیگر اجرا نشود، می‌توانیم شاهد حذف قانون تغییر ساعت رسمی در استان‌های کانادا هم باشیم.

مخالفان تغییر ساعت معتقدند که این کار تاثیر چندانی در کاهش مصرف انرژی ندارد و حتی سلامت افراد را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد.

منبع:‌ globalnews

به این مطلب امتیاز بده post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.