راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

سایت دانشگاه آزاد تاکستان| کلیک کنید

برای ورود به سایت دانشگاه آزاد تاکستان کافی است روی لینک زیر کلیک کنید:

http://217.218.236.67/loginb.aspx

“دانشجویان و اساتید گرامی جهت استفاده از خدمات کلاس های آن لاین روی تصویر زیر کلیک فرمایید”

تاریخ برگزاری امتحانات آنلاین ترم تابستانی ۹۸-۹۹ دانشگاه تاکستان

برای دانلود فایل پی دی اف تاریخ برگزاری روی لینک زیر کلیک کنید

ثبت نام دانشجویان جدیدالورد

شرایط و ضوابط

راهنمای پذیرفته شدگان نهایی و اهم مقررات و ضوابط آموزشی
با حمد و سپاس به درگاه خداوند متعال موفقیت شما را در آزمون دانشگاه آزاد اسلامی تبریک می گوید.شایسته است پذیرفته شدگان عزیز با توجه به مطالب مندرج در دفترچه راهنمای آزمون و رعایت نکات زیر اقدام به ثبت نام نمایند:
۱- اعلام اسامی قبول شدگان باید بر مبنای گزینش علمی می باشد و مراحل گزینش صلاحیتهای عمومی هیچ یک از پذیرفته شدگان انجام نشده ،بنابراین چنانچه به هر دلیلی ادامه تحصیل فردی از نظر گزینش صلاحیتهای عمومی ممنوع اعلام گردد،لازم است فرد مزبور بدون هیچ گونه عذری از حضور در کلاس درس خوداری نماید و چنانچه اعتراضی داشته باشد اعتراض خود را کتبا به دفتر گزینش سازمان مرکزی دانشگاه اعلام و از طریق آن دفترچه پی گیری نماید.
۲- در ابتدای هر نیمسال پذیرفته شدگان ضمن مراجعه به موقع ملزم به پرداخت شهریه مصوب دانشگاه میباشد و شهریه متعلقه باید توسط دانشجو فقط به حساب بانکی که شماره آن از طرف واحد دانشگاهی اعلام می گردد،واریز و رسید پرداخت کننده جهت انجام ثبت نام به واحد دانشگاهی ارائه شود.
۳- در حال حاضر دانشگاه امکان ارائه تسهیلات رفاهی نظیر خوابگاه ،کمک هزینه تحصیلی و نظایر آنها ندارد.
۴- برای فارغ التحصیلان دوره های مختلف تحصیلی مشروط بر احراز شرایط فارغ التحصیلی گواهینامه همان دوره از طرف دانشگاه صادر و اعطاء می شود که بر طبق ماده واحده و تبصره هاب آن و مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و هیات محترم دولت جمهوری اسلامی ایران مورد ارزشیابی قرار می گیرد.
۵- دانشجو موظف به رعایت کلیه مقررات و ضوابط دانشگاه می باشد و در صورت تخلف طبق مقررات با وی رفتار خواهد شد.
۶- اگر دانشجو در نیمسال اول ورود پس از ثبت نام از شروع به تحصیل منصرف و از هیچ کلاسی استفاده نکرده باشد،شهریه پرداختی وی مسترد می گردد و در صورتی که کمتر از یک ماه از کلاس های درسی استفاده کرده باشد نصف شهریه دریافتی از وی ،قابل استراد می باشد.
۷- پذیرفته شدگان نباید از نظر خدمت وظیفه عمومی و سایر قوانین و مقررات جاری کشور منع قانونی داشته باشند .تعیین احراز شرایط وظیفه عمومی برای مشمولان و صدور معافیت تحصیلی آنان بر عهده سازمان وظیفه عمومی ناجا می باشد.
۸- لازم است ثبت نام شدگان دقیقا مطابق برنامه درسی در تاریخ ها و ساعات مقرر که توسط واحد دانشگاهی اعلام می شود در دانشگاه حضور یابند.
۹- عدم مراجعه پذیرفته شدگان در مهلت مقرر برای ثبت نام و اعلام آمادگی برای ثبت نام در دانشگاه و همچنین عدم مراجعه به موقع دانشجویان برای انتخاب واحد درسی در نیمسال تحصیلی طبق برنامه اعلام شده به منظور انصراف محسوب شده و قبولی و ثبت نام آنان منتفی تلقی می گردد.
۱۰- پذیرفته شدگان ملزم به رعایت کامل شئون اسلامی از نظر پوشش ،وضع ظاهر و اخلاق(با ملاحضه عرف محل تحصیل) می باشند.همچنین باید از نظر رفتار با مسئولان و اساتید دانشگاه و یا یکدیگر نمونه یک دانشجوی مسلمان و متعهد بوده و اسوه برای دانشجویان سایر دانشگاههای کشور باشند. به ویژه پذیرفته شدگان خواهر لازم است با حجاب کامل اسلامی و برابر بخشنامه دولت جمهوری اسلامی در دانشگاه حضور یابند .در این مورد لازم است مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی دقت و توجه کافی نمایند تا دانشجوی خاطی را به کمیته انضباتی جهت راهنمایی و ارشاد معرفی و در صورت عدم توجه به تذکرات و تکرار خطا از دانشگاه اخراج و به مراجع تایید کننده صلاحیت اخلاقی و یا به اداره کار معرفی نمایند.
