راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

اطلاعیه سفارت ایران در ایتالیا درباره کمک هزینه تحصیلی دانشجویان

سفارت جمهوری اسلامی ایران در رم درخصوص کمک هزینه تحصیلی دانشجویان ایرانی، اطلاعیه ای به شرح زیر منتشر کرده است.

به گزارش راهش، متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

اطلاعیه

بدنبال عدم تایید مدرک کمک هزینه تحصیلی دانشجویان ورودی سال تحصیلی ۲۰۲۱-۲۰۲۰ و درخواست های دانشجویان عزیز از سفارت جمهوری اسلامی ایران در رم،
این سفارت ضمن پیگیری موضوع، در روزهای گذشته رایزنی هایی با اداره بورس استان لاتزیو داشت.

در نهایت مقرر شد:

  • دانشجویان سال اول که موفق به تایید مدارک خود در سفارت ایتالیا نشده اند و دارای روادید دانشجویی (ویزای نوع D) می باشند ،می توانند مدارک خود را که دارای مهر و امضاء وزارتین دادگستری و امور خارجه کشورمان می باشد براساس دستورالعمل اداره بورس (بندو) به همراه تصویر روادید به اداره بورس ارسال نمایند .
  • همچنین بدنبال پیگیری مشکل دانشجویان سال دوم‌ و بالاتر که قبلا رد شده اند (اسکلوزو) بر اساس توافق صورت گرفته در ماه نوامبر ۲۰۲۰ و اجرای آن در ماه دسامبر، این دسته از دانشجویان که مدارک آنها مورد تایید سفارت ایتالیا قرار گرفته، می توانند آنها را به اداره بورس ارسال نمایند.

و آن دسته از کسانی که تا کنون موفق به تایید مدارک نزد سفارت ایتالیا در تهران نشده اند همچون سال های گذشته تا ۲۶ فوریه ۲۰۲۱ فرصت دارند مدارک خود را تایید و به اداره بورس ارسال نمایند.

یادآوری می نماید در خصوص مشکلات دانشجویان در استان توسکانی نیز در دو ماه گذشته سفارت جمهوری اسلامی اقدام به ارسال چندین ایمیل به ادارات بورس استان و شهرهای تابعه و رایزنی و تماس مستمر با مسوولین ذیربط در این استان نموده است.

در همین راستا و با هدف رفع این مشکلات در نوامبر سال ۲۰۲۰ نیز نامه ای از سوی سفیر کشورمان در رم به استاندار توسکانی ارسال و ضمن طرح مشکلات پیش گفته ، خواستار ورود و رسیدگی شخص ایشان گردید.

به این مطلب امتیاز بده post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.