سازمان هواپیمایی ایران: هیچ مسافری از مبدا لندن را نمی‌پذیریم

رییس سازمان هواپیمایی ضمن اعلام لغو پروازهای ایران ایر و ترکیش ایرلاینز به انگلیس تا پایان ماه ژانویه، گفت: هیچ مسافری را از مبدا انگلیس نه با پرواز مستقیم و نه با پرواز کانکشن (غیر مستقیم) نمی‌پذیریم.


به گزارش سایت حقوقی راهش به نقل از ایرنا، «تورج دهقانی زنگنه» درباره آخرین وضعیت پروازهای مستقیم و کانکشن به انگلیس، گفت: به تمام شرکت های هواپیمایی داخلی و خارجی و همینطور آژانس های هواپیمایی اعلام کرده ایم که نباید هیچ مسافری از مبدا لندن را وارد تهران کنند.

وی ادامه داد: اگر شرکت هواپیمایی و یا آژانسی مبادرت به فروش بلیت لندن و یا انتقال مسافر از مبدا انگلیس به ایران داشته باشد حتما با آن برخورد خواهد شد.

به گفته رییس سازمان هواپیمایی کشور در نهایت در صورت ورود مسافری از انگلیس به کشور حتما قرنطینه خواهد شد و لغو مجوز پرواز ایرلاین خاطی نیز صادر خواهد شد.

کاپیتان زنگنه با بیان اینکه پروازهای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به لندن تا پایان دی‌ماه لغو شده است، گفت: در صورتی که وزارت بهداشت و درمان شرایط را بحرانی بداند دوباره لغو پروازها تمدید می شود.

زنگنه درباره کنترل ورود مسافر از انگلیس با پروازهای کانکش نیز گفت: شرکت ترکیش ایرلاینز پروازهای خود به انگلیس را تا پایان ماه ژانویه لغو کرده است، بنابراین درحال حاضر نه ایران ایر و نه ترکیش ایرلاینز هیچ پروازی به لندن ندارند. به شرکت هواپیمایی قطری و امارات هم اعلام کردیم هیچ مسافری را از انگلیس وارد ایران نکنند.

به گفته رییس سازمان هواپیمایی یکی از راه‌های شناسایی مسافران انگلیسی در پروازهای کانکشن تست pcr آنها و راه شناسایی بعدی هم گذرنامه آنها است.

به گزارش ایرنا از ابتدای دی ماه و با شیوع ویروس جهش یافته کرونا در انگلستان، ایران پروازهای خود را در راستای حفظ سلامت مردم با این کشور محدود کرد و بر اساس درخواست ستاد ملی مقابله با کرونا پروازهای انگلستان تا نیمه دی ماه ممنوع شد.

با توجه به اینکه امروز آخرین روز از تاریخ اعلام شده محدودیت بود رییس سازمان هواپیمایی از تمدید محدودیت ها و برخورد با شرکت های هواپیمایی خاطی خبر داد.

Zeen Social Icons

مطالب بیشتر
ماده 93 قانون کار
ماده ۹۳ قانون کار