راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

سامانه میخک (تاک) وزارت امور خارجه

در این مقاله سامانه میخک (تاک) را معرفی می کنیم. مراحل تائید مدارک و صدور انواع وکالتنامه و خدمات کنسولی را آموزش خواهیم داد. لیست مدارک مورد نیاز را هم در ادامه به تفکیک موارد مشاهده می کنید.

(راهش آمادگی دارد ثبت نام و گرفتن کدرهگیری شما را در سامانه میخک انجام دهد، در واتساپ و در بخش ارتباط با ما می توانید به ما پیام دهید)

سامانه میخک

فهرست مطالب :

معرفی سامانه میخک (تاک) وزارت امور خارجه

سامانه مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی (میخک) بستری برای ارائه کلیه خدمات کنسولی به هموطنان ایرانی ساکن خارج از کشور است. این سامانه در حوزه های گوناگون شامل امورگذرنامه، امور سجلی، امور اجتماعی، تنظیم وکالتنامه، تائید اسناد و …خدمات ارائه می دهد.

پیش از این، نام سامانه میخک، سامانه تاک (تایید اسناد کنسولی) بود که به دلیل گسترش فعالیت هایی که در این سامانه ارائه می شود به سامانه میخک تغییر نام داد. در حال حاضر سامانه میخک بستری آنلاین برای تسریع امور اداری و کنسولی ایرانیان خارج از کشور است.

در سامانه میخک چه کارهایی انجام می شود ؟

یکی از کاربردی ترین بخش های سامانه میخک، صدور وکالتنامه است که در ادامه به طور کامل شما راهنمایی می کنیم.

از دیگر خدمات سامانه میخک، تائید مدارک پزشکی، دریافت شناسنامه برای فرزند و ثبت ازدواج و طلاق است. همچنین برای دانشجویان، امورمختلف دانشجویی مانند درخواست پرونده تحصیلی انجام می شود. تایید اسناد پزشکی و درمان یکی دیگر از خدمات سامانه میخک است.

مراحل تایید مدارک در سامانه میخک (تاک)

 • مراجعه به سامانه اینترنتی میخک به آدرس mikhak.mfa.gov.ir
 • ثبت نام در سامانه میخک
 • ورود به سامانه
 • بارگذاری مدارک و تکمیل فرم الکترونیکی مربوطه/ درخواست وکالت‌نامه و یا تصدیق امضاء
 •  مراجعه حضوری به نمایندگی تعیین شده با اصل مدارک مورد نیاز
 • تایید مدرک / صدور وکالت نامه توسط نمایندگی

مرحله اول: ثبت نام در سامانه میخک

ثبت نام در سامانه میخک اولین قدمی است که باید برای آن اقدام کنید. برای ورود و ثبت‌نام در سامانه میخک، وارد کردن پست الکترونیک (ایمیل)، کد ملی و کد امنیتی ضروری است. از دو رمزعبور می‌توانید برای ورود استفاده کنید؛ رمز عبور یکبار مصرف و رمز عبور ثابت.

بعد از دریافت رمز عبور، اطلاعات پروفایل خود را در سامانه ثبت کنید. اگر در وارد کردن کد دریافتی مشکلی داشتید با کلیک روی (مشکل در ورود سیستم) به نمایندگی اطلاع رسانی می‌شود. با ثبت مشکل، از سوی سامانه کد رهگیری برای‌تان ارسال خواهد شد. این یعنی درخواست‌تان به نمایندگی منتقل شده و بررسی‌های موردنظر انجام می‌شود.

مرحله دوم: مراحل ثبت پروفایل در سامانه میخک

 • اطلاعات محل زندگی خود مانند آدرس و را وارد کنید. بعد از وارد کردن این اطلاعات دکمه ثبت را انتخاب کنید.
 • اطلاعات اقامت
 • اطلاعات ارتباطاتی (این اطلاعات شامل شماره همراه، شماره تلفن ثابت و پست الکترونیکی است).
 • در انتها، گزینه ثبت نهایی را انتخاب کنید. در این مرحله پیش نمایشی از اطلاعات وارد شده نمایش داده می‌شود.

مرحله سوم: ساخت رمز عبور ثابت

برای سهولت در در کار با سامانه میخک و برای این که برای هر بار وارد شدن در سامانه، رمز عبور یکبار مصرف نداشته باشید بهتر است برای رمز عبور ثابت داشته باشید. این رمز عبور را حتما به خاطر بسپارید یا در جایی برای خود ذخیره کنید. البته داشتن رمز عبور ثابت الزامی نیست.

نکات مهم در ثبت نام و استفاده از سامانه میخک:

 • همیشه نام کاربری و رمز عبور خود در سامانه را جایی نوشته و یا به ذهن بسپارید
 • اگر پسورد و رمزعبور خود را فراموش کرده باشید با انتخاب گزینه بازیابی، رمز عبور به نشانی الکترونیکی (ایمیل) شما ارسال خواهد شد.
 • در صورت تغییر کشور محل تحصیل و یا هرگونه اشتباه در انتخاب نمایندگی، می‌توانید از طریق ویرایش اطلاعات فردی نمایندگی خود را تغییر دهید تا پرونده در کشور محل اقامت شما بررسی شود.

نکته مهم در خطای ثبت درخواست در سامانه میخک

هنگام ثبت هرنوع درخواستی اگر موردی را اشتباه وارد کنید یا تناقضی بین اطلاعات پروفایل شما و اطلاعاتی که برای درخواست ثبت کرده‌اید وجود داشته باشد، سیستم خطا (ارور) می‌دهد.

اگر دکمه ثبت را بزنید در حالی که یک یا چند مورد را اشتباه وارد کرده‌اید، دیگر امکان ویرایش نخواهید داشت.

در این صورت فقط از طریق مراجعه حضوری به کنسولگری امکان ویرایش اطلاعات درخواست وجود دارد. بنابراین قبل از ثبت کردن اطلاعات مربوط به هر درخواست حتما از صحت آنها مطمئن شوید.

