راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

جریمه مالی استفاده از کیسه‌های پلاستیکی در دبی

از اول ژوئن در دبی برای استفاده از کیسه‌های پلاستیکی خرید باید ۲۵ فلس بپردازیدشورای اجرایی دبی اعلام کرد این تعرفه برای کیسه‌های حمل یکبار مصرف در همه فروشگاه‌ها از جمله خرده فروشی ها، رستوران ها، داروخانه‌ها و سفارش‌های تجارت الکترونیک اعمال می‌شود.

این کار بخشی از یک سیاست اصلی است که ممنوعیت کامل کیسه‌های پلاستیکی یکبار مصرف را در مدت دو سال هدف قرار می‌دهد. با تبدیل شدن پایداری به یک اولویت جهانی، تغییر رفتار جامعه برای کاهش ردپای زیست محیطی افراد برای حفظ منابع طبیعی و زیستگاه‌های زیست محیطی بسیار مهم است.

معرفی سیاست محدود کردن و در نهایت ممنوعیت کیسه‌های یکبار مصرف با هدف تقویت اهداف پایداری دبی همگام با بهترین شیوه‌های جهانی است. این تعرفه در حال حاضر در بیش از ۳۰ کشور در حال اجرا است و یک ممنوعیت جزئی یا کامل در بیش از ۹۰ کشور در سطح جهان اعمال شده است که نشان دهنده وسعت تلاش‌های بین المللی برای کاهش مصرف کیسه‌های یکبار مصرف است. در راستای اهداف زیست محیطی تعیین شده در دستور کار ملی امارات، نهادهای دولتی برنامه‌هایی را برای افزایش حفاظت از محیط زیست و حفظ منابع اجرا کرده اند.

این برنامه‌ها شامل یک استراتژی مدیریت یکپارچه پسماند و کاهش شیوه‌های مضر ماهیگیری مانند ممنوعیت استفاده از تور و اعمال هزینه برای دفع زباله از ژانویه ۲۰۲۲ است که به طور قابل توجهی به کاهش تولید زباله و تخلیه زباله در محل‌های دفن زباله کمک می‌کند.

دولت دبی همچنین در چندین پروژه با هدف تبدیل پسماند به منابع سرمایه‌گذاری کرده است. علاوه بر این، دولت فعالانه جامعه دبی را تشویق می‌کند تا شیوه‌های تفکیک و دفع زباله‌های پایدار را بهبود بخشد.

این تلاش‌های مدیریت پسماند اساسا پایداری اقتصادی، زیست‌محیطی و اجتماعی را ارتقا می‌دهند و در عین حال اکوسیستمی را ایجاد می‌کنند که منابع طبیعی را حفظ می‌کند و از اتخاذ یک اقتصاد سبز و کم کربن در راستای استراتژی مدیریت زباله دبی ۲۰۴۱ و ۱۷ هدف توسعه پایدار سازمان ملل برای سال ۲۰۳۰ حمایت می‌کند

به این مطلب امتیاز بده post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.