راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

امکان درخواست بورسیه دکتری برای دانشجویان ایرانی خارج از کشور

سرپرست معاونت بورس و امور دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان گفت: دانشجویان ایرانی خارج از کشور که در دانشگاه خارجی تحصیل کرده‌اند در مقطع دکتری می‌توانند درخواست بورسیه دهند.

به گزارش راهش به نقل از مهر، محمد سلمانپور، درباره اینکه آیا دانشجویان ایرانی خارج از کشور که در دانشگاه خارجی تحصیل کرده‌اند در مقطع دکتری می‌توانند درخواست بورسیه دهند، افزود: بله می‌توانند چند نوع بورس داریم یک نوع بورس بین دول است که یک فرایندی دارد برای انتخاب این افراد، یک بورس دراز مدت در برخی رشته‌های مورد نیاز که آن نیز یک فرایند دارد.

وی درباره معافیت تحصیلی دانشجویان متولد خارج کشور که قصد تردد به ایران را دارند نیز گفت: در بحث معافیت تحصیلی یک مسیر همواری برای برگشت وجود دارد.

سرپرست معاونت بورس و امور دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان افزود: به تمام دانشجویان خارج کشور توصیه می‌کنم هسته‌های علمی تخصصی تشکیل دهند. این هسته‌های علمی تخصصی که با دانشجویان ایرانی تشکیل می‌دهند یک جور صیانت علمی و فرهنگی از آنان به دنبال دارد.

وی افزود: برخی از هسته‌های علمی تخصصی واقعاً در انتقال دانش و حل مشکلات کشور مؤثر بوده است. توصیه می‌کنم حتماً همه دانشجویان به مجرد اشتغال به تحصیل در خارج در سامانه میخک (سامانه وزارت امور خارجه) تشکیل پرونده دهند، اطلاعات غلط نه تنها جرم است بلکه بعدها در فرایند ارزیابی مدارک دچار مشکل می‌شوند و گاهی در یک کشور بحرانی ایجاد می‌شود. ما برای خدمت رسانی سریع به دانشجویان نیاز به این اطلاعات داریم.

به این مطلب امتیاز بده post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.