راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

دانمارک و سوئد برای کسانی که واکسن کرونا زده‌اند گذرنامه دیجیتال صادر می‌کنند

شفقنا- دانمارک و سوئد اعلام کردند برای دریافت واکسن کرونا، گذرنامه دیجیتالی صادر می‌کنند.

به گزارش راهش به نقل از خیرگزاری شفقنا, دانمارک و سوئد اعلام کردند گواهی واکسن یا نوعی گذرنامه که نشان می‌دهد شهروندان این کشور واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند صادر می‌کنند تا افراد بتوانند به راحتی میان کشورهای اروپایی و کشورهای دیگر مسافرت کنند. این دو کشور اعلام کرده‌اند این گواهی بیشتر برای شرکت افراد در رخدادهای فرهنگی و ورزشی صادر می‌شود.

وزیر زیرساخت‌های دیجیتال سوئد گفته امیدوار است تا اوایل تابستان این گذرنامه به دست کسانی که واکسن دریافت کرده‌اند برسد. اما دانمارک اعلام کرده تا آخر ماه جاری میلادی این گذرنامه را صادر می‌کند. با این حال دانمارک اعلام کرده سازمان جهانی بهداشت نیز در سطح اروپا به دنبال صدور نوعی گواهی سلامت(واکسیناسون) است. اتحادیه اروپا اعلام کرده به زودی نوعی گواهی درون‌قاره‌ای برای کسانی که واکسن کرونا دریافت کرده‌اند صادر خواهد شد. این درحالی است که هنوز تعداد زیادی از شهروندان اروپایی واکسن کرونا را دریافت نکرده‌اند. اختلال در تولید و جابجایی واکسن‌ها اصلی‌ترین علل این تاخیر است.

تلاش کشورهای برخوردار اروپایی برای تسهیل رفت‌وآمد شهروندانش در دوران کرونا درحالی انجام می‌شود که بسیاری از کشورهای فقیر هنوز هیچ واکسنی دریافت نکرده‌اند.

به این مطلب امتیاز بده post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.