راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

چگونگی پرداخت اقساطی جرایم راهنمایی و رانندگی در دبی

درخواست خدمات پلیس دبی برای پرداخت اقساطی جریمه‌های رانندگی تنها دو دقیقه زمان می‌برد. پلیس گفته است، قبل از اینکه پلیس سرویس را خودکار کند، پردازش درخواست برای دریافت خدمات ۷۰ دقیقه طول می‌کشید.

سرگرد عبدالله یاسر امیری، مدیر بخش درآمد و سرمایه در پلیس دبی، گفت که این سرویس با مشارکت بانک مرکزی امارات و بانک اسلامی دبی راه اندازی شده است. می‌توان آن را در تمام بانک‌های کشور دریافت کرد و پلیس دبی را به اولین نهاد دولتی تبدیل کرد که پردازش تراکنش‌های مشترک با بانک مرکزی را تکمیل کرد و اولین آژانس پلیسی است که در پرداخت جریمه‌های رانندگی، بدهی مستقیم را لحاظ می‌کند.

این روش دردسرهای اداری را کاهش می‌دهد و زمان پردازش را به دو دقیقه کاهش می‌دهد که مشتریان برای خدمات از طریق وب سایت رسمی پلیس یا برنامه می‌توانند این خدمات را درخواست کنند. مشتریان می‌توانند بدون هزینه خدمات یا بهره این کار را انجام دهند.

🔹چه کسی می‌تواند برای دریافت این خدمات درخواست دهد؟
تمامی مشتریانی که دارای حساب بانکی در کشور هستند می‌توانند از این خدمات بهره‌مند شوند. حداقل ارزش تخلفات باید ۵۰۰۰ درهم باشد.

🔸آیا برای حداکثر تعداد اقساط سقفی وجود دارد؟
این سرویس به دارندگان وسایل نقلیه اجازه می‌دهد تا حداکثر ۱۲ ماه اقساط را انتخاب کنند.

🔹چگونه می‌توانم برای خدمات درخواست کنم؟
سرگرد عبدالله گفت: مشتریان می‌توانند خدمات تخفیف مستقیم را انتخاب کرده و با ارائه شماره وسیله نقلیه، شماره فایل تردد تخلفات را استعلام کنند که این کار از طریق اپلیکیشن یا وب سایت قابل انجام است.

او گفت: «آن‌ها باید اطلاعات شخصی از جمله شماره شناسه، شماره حساب بانکی را پر کنند و دوره اقساط را انتخاب کنند. فرآیند درخواست با وارد کردن یک OTP به پایان می‌رسد.»
این سرویس هوشمند و خودکار سالانه بیش از ۱.۷۱ میلیون درهم در منابع انسانی، هزینه‌های اداری و عملیاتی، کاغذبازی و زمان رسیدگی به پلیس صرفه جویی می‌کند.

به این مطلب امتیاز بده post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.