بیشتر بخوانید: پیام مغایرت در اطلاعات هویتی میخک چیست؟ چه باید کرد؟

تنظیم وکالتنامه در خارج از کشور
وکالتنامه ایرانیان خارج از کشور

وکالتنامه در سامانه میخک

امور وکالتنامه سامانه میخک مربوط به خدمات تصدیق امضا و صدور وکالت‌نامه است. ایرانیان خارج از کشور اگر بخواهند به شخصی در داخل ایران وکالت‌نامه کاری یا مالی بدهند از طریق سامانه میخک (تاک) به سادگی می‌توانند درخواست خود را ثبت و پیگیری کنند.

فایل صوتی نکات مهم وکالتنامه ایرانیان خارج از کشور

چگونه درخواست درخواست تنظیم وکالتنامه/ تصدیق امضا ثبت کنیم؟

لازم به ذکر است که ابتدا باید نسبت به ثبت نام و ثبت پروفایل اقدام کنید سپس وارد حساب کاربری خویش شده و باقی مراحل را طی کنید.

تصدیق امضاء به معنی تایید امضا میباشد. وکالتنامه ها و هر آنچه حکم صدور مجوز دارد مثل مجوز اجازه ازدواج برای دختر توسط پدر یا مجوز خروج همسر و فرزندان و غیره در این بخش انجام میشود.

در صورتی که متقاضی -موکل- بخواهد به فردی در داخل ایران وکالت برای انجام کاری بدهد، باید وارد لینک درخواست تنظیم وکالتنامه و تصدیق امضاء شده و سپس نوع وکالتنامه خود را که قرار است به متقاضی مورد نظر بدهد انتخاب نماید. در اینجا متقاضی به عنوان موکل میبایست مشخصات وکیل را با دقت وارد نماید.

و بعد از تکمیل اطلاعات خواسته شده درخواست خود را ثبت و تایید نموده و پس از دریافت رسید یا کد رهگیری به نمایندگی مورد نظر مراجعه نماید.

وکالتنامه صادره از میخک داخل ایران چگونه صحت سنجی می شود ؟

پس از تائید و مهر و امضا وکالتنامه، رضایتنامه یا مدرک تصدیق امضا توسط مامور کنسولی نمایندگی تایید و بارگذاری آن در سامانه، مراحل تائید و تصدیق تکمیل می شود.

در صورت نیاز مراجع داخل کشور، با مراجعه به سامانه از صحت صدور آن مطلع میگردند.

بیشتر بخوانید: استعلام وکالتنامه های خارج از کشور

راهش، برای ثبت وکالتنامه در سامانه میخک در کنار شماست

اگر هنگام ثبت درخواست خود مشکل داشتید یا از فرآیند انجام صدور وکالتنامه از طریق سامانه مطلع نیستید، ما در سایت راهش در انجام کلیه امور مرتبط با سامانه میخک شما را کمک می کنیم.

سایت حقوقی راهش که در موضوعات حقوقی و کنسولی ایرانیان خارج از کشور به صورت تخصصی فعالیت می کند می تواند در تنظیم متن های دقیق حقوقی وکالتنامه به ایرانیان خارج از کشور کمک نماید.

تأیید اسناد

چگونه درخواست تشکیل پرونده تحصیلی ثبت کنیم؟

ابتدا باید نسبت به ثبت نام و ثبت پروفایل اقدام کنید سپس وارد حساب کاربری خویش شده و باقی مراحل را طی کنید.

در صورتی که متقاضی بخواهد از مدارک تحصیلی خارج از کشور خود در داخل کشور استفاده کند باید حتما مدارک خود را به تایید سفارت و نمایندگی جمهوری اسالمی در کشور محل اقامت خود برساند.

متقاضی می بایست مدارک خود را به نمایندگی مورد نظر ارائه نماید تا نمایندگی مهر، امضاء و صحت مدرک را تایید کند.

مراحل ورود اطلاعات و مدارک دانشجویان

برای این کار ابتدا باید وارد سامانه شود و از لینک پرونده تحصیلی وارد درخواست تشکیل پرونده تحصیلی شده و پرونده تحصیلی خود را ثبت نماید و سپس نسبت به درخواست تایید مدارک تحصیلی اقدام نماید.

در این صفحه متقاضی(دانشجو) اطلاعات تحصیلی نام موسسه/ دانشگاه محل تحصیل، مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی، گرایش تحصیلی، تاریخ شروع به تحصیل و تاریخ پایان تحصیل( و نمایندگی محل تائید ) نام سفارت یا سرکنسولگری (را وارد و سپس تصاویر مدارک مورد درخواست را بارگذاری و بر روی دکمه تایید کلیک کرده و میتواند رسید (کد رهگیری) خود را دریافت و سپس به نمایندگی محل تائید مراجعه نماید.

نکته مهم: در آبان ماه سال ۱۳۹۹ اعلام شد که تائید و ارزشیابی مدارک تحصیلی دانش آموختگان خارج از کشرر فقط از طریق سامانه سجاد انجام می پذیرد و مورد تائید است)

چگونه در سامانه میخک درخواست تایید مدارک تحصیلی و درمانی ثبت کنیم؟

اشخاصی که برای معالجه و درمان به خارج از کشور مراجعه کرده اند برای اینکه بتوانند هزینه های معالجات خود را بعد از مراجعت به کشور از وزارت بهداشت و یا بیمه دریافت کنند. باید از طریق لینک درخواست تایید مدارک تحصیلی/ درمانی وارد صفحه درخواست تایید مدارک درمانی شده و مدارک درمانی خود را اعم از – گواهی بستری، آزمای ، صورتحساب بالینی و غیره- بارگذاری کرده و بعد از کلیک بر روی دکمه تایید اقدام به تایید مدارک درمانی خود کنند و سپس به نمایندگی مورد نظر مراجعه کرده تا نمایندگی مدارک درمانی را تایید کند.

چگونه درخواست استعالم گواهینامه رانندگی ثبت کنیم؟

چنانچه متقاضی بخواهد گواهینامه رانندگی ایرانی را ارائه دهد باید تاییدیه پلیس راهنمائی و رانندگی ایران را داشته باشد.

از طریق لینک استعلام گواهینامه متقاضی درخواست تایید گواهینامه رانندگی خود را ثبت و ارسال میکند و سپس به نمایندگی مورد نظر مراجعه مینماید.

