الزامى به تأمین پارکینگ برای مطب؟

سوالات دیگراندسته بندی: دیگر سوالاتالزامى به تأمین پارکینگ برای مطب؟
زهرا 1 سال قبل

سلام . الزام به تأمین پارکینگ برای مطب ، دفتر وکالت ، دفاتر اسنادرسمى وجود دارد ؟

1 پاسخ
درسا 1 سال قبل

الزامى به تأمین پارکینگ برای مطب ، دفتر وکالت ، دفاتر اسنادرسمى و … برابر دادنامه شماره ۷۴۷-۷۴۸ مورخ ۱۳۹۵/۹/۳۰ هیأت عمومی دیوان عدالت اداری که مفاد آن ذیلآ آمده ، وجود ندارد .
« با توجه به اینکه مطابق ذیل تبصره بند ۲۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری ، دایر کردن دفتر وکالت و مطب و دفتر اسناد رسمی ، ازدواج ، طلاق ، دفتر روزنامه، مجله و دفتر مهندسی به وسیله مالک استفاده تجاری محسوب نمی‌شود و این نوع بهره‌ برداری به وجود پارکینگ در اماکن غیرتجاری موکول نشده است و الزام به تأمین پارکینگ به شرح مصوبه مورد اعتراض از حدود صلاحیت کمیسیون ماده ۵ قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران خارج است ، بنابراین بند ۵ صورتجلسه مورخ ۱۳۹۲/۱۱/۲۳ کمیسیون طرح تفصیلی شهر مشهد که برای واحدهای درمانی مندرج در مصوبه ، تأمین پارکینگ را الزامی دانسته است خلاف قانون و خارج از حدود اختیارات مرجع تصویب می‌باشد و به استناد بند ۱ ماده ۱۲ و ماده ۸۸ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال۱۳۹۲ ابطال می‌شود » .

پاسخ شما

Zeen Social Icons

مطالب بیشتر
مراجعه برای درخواست تجدید نظر