۱۱- آئین نامه ها و مقررات و بخشنامه ها و پیام های مسئولان دانشگاه از طریق آگهی در تابلو اعلانات دانشگاه به اعطلاع دانشجویان جواهد رسید.آگاهی از مقررات و بخشنامه ها و پیامها برای کلیه دانشجویان الزامی است و عدم آگاهی از آنها موجب سلب مسئولیت از دانشجویان نخواهد شد.
۱۲- امکان ملاقات حضوری با کلیه مسئولان دانشگاه جهت رفع اشکال و دریافت پاسخ سولات فقط در زمانهای پیش بینی شده هفتگی وجود دارد .دانشجویان می توانند در زمانهای پیش بینی شده و با رعایت سلسله مراتب می توانند به مسئولان ذیربط مراجعه نمایند.
۱۳- کلاسهای دانشگاه با توجه به امکانات موجود عمدتا از ساعت ۸ صبح تا ۸ بعد از ظهر تشکیل خواهد شد.
۱۴-
۱۵-
۱۶- پذیرفته شدگان دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته که رشته تحصیلی دوره کارشناسی آنان با رشته مورد پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد تجانس نداشته باشد با نظر گروه آموزشی مربوط موظفند تا واحد درسی را به عنوان درس جبرانی یا پیش نیاز مازاد بر دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته بگذرانند.
۱۷- پذیرفته شدگان که دوره کارشناسی را در موسسات آموزش عالی معتبر به جز واحد های دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی طی نموده اند موظفند علاوه بر دروس دوره دروس آشنایی با کامپیوتر و وصایای حضرت امام ‘ره’ را بگذرانند.همچنین چنانچه پذیرفته شدگان در مقطع تحصیلی قبلی درس معارف اسلامی را نگذرانده باشند موظفند این درس را در طول دوره کارشناسی ارشد و قبل از پایان نامه بگذرانند.
۱۸- نظام آموزشی دانشگاه،سیستم واحدی بوده و تعداد واحد های درسی و سر فصلها و ریز نمرات دروس عیناً مطابق برنامه های مصوب وزارت علوم،تحقیقات و فناوری می باشد.
۱۹- مجموع ساعات غیبت موجه و غیر موجه دانشجو در هر درس نباید از ۱۶/۳ کل جلسات آن درس در طول نیمسال تجاوز کند.غیبت غیر موجه بیش از ۱۶/۳ جلسات آن درس یا عدم شرکت در جلسه امتحان موجب صفر منظور شدن آن درس می گردد و چنانچه به تشخیص واحد دانشگاهی غیبت موجه تلقی گردد آن درس از مجموع دروس نیمسال مربوط حذف خواهد شد.به هر حال امتحان مجدد درسی که دانشجو در جلسه امتحان آن شرکت ننموده،امکان پذیر نیست.
۲۰- حداقل نمره قبولی در امتحان هر درس (اعم از دروس جبرانی،کمبود یا دروس اصلی)۱۲ در سیستم ۲۰ نمره ای می باشد.میانگین هر نیمسال نباید از ۱۴ کمتر باشد.در غیر این صورت دانشجو مشروط محسوب می گردد.دانشجویی که در دوره کارشناسی ارشد در دو نیمسال (اعم از متوالی یا متناوب) مشروط شود از ادامه تحصیل محروم خواهد شد.ضمناًمیانگین کل نمرات دانشجو در دوره کارشناسی ارشد بایستی از ۱۴ بالاتر باشد،در غیر این صورت مدرکی به وی اعطا نخواهد شد.
۲۱- تقاضای مرخصی پذیرفته شدگان مورد بررسی قرار خواهد گرفت که مدارک لازم را شخصاًو یا توسط والدین،همسر ،برادر یا خواهر خود در زمان پیش بینی شده قبل از شروع نینسال تحصیلی به واحد دانشگاهی ارائه دهند.چنانچه این مرخصی موجب گردد دانشجو نتواند در مهلت مقرر تحصیل خود را به اتمام رساند مسئولیتی متوجه دانشگاه نخواهد بود.در دوره کارشناسی ارشد نا پیوسته حداکثر یک نیمسال مرخصی تحصیلی اعطا می گردد.
