راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

پیشنهاد مجلس: خرید سربازی برای ایرانیان خارج از کشور

رییس فراکسیون ایرانیان خارج از کشور با بیان اینکه برای حل مشکل سربازی ایرانیان خارج از کشور در حال رایزنی با سازمان نظام وظیفه هستیم، گفت: فراکسیون ایرانیان به سازمان نظام وظیفه پیشنهاد داده که این افراد بتوانند خدمت سربازی خود را بخرند..

برخی قوانین و ضوابط همچون «خدمت نظام وظیفه» به عنوان مانع برای بازگشت ایرانیان خارج کشور یاد کرد و گفت که برای حل این مساله در حال رایزنی با سازمان نظام وظیفه هستیم.

به گزارش راهش به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سلیمی تصریح کرد: وقتی یک ایرانی که سه ساله بوده از ایران رفته و حالا می خواهد برگردد، باید برخی ملاحظات را نسبت به او در نظر گرفت. در این زمینه فراکسیون ایرانیان به سازمان نظام وظیفه پیشنهاد داده که این گونه افراد بتوانند خدمت سربازی خود را بخرند.

رئیس فراکسیون ایرانیان خارج از کشور مجلس با بیان اینکه در بحث جذب نخبگان هم ایده‌های متعددی داریم، اظهار داشت: معاونت علمی ریاست جمهوری دفتری را برای پیگیری تخصصی مسائل مربوط به نخبگان ایرانی مقیم خارج کشور تشکیل داده است.

بیشتر بخوانید: اطلاعات جامع از قوانین و مقررات سربازی ایرانیان خارج از کشور

قوانین فعلی درباره خرید خدمت سربازی چه می گویند؟

براساس اعلام سازمان نظام وظیفه عمومی، کلیه مشمولین ایرانی مقیم خارج از کشور که دارای بیشتر از ۸ سال غیبت از انجام خدمت نظام وظیفه بوده و حداقل ۳ سال در خارج از کشور اقامت داشته اند از امکان دریافت مهر خروج مشمولین برخوردار می باشند. دارندگان مهر خروج مشمولین می توانند سالانه ۲ بار و در مجموع حداکثر ۳ ماه در کشور اقامت داشته باشند.

براساس تصمیم سازمان نظام وظیفه، از ابتدای سال ۱۳۹۸ خدمات صدور کارت معافیت در قبال “خرید خدمت نظام وظیفه” و یا ” اخذ جریمه غیبت از خدمت نظام وظیفه”  متوقف گردیده است.

به این مطلب امتیاز بده post
4 نظرات
 1. دعاگو هر که خرید سربازی را اجرایی کند می گوید

  من کسی رو مشناسم مادرش بالای ۶۰ سال سن داره پدرش فوت کرده . و خواهری که بیماره و ن هم مجرد و خانه دار ست . چون غیبت خورده نمیتواند از قوانین معافیت استفاده کند. خوب میشه اگر خریدن صورت شدنی شود .

 2. ناشناس می گوید

  انشااله هر چه زودتر

 3. ناشناس می گوید

  سلام جوانی که پدرش بالای ۷۰سال دارد وخود نیز نخبه بوده برای ادامه تحصیل خارج رفته دلش میخواد به دیدن پدر ومادرش بیاید واین نعمت ازش گرفته شده باید چه کار کند

 4. Mohamad می گوید

  انشاالله هر چه زودتر خرید واسه خارج از کشور ازاد بشه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.