راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

ایران مسافران ورودی از اروپا را دو هفته قرنطینه می‌کند

یک مسئول بهداشتی در ایران روز شنبه اعلام کرد مسافرانی که از اروپا وارد این کشور می‌شوند باید به اجبار دست کم دو هفته قرنطینه شوند.

علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد کشوری مقابله با کرونا در ایران تاکید کرد که برای مسافران ورودی از اروپا مثل مسافران دیگر کشورها ارائه تست منفی پی‌سی‌آر الزامی است با این تفاوت که این دسته از مسافران باید علاوه بر در دست داشتن نتیجه تست بار دیگر در مرز ورودی تست پی‌سی‌آر بدهند و ۱۴ روز به قرنطینه بروند.

این در حالیست که مسافران ورودی از اروپا تا پیش از این تنها لازم بود نتیجه تست منفی کرونا در دست داشته باشند و نیازی به قرنطینه شدن آنها وجود نداشت.

وی که در جریان یک گفتگوی تلویزیونی سخن می‌گفت در این خصوص تصریح کرد: «همه مسافران از هر کشوری، حتی کشورهای همسایه برای سفر به ایران باید تست منفی PCR را همراه داشته باشند»

سخنگوی ستاد کشوری مقابله با کرونا در ایران در ادامه تاکید کرد که قرار شده همه مسافران ورودی از هر نقطه از جهان دوباره در مبادی ورودی تست کووید بدهند.

این مقام مسئول در ستاد مقابله با کرونا در ایران مشخص نکرد که محدودیت‌های جدید در زمینه ورود مسافران و اتباع خارجی به ایران دقیقا از چه زمانی اعمال خواهد شد.

به این مطلب امتیاز بده post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.