بیشتر بخوانید: اطلاعات کامل درباره تمدید و گواهینامه المثنی در خارج از کشور

چگونه درخواست گواهی عدم سوءپیشینه ثبت کنیم؟

ابتدا باید نسبت به ثبت نام و ثبت پروفایل اقدام کنید سپس وارد حساب کاربری خویش شده و باقی مراحل را طی کنید.

چنانچه متقاضی قصد دریافت گواهی عدم سو ءپیشینه داشته باشد از لینک درخواست گواهی عدم سوءپیشینه میتواند نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نماید.

این درخواست دارای آیتمهای متعددی میباشد که میبایست به دقت توسط متقاضی تکمیل گردد. متقاضی پس از ثبت درخواست میبایست با در دست داشتن رسید دریافت کرده به نمایندگی مربوطه جهت اخذ اثر انگشت مراجعه نماید.

گواهی عدم سوء پیشینه ایرانیان خارج از کشور

اطلاعات تکمیلی را در مقاله “گواهی عدم سوء پیشینه برای ایرانیان خارج از کشور” بخوانید

چگونه درخواست عابرین غیر مجاز ثبت کنیم؟

چنانچه متقاضی عابر غیر مجاز بوده باشد و قصد دریافت خدمت مانند گذرنامه و غیره داشته باشد در این قسمت میبایست درخواست عابر غیر مجاز خود را ثبت نماید.

این درخواست دارای آیتمهای متعددی میباشد که میبایست به دقت توسط متقاضی تکمیل گردد. متقاضی پس از ثبت درخواست میبایست با در دست داشتن رسید دریافت کرده به نمایندگی مربوطه مراجعه نماید.

بر روی دستگاه زبان فارسی نصب نمیباشد، چگونه اقدام به ثبت یک درخواست نمایم؟

در باالای صفحه سمت راست آیکون کیبورد مجازی تعبیه شده است. با استفاده از آن میتوانید هر آیتمی را که مد نظر است انتخاب کرده و در آن با استفاده از کیبورد فارسی، تایپ نمائید.

در زمان ثبت وکالتنامه پیغام “لطفا از کیبورد استاندارد فارسی و انگلیسی استفاده نمائید ” دریافت میکنم!

شما از کیبورد استاندارد برای ورود اطالعات استفاده نکردهاید و متن شما شامل حروف نامعتبر مانند تنوین، همزه و غیره میباشد. مجدد متن خود را با دقت مرور نموده و این عالئم و حروف را حذف نمائید.

بیشتر بخوانید: استعلام ممنوع الخروجی سامانه میخک

امور مربوط به سجلات در سامانه میخک

نحوه ثبت درخواستهای به صورت کلی به چه صورت میباشد؟

تمامی درخواستها با یک قاعده و قانون مشخص ثبت میشود که بدین شرح میباشد: نخست اطلاعات مورد نیاز (اجباری) هردرخواست درج میگردد و بعد از ثبت اولیه درخواست، مدارک مربوطه آپلود میگردد و در نهایت امکان دانلود رسید درخواست میسر میگردد.

ثبت درخواست فوت به چه صورت انجام میپذیرد؟

برای ثبت درخواست فوت، بایستی این درخواست بر روی پروفایل متوفی درج گردد.

مدارک اجباری درخواست ها به چه صورت مشخص میگردد؟

مدارک اجباری هر درخواست به صورت یک عالمت ستاره قرمز در قسمت سمت چپ مشخص گردیده است.

آیا تبدیل تقویم های میلادی به شمسی و بلعکس به صورت اتوماتیک انجام میپذیرد؟

بله، در درخواست شناسنامه که این دو تقویم وجود دارد، امکان تبدیل اتوماتیک این تاریخها به یکدیگر وجود دارد.

ثبت درخواست ایرانیان بدون کد ملی به چه صورت میباشد؟

ایرانیان بدون کد ملی برای انجام امور خود، نخست بایستی با ثبت درخواست احراز هویت و مراجعه حضوری به نمایندگی بعد از طی مراحل قانونی، کد ملی خود را دریافت نمایند و سپس اقدام به ثبت پروفایل و درخواست نمایند.

درخواست صدور گذرنامه از سامانه میخک

ثبت درخواست گذرنامه یا برگه عبور برای افراد زیر ۱۸ سال

درخواست صدور گذرنامه و برگه عبور افراد زیر ۱۸ سال باید توسط پدر یا قیم قانونی ثبت گردد.

بدین صورت که پدر یا قیم قانونی پروفایل خود را تشکیل داده و سپس اقدام به ثبت درخواست برای فرزند زیر ۱۸ سال خود مینماید.

کد رهگیری دریافت شده پس از ثبت نام متعلق به درخواست صدور گذرنامه فرد زیر ۱۸ سال میباشد.

بیشتر بخوانید: اطلاعات لازم درباره صدور، تمدید و تعویض گذرنامه و پاسپورت

مدارک الزم در هنگام مراجعه به نمایندگی برای تحویل گذرنامه یا برگه عبور

• هنگام مراجعه به نمایندگی در دست داشتن کدرهگیری و اصل مدارک معتبر بارگذاری شده در درخواست الزامیست.

