راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

جدیدترین اخبار از ۱۲۰ هزار درخواست ویزا والدین استرالیا

استرالیا: آیا حکومت جدید و آغاز یک کمپاین می‌تواند سرنوشت ۱۲۰ هزار درخواست ویزاوالدین را معلوم کند؟

بیش از ۱۲۰ هزار درخواست دهنده ویزاهای والدین در انتظار هستند تا در مورد درخواست های‌شان تصمیم گرفته شود. به قدرت رسیدن حزب لیبر و آغاز یک کمپاین جدید باعث امیدواری درخواست دهنده‌ها شده است.

پرمدیپ سنگ دندیوال و برادرش همیشه آرزو داشتند تا والدین خود را به آسترالیا بیاورند و با آن‌ها در شهر ادیلید زندگی کنند.

در ماه اکتوبر ۲۰۱۶ وقتی که والدین‌شان در سن ۶۰ سالگی قرار داشتند، پرمدیپ برای ویزه والدین درخواست کرد. زمانی که او فورمه‌ها و اسناد را تسلیم اداره مهاجرت کرد، در آن زمان مدت پروسس برای ویزه والدین ۱۸ الی ۲۴ ماه بود.

اما همه چیز مطابق پلان پیش نرفت، تا اکنون ۵ سال و ۷ ماه (۶۷ ماه) از درخواست ویزه او می‌گذرد و او تا هنوز منتظر رسیدگی به درخواست‌های ویزه والدینش است.

آقای دندیوال یک شهروند آسترالیایی هندی الاصل است که اکنون در شهر ادیلید زندگی می‌کند، او به شبکه خبری اس بی‌اس گفت: «این انتظار جان ما را گرفت. در خانواده ما بی‌قراری زیادی وجود دارد.»

«مدت انتظار برای این ویزه قرار بود ۱۸ تا ۲۴ ماه باشد، اما ما گمراه شدیم. اکنون بیش از پنج سال از انتظار و بیقراری ما می‌گذرد.»

آقای دندیوال تنها نیست، بلکه در حدود ۱۲۳ هزار و ۳۷۰ درخواست ویزه‌های والدین از ۳۰ام ماه اپریل در انتظار بررسی توسط وزارت امور داخله هستند.

در سال مالی ۲۰۲۰.۲۱ بیش از ۱۴۰۰۰ درخواست ویزه‌های والدین به اداره مهاجرت آسترالیا سپرده شده، اما تنها ۵۰۰۰ ویزه به درخواست دهنده‌ها اعطا شده است.

ابو رضوی، معاون پیشین وزارت امور مهاجرین می‌گوید که نگرانی در مورد افزایش جمعیت کهنسال در آسترالیا یکی از عوامل است که پناهندگان در آسترالیا پذیرفته می‌شوند، اما اگر حکومت سیاست سخاوتمند برای والدین داشته باشد، حکومت به هدف خود نمی‌رسد.

او می‌گوید: «یکی از اهداف اساسی افزایش پذیرش مهاجرین در دوران جان هوارد، در اوایل دهه ۲۰۰۰، کم کردن سرعت جمعیت کهنسالان در آسترالیا بود.»

«واقعاً، اگر یک سیاست سخاوتمندانه در مورد والدین وجود داشته باشد، اداره مهاجرت به هدف اصلی خود نمی‌رسد.»

پس از پیروزی حزب کارگر در انتخابات، پناهندگان امیدوار به اسکان دائمی در آسترالیا هستند
آقای رضوی می‌افزاید که آسترالیا در مقایسه با کشورهای مشابه مانند، آمریکا، کانادا و نیوزیلند سخت‌گیرانه‌ترین سیاست دارد که اجرا می‌گردد. او می‌گوید: «تمام کشورهای دیگر نیز شروع به تشدید سیاست مهاجرت والدین کرده‌اند، اما فکر نمی‌کنم هیچ یکی از آن‌ها به مرحله سخت‌گیری ما رسیده باشند».

پس از به قدرت رسیدن حزب کارگر و کمپاین که صدها هزار آسترالیایی برای آوردن والدین‌شان براه انداخته، امیدواری برای اعطا ویزه‌های والدین افزایش یافته است. اما حکومت حزب کارگر تا هنوز در این مورد چیزی نگفته است.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.