۲۲- طول مدت تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته (فوق لیسانس)۲ سال است که با توجه به تعداد دروس جبرانی و کمبودی که دانشجو با عنایت به نظر گروه آموزشیعلاوه بر دروس اصلی دوره ملزم به گذراندن آن می باشد،حداکثر تا یک سال دبگر قابل افزایش است.در هر حال سنوات تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته بویژه برای مشمولین نباید از سه سال تجاوز کند.
۲۳- دانشجو می تواند در هر نیمسال تحصیلی حداقل ۸ و حداکثر ۱۴ واحد درسی با نظر گروه آموزشی و رعایت دیگر مقررات مربوط و امکانات دانشگاهی انتخاب نماید.چنانچه تعداد واحد های درسی دانشجو در هر نیمسال تحصیلی به علت عدم انتخاب به موقع درس ارائه شده یا حذف درس،یا عدم شرکت در جلسات امتحانی (با عذر موجه)از حداقل تعیین شده کمتر گردد آن نیمسال نیز جزو سنوات تحصیل دانشجو محسوب و از نظر مشروطی و دیگر مقررات،مشابه نیمسال های تحصیلی معمول می باشد.
۲۴- تحصیل همزمان با خدمت وظیفه عمومی و یا همزمان با تحصیل در موسسه آموزش عالی دیگر (اعم از دانشگاه آزاد اسلامی و یا موسسات) در همزمان رشته/مقطع یا رشته/مقطع دیگر ممنوع است.
۲۵- معادل سازی دروس دانشجویانی ک قبلا دروسی را در دوره کارشناسی ارشد گذرانده اند ضمن تکمیل پیوست ۷ و بر اساس بخشنامه شماره ۲۸۹۰۷/۳۶ مورخ ۲۳/۲/۸۲ انجام می گیرد.
۲۶- دانشجو موظف است موضوع پایان نامه خود را بعد از نیمسال اول تحصیل و قبل از شروع نیمسال سوم با نظر استاد راهنما انتخاب نماید.موضوع پایان نامه پس از تایید کمیته تحصیلات تکمیلی قطعیت می یابد.
۲۷- دانشجو تا زمانی که پایان نامه را به اتمام نرسانده و از آن دفاع نکرده ،موظف است در نیمسال های بعد برای آن ثبت نام نماید.
۲۸- چنانچه درهر مرحله ای از ثبت نام و تحصیل مشخص شود که دانشجو فاقد یکی از شرایط مربوط مقررات تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی است و یا در تکمیل فرمهای ثبت نام مطالبی خلاف واقع اظهار نموده یا پیگیری لازم را برای اخذ اصل مدرک مقطع کارشناسی و ریز نمرات مربوطه به عمل نیاورده و این مدرک را تحویل دانشگاه ننماید بلافاصله از ادامه تحصیل او جلوگیری به عمل آمده و برابر مقررات با وی رفتار خواهد شد.
تذکرات مهم:
۱- نگهداری و حفاظت از کارت دانشجویی یکی از وظایف حساس بوده و در صورت مفقود شدن آن برای دانشگاه و دانشجو اشکالات فراوانی فراهم می نماید.به ویژه کارت دانشجویان برادران که طبق دستورالعمل نظام وظیفه عمومی کارت معافیت تحصیلی آنان نیز محسوب می شود.چنانچه کارت دانشجویی مفقود گردد دانشجوی مزبور شدیداً مورد باز خواست قرار گرفته و تا زمانیکه مراحل قانونی صدور مجدد کارت طی نگردد دانشجو از شرکت در کلاس های آموزشی محروم خواهد شد.بدیهی است صدور کارت المثنی با تصویب شورا و اخذ هزینه متعلقه صورت خواهد گرفت.
۲- داوطلبان مشمول توجه داشته باشند چون درخواست معافیت تحصیلی برای پذیرفته شدگان بر اساس شماره ملی آنان صورت می گیرد می بایستی تصویر کارت ملی را به همراه سایر مدارک لازم برای ثبت نام به واحد دانشگاهی ارایه دهند و شماره ملی را با ۱۰ رقم کامل در پیوست شماره (۲) درج نمایند.

برای ثبت نام و اطلاع از مدارک لازم روی لینک زیر کلیک کنید

http://217.218.236.67/new_stu_signup_default1.aspx

به این مطلب امتیاز بده post
1 نظر
  1. اکرم خداوردی پور می گوید

    دیروز دو پیغام از پلیس راهور ارسال شد که اولی در محورمهاباد ارومیه و دومی در محور آستارا پونل خودرو بنده تخلف تردد داشته ایم چون پلاک ما تهران است . در حالی که تاکنون به هیچ عنوان در این مکانها نبوده ایم چه قبل از کورونا چه بعد از اعمال محدودیتها . به کی باید بگیم و چکار باید بکنیم ؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.