آیا حضور شخص خدمت گیرنده برای دریافت گذرنامه در نمایندگی الزامیست؟
• بلی

مدارک لازم درخواست های سامانه میخک

نوع درخواستمدارک لازم
وکالتنامهاطلاعات موکل، اطلاعات وکیل، متن وکالت، حدود اختیارات
درخواست شناسنامهتصویر گواهی ولادت بین‌المللی صفحه اول و دوم و سوم، تصاویر تمام صفحات شناسنامه پدر و مادر (تصویر صفحه اول و دوم وکالتنامه قیم)
ثبت ازدواجتصاویر کارت ملی، تمام صفحات شناسنامه و گذرنامه، گواهی بهداشت، مدارک اقامتی معتبر و عکس زوجین، عقدنامه شرعی، عقدنامه محلی، تصویر رضایتنامه پدر زوجه (در اولین ازدواج)، تصویر رونوشت فوت ولی زوجه (در صورت فوت ولی)
ثبت طلاقتصاویر کارت ملی، تمام صفحات شناسنامه و گذرنامه، وکالتنامه، مدارک اقامتی معتبر و عکس زوجین، تمام صفحات رای عدم امکان سازش دادگاه، تمام صفحات سند ازدواج، ترجمه رسمی طلاقنامه محلی
گواهی فوتتصویر گواهی وفات از مقامات محلی، تصویر صفحه اول شناسنامه پدر
عابرین غیرمجازتصاویر شناسنامه و کارت ملی، عکس پرسنلی
گواهی عدم سوء پیشینهتصاویر شناسنامه، کارت ملی، گذرنامه و عکس پرسنلی
گواهی ولادتتصاویر تمام صفحات شناسنامه پدر و مادر، تصویر تمام صفحات گواهی ولادت بین‌الملل
درخواست گذرنامهتصاویر تمامی صفحات شناسنامه، کارت ملی، مدرک اقامتی معتبر، عکس پرسنلی، صفحه اول گذرنامه قبلی، صفحه حاوی آخرین مهر خروج از ایران
برگه عبورنامه از مقامات محل مبنی بر اخراج یا ترک خاک، عکس پرسنلی، تصاویر کارت ملی، تمام صفحات شناسنامه، مدرک اقامتی معتبر، گزارش پلیس مبنی بر مفقود شدن گذرنامه، بلیط تائید شده یا گواهی مبنی بر بازگشت به ایران
اجازه خروج دانشجوتصاویر صفحه اول گذرنامه، صفحه حاوی آخرین مهر خروج از ایران، مدرک اقامتی معتبر، گواهی اشتغال به تحصیل به تاریخ روز
اجازه خروج مشمولینتصاویر صفحه اول گذرنامه، صفحه حاوی آخرین مهر خروج از ایران، مدرک اقامتی معتبر
درخواست پرونده تحصیلی دانشجوییتصاویر گذرنامه، صفحه حاوی آخرین مهر خروج از ایران، مدارک تحصیلی قبلی و فعلی، مدرک اقامتی معتبر، کارت ملی، کارت نظام وظیفه و عکس پرسنلی
درخواست تائید مدارک دانشجوییتصویر تمام مدارک مورد درخواست
استعلام گواهینامه رانندگیتصاویر گذرنامه، مدرک اقامتی معتبر، گواهینامه رانندگی  
تائید مدارک درمانیتصاویر گواهی بستری، آزمایشات، صورتحساب و تمامی مدارک موجود در رابطه با بیماری
برای انجام تمام موارد فوق از کارشناسان سایت راهش می توانید کمک بگیرید

سامانه میخک یا سامانه تاک وزارت خارجه ؟!

میخک و تاک چه معنایی دارند؟

نام سامانه تاک مخفف تائید اسناد کنسولی بود. در ادامه و با بیشتر شدن خدمات کنسولی وزارت امورخارجه سامانه میخک راه‌اندازی شد. میخک نیز همان مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی است.

ثبت‌نام در میخک برای دارندگان تاک

برای ثبت‌نام در سامانه میخک، ایرانیان خارج از کشور که قبلاً در سامانه تاک ثبت‌نام کرده بودند دیگر نیاز به ثبت‌نام دوباره ندارند. اما اگر پیش از این در سامانه تاک ثبت‌نام نکرده باشید برای دریافت خدمات کنسولی لازم است که در سامانه میخک ثبت ‌نام کنید.

بیشتر بخوانید: نحوه گرفتن کد رهگیری از سامانه میخک

ثبت‌نام میخک فقط یک‌بار

البته ثبت نام در سامانه میخک یک‌بار است و برای تمام امور کنسولی مانند گرفتن وکالت‌نامه یا گذرنامه از سفارت همین یک‌بار ثبت‌نام کافی است.

ثبت‌نام در سامانه میخک نیاز به احراز هویت و یا بارگذاری مدارک ندارد و فقط یک سری اطلاعات شخصی جزئی لازم است.

نکات مهم در زمان ثبت نام در سامانه میخک

نکته شماره ۱:
کلیه متولدین سال ۱۳۶۸ به بعد شماره شناسنامه و ملی آنها یکسان بوده و یک عدد ده رقمی می‌باشد. این افراد در زمان درج اطلاعات در سامانه میخک لازم است شماره شناسنامه خود را صفر و عدد ده رقمی را بعنوان شماره ملی درج کنند تا سیستم پیام مغایرتی ندهد.

نکته شماره ۲:
مادران ایرانی دارای همسر خارجی جهت ثبت درخواست شناسنامه برای فرزندان خود در سامانه میخک باید درخواست خود را در قسمت تابعیت سامانه میخک ثبت نمایند.

نکته شماره ۳:
افراد بالای ۱۸ سال متقاضی شناسنامه با توجه به اینکه فاقد شماره ملی هستند، برای ثبت درخواست خود در سامانه میخک باید وارد صفحه اصلی شده، بدون ثبت نام در سیستم، در قسمت بالای صفحه گزینه سجلات را انتخاب و در پایین صفحه سجلات، گزینه شناسنامه بالای ۱۸ سال را انتخاب کرده و سپس‌ اطلاعات خود را وارد نمایند.

نکته شماره ۴:
در زمان ثبت نام در سامانه میخک، با توجه به اینکه این سیستم به پایگاه اطلاعاتی ثبت احوال متصل می‌باشد، لطفا در وارد کردن اطلاعات هویتی اصلی خود شامل:

 • نام
 • نام خانوادگی
 • نام پدر
 • تاریخ تولد
 • شماره شناسنامه

دقت لازم را داشته باشید و‌ این اطلاعات را کاملا مطابق با شناسنامه خود وارد نمایید. در غیر اینصورت، موفق به ثبت نهایی درخواست خود نشده و با پیام مغایرت در اطلاعات هویتی مواجه خواهید شد. در این صورت لازم است جهت رفع مشکل با بخش کنسولی سفارت تماس بگیرید.

نکته شماره ۵:

در زمان ثبت مشخصات هویتی، در سامانه میخک، از ایجاد فاصله بین اسامی ترکیبی خوداری فرمایید. در این صورت سیستم پیام مغایرت در اطلاعات هویتی خواهد داد. مگر مواردی که در شناسنامه، اسامی سر هم درج شده باشد مانند: علیرضا.

