راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

پزشکان اماراتی: احتمال ابتلا به کرونا از طریق چشم‌ها

افراد ممکن است کرونا را نه تنها از دهان و بینی، بلکه از طریق چشم‌ها نیز در زمانی که فرد مبتلا سرفه، عطسه یا حتی صحبت می‌کند، بگیرند.

پزشکان توصیه کردند که افراد تا زمان بهبودی کامل از استفاده از لنز در این دوره خودداری کنند.

کرونا می‌تواند از طریق چشم‌ها وارد بدن شود، همانطور که از طریق دهان یا بینی وارد می‌شود. احتمال آلوده شدن چشم‌ها از طریق ذراتی که از طریق سرفه، عطسه یا حتی صحبت کردن با یک فرد آلوده که در نزدیکی است، به همان اندازه شایع است. اگر فرد یک سطح آلوده را لمس کند و سپس چشمان خود را بمالد، چشم‌ها نیز می‌توانند عفونی شوند. دکتر عمار صفر، چشم‌پزشک در بیمارستان چشم مورفیلدز می‌گوید: «این بسیار خطرناک است زیرا ویروس می‌تواند به طور بالقوه به بدن دسترسی پیدا کند و ریه‌ها را از طریق چشم آلوده کند.»

وی همچنین هشدار داد که اگر ویروس به طور مستقیم به چشم منتقل شود، کرونا می‌تواند منجر به ورم ملتحمه شود.

ورم ملتحمه می‌تواند منجر به تولید ترشحات چسبنده یا آبریزش از چشم شود و باعث ایجاد بیماری شود که معمولا به عنوان عفونت چشم قرمز شناخته می‌شود. در این مورد، بیماران مبتلا به کرونا باید مراقب علائمی مانند قرمزی و تورم چشم همراه با اشک ریزش و سوزش زیاد باشند. دکتر صفر گفت: در صورت تجربه هر یک از این علائم برای جلوگیری از انتشار ویروس به سایر اندام ها، باید از دریافت درمان مناسب اطمینان حاصل کرد.

با این حال، چشم پزشکان قطره‌های چشمی را به عنوان یک درمان کمکی برای کمک به بیماران برای مدیریت علائم و کاهش هر گونه درد تجویز می‌کنند.

درست مانند هر ویروس دیگری، کرونا حتی اگر چشم‌ها را آلوده کند، باید مسیر خود را طی کند. همچنین باید از استفاده از لنزهای تماسی پرهیز کنند و با استفاده از قطره‌های چشمی روان کننده استریل به مرطوب کردن چشم ادامه دهند.

ترجمه اختصاصی ایرانیان امارات

به این مطلب امتیاز بده post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.