راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

بازاریابی هرمی در باغ و ویلا

رئیس پلیس آگاهی استان مرکزی درباره سرمایه‌گذاری در شرکت‌های هرمی و اعتماد شهروندان به این‌گونه شرکت‌ها به دلیل عدم مجوز لازم از سوی مراکز قانونی و اخلال در نظام اقتصادی کشور هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک کامیار چهری صبح امروز در جمع خبرنگاران ضمن هشدار در خصوص فعالیت شرکت‌های هرمی اظهار داشت: شرکت‌های هرمی همیشه فعالیت خود را یک نوع تجارت قانونی و مشروع معرفی کرده و در اغلب موارد به دلیل وجود مخالفت‌های فراوان، فلسفه وجودی خود را تنها عدم پرداخت مالیات اعلام می‌کنند؛ در صورتی که این‌گونه شرکت‌ها فاقد هرگونه شناسه ثبتی در اداره ثبت شرکت‌ها بوده و همواره سعی در ظاهرسازی و پنهان کردن شیوه عملکرد خود دارند.

وی یادآور شد: برخی اوقات، گردانندگان شرکت‌های هرمی برای رسیدن به اهداف شیادانه خود، افراد فریب خورده را در محل‌هایی مانند باغ‌ها و ویلاهای خارج از استان دعوت کرده و تا زمانی که فرد مورد نظر، خواسته‌های مالی آنان را برآورده نکند؛ اجازه خروج به او را نمی‌دهند.

رئیس پلیس آگاهی استان مرکزی با بیان اینکه شرکت‌های یاد شده برای پنهان کردن فعالیت خود، از نصب تابلوهای رسمی هم امتناع می‌کنند، خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری در شرکت‌های هرمی نه‌تنها فایده‌ای ندارد، بلکه ممکن است ضررهای جبران‌ناپذیری به افراد و خانواده‌ها نیز وارد کند.

چهری گفت: شرکت هرمی بر اساس قانون مجازات اخلال در نظام اقتصادی کشور، شرکتی است که تأسیس و فعالیت آن از طریق افزایش اعضا صورت می‌گیرد و هر عضو جدید برای کسب منفعت باید افراد دیگر را به عنوان زیرگروه خود جذب و معرفی کند، بدین‌صورت، فعالیت شرکت از طریق توسعه زنجیره‌ای شبکه انسانی تداوم می‌یابد.

وی با بیان اینکه با اشراف اطلاعاتی و همکاری مناسب مردمی سرنخ‌های خوبی از فعالیت مخفی و زیرزمینی مجرمان دریافت شده است، بیان داشت: کارآگاهان پلیس آگاهی در حال بررسی گزارش‌های مردمی بوده و بی‌تردید نسبت به شناسایی و دستگیری بهنگام اعضا و سرشاخه‌های شرکت‌های هرمی اقدام خواهند کرد.

رئیس پلیس آگاهی استان مرکزی از شهروندان خواست تا از فعالیت اقتصادی در هرگونه شرکت ناشناس که متولیان آن ادعای درآمدی غیرعادی، به‌ویژه در مدت‌زمانی کوتاه دارند؛ دوری کرده و موارد مشکوک را در اسرع وقت با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ در میان بگذارند.

ثروت بالا با بازاریابی شبکه ای؛ سراب یا واقعیت؟

معرف های بازاریابی شبکه ای برای جذب افراد جدید به عنوان فروشنده علاوه بر استفاده از تکنیک های کلامی و انگیزشی با وعده درآمدهای بالا به جذب فروشنده اقدام می کنند. آنها با مثال زدن درآمد های چشمگیر سرشاخه ها و بازاریاب های موفق سعی در جذب شما خواهند داشت اما آیا همه بازاریاب های شبکه ای به درآمدهای میلیونی دست می یابند؟ بیایید باهم به آمارهای جهانی نگاهی بیاندازیم:

تنها ۱۰ درصد فروشندگان شرکت Amway’s (از قدیمی ترین و بزرگترین شرکت های مبتنی بر بازاریابی شبکه ای در آمریکا و جهان) در انگلستان موفق شده اند درآمدی کسب کنند.

از ۳۳۰۰۰ فروشنده مورد بررسی از شرکت Amway’s تنها ۹۰ نفر موفق به کسب درآمد در حد متوسط جامعه شده بودند؛ که نشان دهنده ۹۹٫۷ درصد عدم موفقیت است.

در سال ۲۰۰۷ تنها ۱ درصد از فروشندگان شرکت Mona Vie’s موفق به دربافت سود شده بودند.

در سال ۹۸ درآمد سالانه ۹۰ درصد از بازاریاب ها در امریکا از ۵۰۰۰ دلاردر سال کمتر بود که با درآمد حداقلی برای زندگی تفاوت فاحشی دارد.

در سال ۲۰۱۰ درآمد ۸۴ درصد از فروشندگان شبکه Fortune در آمریکا از ۶۰۰۰ دلار در سال کمتر بود و ۳۰ درصد کل فروشندگان هیچ درآمدی نداشتند.

تنها ۰٫۱۴ درصد از میان ۲٫۷ میلیون فروشنده شرکت Herbalife (از شرکت های بزرگ مبتنی بر بازاریابی شبکه ای آمریکایی) توانسته اند درآمد بالای ۲۰ هزار دلار در سال داشته باشند (این درآمد در آمریکا به مراتب از خط فقر کمتر است!) و ۹۳ درصد از فروشندگان هیچ سودی از محل فروش دریافت نکرده اند.

منبع

به این مطلب امتیاز بده post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.