مثال: 

صحیح: محمدرضا، سیدعلی، احمدرضا

اشتباه: محمد رضا، سید علی، احمد رضا

سوالات متداول

کلمه عبور ثابت خود را فراموش کرده ام

در صورتی که کلمه عبور ثابت خود را فراموش کرده اید میتوانید از طریق لینک “کلمه عبور خود را فراموش کرده ام ! ” کلمه عبور موقت خود را از طریق پست الکترونیک دریافت نماید.

شماره شناسنامه متولدین سال ۱۳۶۸ به بعد در سامانه میخک چه شماره‌ای ثبت شود؟

کلیه متولدین سال ۱۳۶۸ به بعد شماره شناسنامه و ملی آن‌ها یکسان بوده و یک عدد ده رقمی می‌باشد.
این افراد در زمان درج اطلاعات در سیستم میخک لازم است شماره شناسنامه خود را صفر و عدد ده رقمی را بعنوان شماره ملی درج کنند تا سیستم پیام مغایرتی ندهد.

رمز یکبار مصرف دریافت نمیکنم:

ترجیحا از ایمیلهای غیر از دامنه Yahoo و Gmail استفاده نمایید.

امکان ویرایش اطلاعات هویتی خود را ندارم.

بعد از تشکیل پروفایل و ثبت نهایی امکان ویرایش اطالعات هویتی در بخش اینترنتی سامانه میخک وجود ندارد. متقاضیان میتوانند درخواست خود را ثبت کرده و پس از دریافت کد رهگیری به نمایندگی مراجعه نمایند و ویرایش اطالعات شخص در نمایندگی انجام پذیرد.

سامانه میخک وکالتنامه چیست؟

سامانه میخکی به طور مجزا برای وکالت نامه وجود ندارد و امور مربوط به وکالت نامه در سامانه میخک انجام می شود.

در صورت عدم دسترسی به پست الکترونیک که ثبت نام میخک را انجام داده ام چه کار باید کنم؟

درصورت‌عدم دسترسی به پست الکترونیک و یا اشتباه در درج آن دربخش اطلاعات فردی، متقاضی می‌تواند تصاویر گذرنامه و کارت ملی خودرا اسکن و به نشانی mikhak@webmail. mfa. ir ارسال نماید تا رمز عبور به به پست الکترونیک درخواست کننده ارسال گردد تا امکان ورود به سامانه و ویرایش نشانی پست الکترونیک امکان‌پذیر گردد.

درخواست‌های ناقص در سامانه میخک چه می شود؟

در سامانه میخک، به‌منظور ذخیره سازی درخواست‌هایی که پیش از دریافت کد رهگیری به صورت ناقص توسط متقاضی تکمیل شده، پوشه جدیدی با عنوان « درخواست‌های ناقص » ایجاد شده است.
به‌این ترتیب با ایجاد این قابلیت، در تمامی درخواست‌هایی که در سامانه، متقاضی به هر دلیل درخواست را به مرحله نهایی ثبت درخواست و دریافت کد رهگیری نمی‌رساند و درخواست نیمه‌کاره می‌ماند، می‌تواند به این پوشه مراجعه و مجددا ثبت آن را ادامه دهد.

۴.۳/۵ - (۹ امتیاز)
99 نظرات
 1. مهرداد می گوید

  سلام من قبلا با یک ایمیل دیگه در سامانه تاک ثبت نام کرده بودم حالا برای ثبت در میخک باید چیکار کنم وقتی دسترسی به ایمیل قبلی خودم ندارم؟

  1. راهشگر می گوید

   در صورتی که شما با ایمیلی ثبت نام کرده باشید و با ایمیل دیگری بخواهید وارد سایت میخک شوید پیام زیر به شما داده می شود که مطابق با آن می توانید عمل کنید:

   “کاربر محترم شماره (کد) ملی ارائه شده قبلا با پست الکترونیک زیر ثبت نام نموده است.

   در صورت عدم دسترسی به پست الکترونیک موجود در سامانه (فوق الذکر) جهت ارائه کار می بایست نسبت به اصلاح پست الکترونیک از طریق ارائه حضوری به نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران اقدام نموده و یا با مختومه نمودن پرونده ی قبلی، نسبت به ایجاد پرونده ی جدید و ارائه درخواست اقدام فرمائید.

   و در گزینه دیگر متن زیر را نشان می دهد و شما می توانید انتخاب کنید:

   با توجه به عدم دسترسی به پست الکترونیک موجود در سامانه (فوق الذکر) خواستار مختومه شدن پرونده ی الکترونیک سابق و ایجاد پرونده ی جدید می باشم.”

 2. سورنا می گوید

  آیا در همه سفارت ها و نمایندگی ها ایران در کشورهای خارجی برای کارهای مربوط به سایت میخک مخصوصا ثبت وکالت نامه، احراز هویت به صورت اسکایپی انجام می شود ؟

  1. راهشگر می گوید

   خیر، فقط در دفترحافظ منافع ایران در واشنگتن احراز هویت و امضا به صورت آنلاین و اسکایپی انجام می شود.

 3. نیما می گوید

  سلام
  من ساکن آلمان هستم آیا می تونم در سایت میخک به پدر و برادرم با هم وکالت بدم که کارهای من رو انجام بدن؟

  1. راهشگر می گوید

   متاسفانه در سامانه میخک امکان تعیین چند وکیل با هم نیست و در صورتی که بخواهید به چند نفر وکالت دهید می بایست چند وکالت جدا تنظیم کنید.
   همچنین امکان این که چند نفر با هم (چند موکل) به یک نفر وکالت بدهند هم نیست و فقط یک موکل به یک وکیل می تواند وکالت بدهد.
   برای انجام امور وکالت در میخک با ما تماس بگیرید.

 4. ناشناس می گوید

  چگونه فرم ثبت نام را پیدا کنم

  1. راهشگر می گوید

   در متن مقاله به صورت کامل توضیح داده شده است. در صورت تمایل به کارشناسنان راهش از طریق واتساپ تماس بگیرید

 5. John Borazjoni می گوید

  Need to register for power of attorney to my sister in Iran

  1. راهشگر می گوید

   Please contact us on WhatsApp
   Our contact number
   ۰۰۹۸۹۳۳۵۵۴۵۶۸۱

 6. Babak Geshnizjani می گوید

  از تسریع در کار کنسولی ممنونم

 7. ژيلا نينوايى می گوید

  من براى درخواست تمدید. پاسپورت همه مراحل را انجام داده م ،ایل هاى لازم را گذاشتم ام ولى نمیتوانم إرسال کنم، پیام میگیرم فائل ها را درست وارد کنید،أشکال کجاست؟

  1. راهشگر می گوید

   سلام
   شما می توانید با ما تماس بگیرید تا به شما کمک کنیم.

