ساخت کیت تشخیص کرونا انگلیسی

نخستین کیت تشخیص کرونای انگلیسی در روسیه ساخته شد.

سازمان حمایت از مصرف کنندگان روسیه «روس پاترب نادزور» روز دوشنبه در بیانیه ای نوشت: انستیتو مرکزی اپیدمیولوژی روس پاترب نادزور کیت تست تشخیص ویروس کووید-۱۹ جهش یافته به اصطلاح کرونای انگلیسی ساخته است.

در بیانیه آمده است: سیستم تست جدید به سرعت وجود نوع جهش یافته ویروس کووید-۱۹ را تشخیص می دهد.

تست جدید مراحل آزمایش بر روی انسان را سپری کرده و برای استفاده در روسیه ثبت شده و از درجه بالای دقت برای تشخیص ویروس کووید-۱۹ انگلیسی برخوردار است .

گفتنی است نوع جدید ویروس کرونا که برای اولین بار در آذر ماه در انگلیس مشاهده شد، اکنون در بسیاری از کشورها گسترش یافته، این ویروس به احتمال زیاد توسط مسافرانی که ناآگاهانه این مهاجمان میکروسکوپی را با خود حمل می‌کردند، منتقل شده است.

این گونه نوع جدید که «B.۱.۱.۷» نام دارد به احتمال زیاد در منطقه جنوب شرقی انگلیس سرچشمه گرفته است؛ طبق گزارش جدیدی از «کالج ایمپریال لندن»، قرنطینه ماه نوامبر (آذر ماه) در انگلیس، در پیشگیری از گسترش این ویروس که بیشتر در جوانان زیر ۲۰ سال شایع است، کار چندانی نکرد.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که نوع جدید این ویروس مسوول بیش از نیمی از عفونت های جدید در انگلیس است، نوع جدید ویروس کرونا اکنون در دهها کشور از جمله آمریکا وجود دارد که در کلرادو، کالیفرنیا و فلوریدا افراد را آلوده کرده است.

در اروپا، این ویروس در بلژیک، فرانسه، آلمان، ایرلند، ایتالیا، هلند، نروژ، اسپانیا، سوئد و سوئیس مشاهده شده، این ویروس در آسیا، استرالیا، خاورمیانه و آمریکای جنوبی نیز شناسایی شده است.

این نسخه جدید ویروس کرونا از قبل جهش یافته و ۱۷ جهش در آن مشاهده شده و در ایران نیز ابتلای شماری به کرونای انگلیسی گزارش شده است. 

Zeen Social Icons

More Stories
ماده ۶۹۰ قانون مجازات اسلامی
پیام به ما در واتس اپ