راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

عدم اعتبار شناسنامه های قدیمی برای امور کنسولی

رییس سازمان ثبت احوال کشور گفت: همه شهروندان کشور باید در سریع ترین زمان ممکن برای تعویض شناسنامه های قدیمی و اخذ شناسنامه جدید اقدام کنند چرا که در آینده با شناسنامه‌های قدیمی برای دریافت خدمات با مشکل مواجه می‌شوند.

تعویض شناسنامه‌های قدیمی اجباری است

هاشم کارگر رییس سازمان ثبت احوال کشور درباره اجباری بودن تعویض شناسنامه‌های قدیمی می‌گوید: سالانه حدود ۳میلیون و ۵۰۰هزار تا ۴ میلیون شناسنامه جدید صادر می شود؛ اما امکان دارد این شناسنامه ها درخواست های تکراری هم باشند یعنی مثلا مواردی که فرد قصد عکس دار کردن شناسنامه را دارد و یا شناسنامه مخدوش یا مفقود شده است.

وی درباره تعیین بازه زمانی برای تعویض شناسنامه ها نیز اظهار می‌کند: قطعا الزام برای جدید کردن شناسنامه‌ها وجود دارد، در حالی که بازه زمانی برای آن تعریف نشده است، ولی افراد برای دریافت خدمات دچار مشکل می شوند؛ لذا توصیه این است که افراد هرچه سریع تر مراجعه کنند و شناسنامه‌های جدید را دریافت کنند چرا که باعث می شود در کشور راحت تر خدمات دریافت کنند و مشکلی برای آنها ایجاد نشود و از سوی دیگر پایگاه اطلاعاتی سازمان ثبت احوال نیز کامل تر شده و برای ارائه خدمات الکترونیک به شهروندان نیز کار تسهیل می‌شود.

اعتبار شناسنامه های قدیمی (رژیم طاغوت)

آیا میدانید که:
هنوز تعدادی از هموطنان با وجود گذشت چهل سال از ابطال شناسنامه‌های زمان رژیم گذشته تاکنون برای دریافت شناسنامه جدید خود اقدام نکرده‌اند ولی برای انجام امور شخصی خود مانند انحصار وراثت و سایر امور نیازمند دریافت شناسنامه جدید هستند.

بنابراین هموطن گرامی در اولین فرصت برای تعویض یا المثنی شناسنامه قدیمی خود اقدام کنید. اطلاعات کامل در این زمینه در بخش کنسولی سفارت قسمت تعویض یا المثنی شناسنامه موجود است.

sweden. mfa. ir

https://t.me/consuliyar

۵/۵ - (۱ امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.