 8. كتايون می گوید

  در خواست وکالتنامه

  1. راهشگر می گوید

   سلام
   برای مشاوره و کمک در ثبت نام در سایت میخک و گرفتن کد رهگیری با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 9. مریم می گوید

  با سلام
  برای دریافت وکالت نامه ارسالی از خارج از کشور به عنوان وکیل در تهران چه مدارکی باید به سفارت ارایه بدم؟

  1. راهشگر می گوید

   برای دریافت کپی برابر با اصل وکالت نامه در ایران، کارت ملی کفایت می کند.

 10. mehran می گوید

  آیا میتوان از کانادا درخواست کارت ملی هوشمند داد؟
  برای احراز هویت سامانه سجام از کانادا حتما نیاز به کارت ملی هوشمند است؟

  1. راهشگر می گوید

   متاسفانه فعلا امکان اخذ کارت هوشمند برای ایرانیان خارج از کشور فراهم نیست

 11. زهرا میراسلامی می گوید

  چگونه فرم ثبت نام در سامانه میخک را پیدا کنم در راهش و هر قسمت دیگر که گفته شده چیزی پیدا نکردم.

  1. راهشگر می گوید

   آدرس سایت میخک
   https://mikhak.mfa.gov.ir/

 12. محمد باقر مظفری ( فاطمه پرویندخت نوایی می گوید

  با سلام
  خواهشمندم که من را راهنمایی بفرمایید
  ما هر سال برای مادر خانمم که مستمری بگیر هستند و در فرانسه اقامت دارد برای دادن وکالت پس از تکمیل پرونده به کنسولگری ایران در پاریس میرفتیم باتوجه بااینکه ایشان کهولت سن دارند و در شهر رن بفاصله سیصد کیلومتری پاریس زندگی می‌کنند و با وجود پاندمی کروناویروس رفت و برگشت ایشان از نظر دکترش غیر ممکن می‌باشد .
  ما را راهنمایی بفرمایید چگونه میتواند وکالتنامه بدهد
  با احترام و تشکر فراوان

  1. راهشگر می گوید

   سلام وقت بخیر
   در خصوص موارد خاص کنسولی با سفارت تماس بگیرید.
   برای دریافت اطلاعات کامل از سفارت ایران در فرانسه بر روی لینک زیر کلیک کنید.
   https://raahesh.ir/iranian-embassy-in-france/

 13. golaleh ahmadi می گوید

  darkhast gozarnameh

  1. راهشگر می گوید

   سلام جهت دریافت اطلاعات لازم درخصوص گذرنامه بر روی لینک زیر کلیک کنید.
   https://raahesh.ir/iranian-passport/

 14. ناديا می گوید

  سلام وقت بخیر
  من برای دریافت گواهی عدم سوپیشینه درلندن باید قبل ازوقت دادن پرداخت کنم هزینه را ولی نمیدونم چه سایتی وکدوم قسمت میتونم پرداخت کنم میشه راهنماییم کنید🙏

 15. عصمت می گوید

  وکالت نامه

  1. راهشگر می گوید

   سلام با ما تماس بگیرید

  2. توران مقدسی می گوید

   کد رهگیری کجاست که من در فرم قرار بدهم

   1. راهشگر می گوید

    سلام
    پس از ثبت نام در سامانه میخک و تکمیل اطلاعات و ثبت درخواست کد رهگیری به شما داده می شود و همچنین برای ایمیل شما ارسال می شود

 16. كيخسرو فرهزادي يزدي می گوید

  وکالت نامه شخص ب شخص برای گرفتن حقوق بازنشستگی

  1. راهشگر می گوید

   سلام برای دریافت کد رهگیری وکالت نامه می توانید با کارشناسان راهش جهت راهنمایی تماس بگیرید.

 17. مهرداد می گوید

  میخواستم وکالت نامه ی تام به وکیلم در ایران بدهم …..لطفا راهنمایی فرمایید.

  1. راهشگر می گوید

   سلام برای دریافت کد رهگیری وکالت نامه می توانید با کارشناسان راهش جهت راهنمایی تماس بگیرید. کافی است با کلیک بر روی دکمه واتساپ این صفحه تماس بگیرید.

 18. علی جوانمیری می گوید

  درخواست صدور پاسپورت

 19. كامل حميد می گوید

  سلام
  ایا می توان در کنسولگری جمهوری اسلامی در المان به شخص غیر ایرانی که ساکن کشور مراکش میباشد ؛ وکالت داد ؟. البته این وکالتنامه صرفا برای عقد ازدواج در کشور مراکش مورد نیاز میباشد و در ألمان استفاده نمیشود .؟

  1. راهشگر می گوید

   از نمایندگی ایرانی در آلمان سوال را مطرح بفرمایید

 20. Alireza می گوید

  سلام پسر من در انگلیس بدنیا اومده و داش آموز کالج است و ۱۷ سال سن دارد میخواستم بپرسم آیا امسال با رفتن به ایران مشگل سربازی دارد و اگر بله چگونه می‌شود به ایران رفت و خارج شد سپاسگزارن

 21. زهرا لقمانپور می گوید

  با سلام
  من، همسر، دختر و پسرم(۲۹-۲۱سال )سیتی زن کانادا هستیم.
  ۱. برای گرفتن گذرنامه آیا هرکدام از ما باید جداگانه درخواست کد رهگیری در سامانه میخک بدهیم؟
  ۲. پسر و دخترم کارت ملی ندارند . چه کار باید بکنند؟
  ۳. پسرم دانشجو هست، کارت پایان خدمت ندارد. آیا میتواند به رفته و برگردد؟
  با تشکر

  1. راهشگر می گوید

   سلام وقت بخیر
   ۱- بله هر شخص باید به طور مجزا در میخک ثبت نام کند و درخواست گذرنامه بدهد.
   ۲- کارت ملی اجباری نیست .
   ۳- قواین نظام وظیفه با توجه به افراد و شرایط مختلف متفاوت است

