راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

عربستان ورود شهروندان پاکستانی را ممنوع کرد

دولت سعودی طی دستور العملی بار دیگر ورود شهروندان پاکستانی به عربستان به دلیل آنچه که جلوگیری از گسترش شیوع «ویروس کرونا» اعلام شده را ممنوع کرد.

به گزارش راهش به نقل از خبرگزاری ایرنا رسانه‌های پاکستانی روز چهارشنبه اعلام کردند که وزارت کشور عربستان سفر اتباع ۲۰ کشور از جمله پاکستان را به طور متوقف تعلیق کرده است. این دستورالعمل از ساعات اولیه امروز به اجرا درآمده است.

سفارت سعودی در اسلام‌آباد نیز طی نامه‌ای به وزارت امور خارجه پاکستان، ممنوعیت سفر شهروندان این کشور به عربستان را اعلام کرد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری پاکستان (PIA) ساعاتی پیش گفت که مقامات سعودی درپی موج جدید شیوع کرونا، بار دیگر ورود مسافران از پاکستان را ممنوع کرد.

عربستان سعودی بالاترین میزان مرگ و میر ناشی از ابتلا به کرونا را در میان دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس دارد. تاکنون بیش از ۳۶۸ هزار ابتلا به بیماری «کووید-۱۹ » در عربستان گزارش شده و مرگ ۶ هزار و ۴۰۰ بیمار کرونایی نیز در این کشور ثبت شده است.

اول دی ماہ امسال نیز شروع موج دوم کرونا در عربستان، این کشور را مجبور به ممنوعیت ورود پروازهای خارجی کرد و متعاقب آن پاکستان نیز تصمیم به توقف پروازهای خود به مقصد شهرهای عربستان گرفت. 

اواخر آبان ماه امسال دولت امارات متحده عربی به دلیل آنچه که تشدید شیوع ویروس کرونا خواند، صدور روادید برای اتباع پاکستانی را متوقف کرد. رسانه‌های پاکستانی و کارشناسان این کشور، اقدام ابوظبی را بهانه‌ای برای تحت فشار قرار دادن اسلام‌آباد تلقی کردند.

اوایل فروردین امسال بیش از ۲۰ هزار کارگر پاکستانی به دنبال شیوع کرونا و افزایش محدودیت‌هایی که امارات متحده عربی برای جلوگیری از شیوع این ویروس اعمال کرده بود، مجبور به بازگشت به کشورشان شدند.

بیش از دو میلیون پاکستانی در عربستان و امارات کار و زندگی می‌کنند، اما از زمان شیوع کرونا ده‌ها هزار کارگر پاکستانی و سایر اتباع این کشور دارای مشاغل مختلف کار خود را از دست دادند. 

به این مطلب امتیاز بده post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.