راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

درخشش در مسابقه نقاشی ژاپن و تولید اسباب بازی برگزیده

سه خبر درخشش در مسابقه نقاشی ژاپن، تولید اسباب بازی برگزیده و صدور یک حکم سه خبر از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.

مسابقه بین‌المللی نقاشی کودکان انجمن هیکاری کشور ژاپن با موضوع آزاد، در سال ۲۰۱۹ برگزار شد و از میان ۱۸هزار و ۵۹۳ اثر از ۷۳ کشور جهان ۱۰  کودک و نوجوان ایرانی برگزیده شدند.

تارا جعفری، عضو ۷ ساله کانون کرمانشاه موفق به دریافت لوح تقدیر و نشان طلایی مسابقه بین‌المللی نقاشی کودکان انجمن هیکاری کشور ژاپن شد.


سهیل ابوعلی، دیگر عضو ۶ ساله کانون از شهرستان بهبهان خوزستان لوح تقدیر  و نشان نقره‌ای این رویداد هنری را از آن خود کرد.

مهرسانا بیگ‌زاده، ۸ ساله از کرمانشاه، امیرعلی متقی‌زاده ۱۰ ساله از مرکز کانون گزبرخوار استان اصفهان، هستی جهانبانی ۱۱ ساله از اصلاندوز اردبیل، سیران ملازاده ۱۴ ساله از مهاباد آذربایجان غربی و زینب کیان‌نژاد ۱۴ ساله از لارستان فارس از مسابقه بین‌المللی نقاشی کودکان انجمن هیکاری کشور ژاپن لوح تقدیر و نشان برنزی دریافت کردند.


در عین‌حال سه دیپلم افتخار این مسابقه نیز به ستایش غفاری ۸ ساله از لاهیجان استان گیلان، مهدی قربانی ۹ ساله عضو کانون اسفراین خراسان شمالی و فاطمه صدقی ۱۳ ساله از شهرستان نقده در استان آذربایجان غربی رسید.         


یادآوری می‌شود کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با ارسال ۵۵۱ اثر نقاشی اعضای خود در سراسر کشور، در بیست‌وهفتمین مسابقه بین‌المللی نقاشی کودکان انجمن هیکاری کشور ژاپن شرکت کرد.

اسباب‌بازی برگزیده‌ رویداد ملی ایده‌آزاد کانون به تولید رسید

اسباب‌بازی تتابرد از مجموعه طرح‌های برگزیده سومین رویداد ملی ایده‌آزاد با حمایت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و همکاری شرکت اندیشه‌آفرینان شریف به مرحله تولید رسید. در ادامه‌ حمایت کانون پرورش فکری از تولیدکنندگان جدید در صنعت اسباب‌بازی این بار، سرگرمی تتابرد تولید می‌شود.تتابرد اولین بازی از مجموعه بازی‌های تتا (تقلید، ترکیب و ابداع) است که از طریق بازی می‌تواند بسیاری از مباحث علمی و مهارتی را به روش سرگرم کننده به کودکان آموزش دهد.

این بازی با کمک کارشناسان متخصص سومین رویداد ملی ایده‌آزاد و مشارکت بخش خصوصی از سوی شرکت اندیشه‌آفرینان شریف طراحی شده است. این شرکت با خلق برند بازی آل سعی در تولید محصولاتی در حوزه بازی‌های فکری رومیزی و آموزشی در حوزه ریاضیات، هوش و افزایش مهارت‌های فردی و اجتماعی کرده است.


محصول تتابرد با حمایت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و همکاری مشترک شرکت اندیشه‌آفرینان شریف به‌زودی به بازار اسباب‌بازی عرضه خواهد شد. رویداد ملی ایده‌آزاد با هدف شناسایی طراحان جوان و خوش فکر و طراحی و تولید سرگرمی‌هایی منطبق با روحیات کودکان و نوجوانان ایرانی از سوی کانون پرورش فکری برگزار می‌شود.

دبیر جدید انجمن تخصصی سرود-نمایش کانون منصوب شد

محمدرضا زمردیان، معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در حکمی سیدمحمد تنکابنی را به عنوان دبیر جدید انجمن تخصصی سرود نمایش کانون منصوب کرد.

در حکم سیدمحمد تنکابنی که از آهنگ‌سازان، نوازندگان و مدرسان موسیقی دانشگاه است، بر اهمیت سرود–نمایش به عنوان یکی از هنرهای گروهی فاخر که پیشینه‌ی چندین ساله در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دارد، تاکید کرده است.


معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این حکم ایجاد بستری مناسب برای ارتباط موثر فرهنگی با نسل جدید، ایجاد زمینه‌ی مشارکت، تعامل، دوستی، همدلی و تمرین فعالیت‌های جمعی در میان کودکان و نوجوانان، ترویج سرود-نمایش به عنوان هنری گروهی و امیدآفرین در مراکز کانون و شناسایی، جذب و پرورش استعدادهای اعضا و مربیان کانون را از وظایف مهم دبیر جدید انجمن تخصصی سرود نمایش کانون دانسته است.


زمینه‌سازی برای تولید ترانه و موسیقی‌های فاخر در حوزه کودک و نوجوان برای مخاطبان در گروه‌های سنی مختلف با تأکید بر هویت ملی، نشاط عمومی و پرورش خلاقیت و ذهن و آموزش‌های تخصصی و کاربردی سرود در سطوح مختلف مقدماتی تا حرفه‌ای میان اعضای انجمن از دیگر موارد مورد تاکید معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بوده است.


پیش از این و از آغاز فعالیت انجمن تخصصی سرود-نمایش کانون، سهیل مطیعا از مربیان کانون، دبیر انجمن سرود-نمایش کانون بود. این انجمن با ریاست بهرام دهقانیار، از آهنگ‌سازان به‌نام کشور فعالیت می‌کند.

به این مطلب امتیاز بده post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.