 22. رضا مقدم می گوید

  سلام وقت بخیر. ما تقاضای یک وکالتنامه دادیم از کانادا برای فردی در ایران که الان در سامانه میخک در بخش بررسی صحت مدارک میزنه “درخواست در وضعیت چاپ وکالتنامه می باشد.” میخواستم بدونم این یعنی وکالتنامه آماده است و میشه برای گرفتنش در ایران اقدام کرد؟ یا هنوز باید مرحله ای رو طی کنه؟ ممنون

  1. راهشگر می گوید

   برای دفتر حافظ منافع ارسال کرده اید ؟

 23. ناشناس می گوید

  متشکرم پیام شما دریافت گردیده آیا سفارت محترم جمهوری اسلامی در کشور بلاروس محل اقامت بنده امکان کمک نمودن به بنده می‌باشد به آنجا مراجعه نمی یا خیر

 24. Maryam.Sotoudeh می گوید

  Hi I am Maryam in Melbourne Australia. How can I find Samaneh migak??

 25. محمدی می گوید

  سلام محمدی هستم مقیم انگلیس
  پاسپورت ایرانی من منقضی شده و نیاز به تمدید پاسپورت خودم دارم برای سفر به ایران.
  در سایت پیچک ثبت نام کردم امانمیتوانم وارد سایت بشوم برای ثبت نام و سایت پیغام میدهد که :این ایمیل قبلا ثبت نام شده اما من هیچ کد رهگیری دریافت نکرده ام در بخش ثبت مشکلات هم پیغام داده ام اما هنوز جوابی نگرفته ام
  ممنون میشم اگر راهنمایی کنید
  با تشکر

  1. راهشگر می گوید

   برای ثبت نام در سامانه میخک می توانید با ما تماس بگیرید.

 26. بهمن تحویلداری می گوید

  برای ثبت نام کد امنیتی را از کجا باید جستجو کرد .
  آیا کد ملی همان شماره ملی روی کارت شناسایی ملی میباشد.
  از راهنمایی شما ممنونم

  1. راهشگر می گوید

   کد امنیتی در همان صفحه دیده میشود- بله کد ملی روی کارت ملی و ده رقمی است

 27. اسماعیل نجمای می گوید

  میخواستم وکالت نامه تام به در ایران بدهم لطفا راهنمایی فرمایید.!!!

  1. راهشگر می گوید

   با ما تماس بگیرید

 28. اسماعیل نجمای می گوید

  میخواستم وکالت نامه بانک ملی به وکیلم در ایران بدهم لطفا راهنمایی فرمایید.

 29. امنه می گوید

  با درود
  من برای دخترم وکالتنامه درخواست کردم و دارای کد رهگیری هستم و یک ایمل دریافت کردم که باید به نمایندگی در واشنگتن مراجعه کنم من در نواحی سان ف انسیسکو زندگی میکنم
  لطفا راهنمایی کنید قدم بعدی چیست
  سپاس

  1. راهشگر می گوید

   در حال حاضر بخاطر شرایط کرونا نیازی به مراجعه حضوری نیست، کد رهگیری را برای دفتر حفاظت منافع ارسال کنید مراحل بعدی را راهنمایی می کنند

 30. Kurosh می گوید

  سلام‌ من تا به حال به ایران سفر نکردم برای تمدید گذرنامه نیاز به مهر خروج مشمولین دارم. در فهرست هزینه های خدمات کنسولی هزینه مهرخروج مشمولین (بار اول) ۶۲ دلار هست و هزینه خروج مشمولین (تکرار) ۲۳ دلار.با توجه به اینکه من قبلا به ایران سفر نکردم ولی در گذرنامه قبلی ام مهرخروج مشمولین رو داشتم. باید ۲۳ دلار پرداخت کنم یا ۶۲ دلار؟

 31. سمیه می گوید

  سلام
  وقت بخیر. من امروز برای پسرم که کانادا به دنیا امده فرمهای مربوط به درخواست شناسنامه رو پر کردم و مدارک رو اپلود کردم و در اخر کد رهگیری رو دریافت کردم . نکته استرس زا برای من این است که از من خواسته شده همراه اصل مدارک باید به دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی در واشنگتن رجوع کنم در حالیکه من اصلا امکان و شرایط رفتن به واشنگتن رو ندارم.لطفا راهنماییم کنید چکار باید انجام بدم برای حل این مسءله؟
  ممنون از راهنمایی شما

  1. راهشگر می گوید

   سلام وقت بخیر کلیه کارهای دفتر حفاظت منافع در واشنگتن در حال حاضر به صورت غیرحضوری است. جهت اطمینان با دفتر حفاظت منافع در واشنگتن تماس بگیرید.

 32. علیرضا می گوید

  سلام من در لندن هستم و همه کارهای ‌‌‌‌‌‌ثبت نام را برای تمدید گذرنامه انجام دادم و کد رهگیری هم گرفتم لطفاً بگویید چطور می توانم وقت سفارت بگیرم ممنون

  1. راهشگر می گوید

   سلام وقت بخیر مقاله زیر را مطالعه بفرمائید
   https://raahesh.ir/appointment-at-the-iranian-embassy-in-london/

 33. ايلئ می گوید

  کارتان عالیه فقط مراحل رسیدگى کمى طولانى شده وتماس تلفنى با سفارت پاکستان در واشینگتن از کانادابراحتئ امکان پذیرنمیباشد روزها طول میکشد تا تماس بگیریم واخرش موفق نمیشویم اگر براى تماس تلفنى إمکانات بیشترى در نظر بگیرید عالئ میشود

 34. هوشنگ شبستری فرد می گوید

  باتاسف بگویم قبلا برنامه اینترنت این تشکیلات بقدری ساده بود که حدی نداشت دفتر. حالا هشتاد صفحه بایستی چاپ بشه تازه متوجه میشوی که بایستی از سر شروع کنی سفارت که قربانی برم نه جواب تلفون می‌دهند نه اجاز وارد شدن من در کالفرنیا زندگی می‌کنم خواهش دارم مرا راهنمایی کنید به یک طریق ساده بتوانم گذرنامه خود و خانوم را تمدید کنیم سپاسگزار خواهیم بود

