راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

مالیات بلای جان کارآفرینی در سوئد

سوئد به مالیات رقابتی از کارآفرینی و مقرراتی نیاز دارد که کارآفرین شدن را آسان‌تر کند.

به گزارش راهش، مالیات بر کارآفرینی باید به گونه‌ای طراحی شود که کارآفرینی و ریسک‌پذیری ترویج شود. راه اندازی، توسعه و اداره شرکت‌ها و داشتن دفتر مرکزی در سوئد باید جذاب باشد. سپس رشد و اشتغال ایجاد می‌شود. یک سری اقدامات مورد نیاز است. مهم است که قوانین مربوط به حق شرکت‌ها برای کسر هزینه‌های بهره هم از نظر قانونی امن و هم رقابتی بین‌المللی باشد. محدودیت‌های ویژه در زمینه امکان کسر کسری‌ها در سال‌های بعد باید لغو شود و گزینه‌ای برای کسر این کسری‌ها از سال‌های گذشته ارائه شود.

در مواجهه با افزایش رقابت بین المللی، بسیاری از کشورها در سال‌های اخیر مالیات شرکت‌های خود را کاهش داده اند. نرخ مالیات سوئد تقریباً با میانگین سایر کشورها مطابقت دارد. نرخ مالیات پایین تر، رقابت‌پذیری سوئد را افزایش می‌دهد.

مالیات شرکت تنها بخش محدودی از همه مالیات‌هایی است که شرکت‌ها می‌پردازند. علاوه بر مالیات شرکت ها، شرکت‌ها مالیات بر درآمد و سهم کارفرما، مالیات بر مصرف، مالیات بر دارایی و سایر مالیات‌های غیر مستقیم نیز پرداخت می‌کنند. مالیات شرکتی رقابتی است که باعث می‌شود شرکت‌ها فعالیت خود را در سوئد انتخاب کنند.

گفتنی است بسیاری از شرکت‌های کوچکتر و تحت مدیریت مالک تحت تأثیر قوانین به اصطلاح ۳:۱۲ قرار دارند که با سخت گیری مالیاتی، رقابت را سخت کرده است.

منبع

به این مطلب امتیاز بده post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.