راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

صادرات گاز روسیه به فرانسه ۱.۵ برابر شد

شرکت گازپروم روسیه در بیانیه ای اعلام کرد که صادرات گاز به فرانسه از ابتدای سال تقریباً ۱.۵ برابر افزایش یافته است.

شرکت گازپروم روسیه روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که صادرات گاز به فرانسه از ابتدای سال تقریباً ۱.۵ برابر افزایش یافته است. این در حالی است که ذخایر موجود در مخازن زیرزمینی فرانسه به زیر ۳۰ درصد رسیده است.

تولید کننده برتر گاز روسیه در این بیانیه نوشت: تقاضا برای گاز طبیعی در کشورهای اروپایی با وجود زمستان سرد در حال افزایش است. ذخایر موجود در مخازن زیرزمینی اروپا نیز رو به کاهش هستند.

گازپروم گفت: طبق آمار زیرساخت گاز اروپا، میزان ذخایر گاز در مخازن زیرزمینی فرانسه کاهش یافته و به زیر ۳۰ درصد رسیده است.

این شرکت هفته گذشته اعلام کرد که آلمان در ده روز اول فوریه خرید گاز روسیه را ۴۷.۸ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش داده و افزود که زمستان سرد تقاضای گاز در اروپا را افزایش داده است.

این هلدینگ قبلاً اعلام کرده بود که صادرات گاز توسط گازپروم به کشورهای غیر عضو سازمان کشورهای مستقل همسود از ۱ ژانویه تا ۱۵ فوریه با ۳۶.۵ درصد افزایش (یا ۷.۴ میلیارد متر مکعب) به ۲۷.۵ میلیارد متر مکعب افزایش یافت.

به طور خاص، خریدها توسط مصرف کنندگان بزرگ گاز روسیه مانند آلمان (۳۵.۵ درصد) ، ترکیه (۳۰.۵ درصد) ، ایتالیا (۱۱۲.۷ درصد) ، فرانسه (۴۳.۷ درصد) ، لهستان (۶۳.۷ درصد) و هلند (با ۸.۴ درصد) صورت گرفت.

به این مطلب امتیاز بده post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.