  1. راهشگر می گوید

   سلام وقت بخیر
   برای ثبت نام در سامامه میخک شما می توانید با شماره ما ۰۰۹۸۹۳۳۵۵۴۵۶۸۱ در واتس اپ تماس بگیرید

 35. تاجیک می گوید

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  ما مقیم انگلستان هستیم و پاستورتمون منتضی شده.
  آیا می‌توانیم با پرواز قطر وارد کشور ایران شویم و در آنجا برای تمدید گذرنامه اقدام کنیم یا باید حتما پرواز مستقیم بگیریم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

 36. اقتباس می گوید

  هزینه وکالتنامه جامع چقدر است ممنون

  1. راهشگر می گوید

   معادل ۱۳۲ یورو می باشد.
   لیست کامل تعرفه های کنسولی جدید را در لینک زیر مشاهده کنید:
   https://raahesh.ir/consular-fees/

 37. الهه می گوید

  سلام من دانشجو نیستم ودر ایتالیا زندگی می کنم
  برای گذراندن یک دوره کلاس های مدرسه پوست خصوصی اینجا نیاز به تایید مدرک تحصیلی لیسانسم که در ایران گرفته ام دارماز چه طریق می توانم این کار را انجام بدم حتما باید برم ایران؟؟

 38. توفیقی نمین می گوید

  با درود فراوان
  توفیقی نمین
  برای تجدید گذرنامه . ( یه بار کد رهگیر گرفتم ) آیا دوباره کد رهگیر تقاضا کرد
  تاریخ اعتبار گذرنامه ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ میلادی ۲۲/۰۶/۲۰۲۲

  1. راهشگر می گوید

   با سلام
   چرا کد رهگیری جدید می خواهید؟

 39. زهرا اتادی می گوید

  سلام.من ساکن برلین هستم و جهت گواهی عدم سو پیشینه اقدام کردم و کد رهگیری جهت نوبت انگشت نگاری برای گرفتن وقت در کنسولگری برلین دریافت کرده ام. ولی موفق به گرفتن نوبت اینترنتی جهت انجام انگشت نگاری نشده ام . زیرا هر بار این پیام میاید.`نمایندگی انتخابی شما درحال حاضر قادر به ارایه خدمت نیست زمان دیگری مراجع بفرمایید.
  مشکل در کجاست؟؟؟
  لطفاً راهنمایی کنید.

  1. راهشگر می گوید

   سلام
   با کنسولگری تماس بگیرید راهنمایی می کنند.

 40. نارینه نظافت دوست می گوید

  با سلام
  برای دریافت وکالت نامه ارسالی از خارج از کشور کنسولگری واشنتگتن به عنوان وکیل در تهران به کدوم ساختمان وزارت امور خارجه باید مراجعه کنیم ؟

  1. راهشگر می گوید

   سلام
   ساختمان مرکزی وزارت امورخارجه در تهران

 41. ناشناس می گوید

  اطلاعات من از قبیل تاریخ تولد و محل صدور ان را به اشتباه وارد و ثبت نمودم. وقتی درخواست وکالت نامه کردم تاییدیه با همان تاریخ تولد و محل صدور غلط به همراه کد رهگیری برام فرستاده شد. چطور امکان دارد که اون ها رو تصحیح کنم, در حالیکه هیچگونه دسترسی به فایل اطلاعات شخصی در وبسایت میخک وجود ندارد!

  با تشکر فراوان!

  1. راهشگر می گوید

   سلام وقت بخیر با پشتیبانی میخک یا سفارت تماس بگیرید تا مشکل را حل کنند.

 42. ناشناس می گوید

  سلام وقت بخیر
  من خانم ایرانی هستم که همسر خارجی دارم برای درخواست شناسنامه فرزندم چگونه اقدام کنم؟

  1. راهشگر می گوید

   سلام مادران ایرانی دارای همسر خارجی جهت ثبت درخواست شناسنامه برای فرزندان خود در سامانه میخک باید درخواست خود را در قسمت تابعیت سامانه میخک ثبت نمایند.

 43. ناشناس می گوید

  سلام من خارج از کشور زندگی می کنم و متقاضی شناسنامه هستم با توجه به اینکه فاقد شماره ملی هستم چگونه باید اقدام کنم ؟

  1. راهشگر می گوید

   افراد بالای ۱۸ سال متقاضی شناسنامه با توجه به اینکه فاقد شماره ملی هستند، برای ثبت درخواست خود در سامانه میخک باید وارد صفحه اصلی شده، بدون ثبت نام در سیستم، در قسمت بالای صفحه گزینه سجلات را انتخاب و در پایین صفحه سجلات، گزینه شناسنامه بالای ۱۸ سال را انتخاب کرده و سپس‌ اطلاعات خود را وارد نمایند.

  2. بهناز می گوید

   با سلام
   کل هزیمه تمدید گذرنامه و پست ان در امریکا چقدر است؟

 44. رسول می گوید

  با سلام
  برای بچه ی ۵ ساله که اعتبار گذرنامش تمام شده تو سایت میگه این امکان برای بچه ها وجود ندارد چیکار باید کنم ممنون راهنمایی کنین

  1. راهشگر می گوید

   سلام وقت بخیر
   از طریق پروفایل پدر در سامانه میخک اقدام کنید

 45. آرام می گوید

  با سلام. متولد آمریکا هستم و شناسنامه‌ی قدیمی (جلد قرمز) دارم. گذرنامه من سال ۱۳۷۰ منقضی شده است. کارت و شماره ملی هم ندارم. می‌‌خواهم گذرنامه جدید بگیرم و به برادرم در ایران وکالت‌نامه بدهم. با توجه به اینکه برای ورود به سایت میخک، نیاز به کد ملی است چگونه می‌توانم درخواست گذرنامه‌ی جدید کنم؟ ایا می‌‌توانم بدون کد ملی این مراحل را انجام دهم؟ لطفا راهنمایی فرمایید. ممنون از سایت خیلی خوب شما. موفق باشید

  1. راهشگر می گوید

   سلام وقت بخیر
   بله مشکلی نیست.
   با شماره ۰۰۹۸۹۳۳۵۵۴۵۶۸۱ در واتساپ با کارشناسان راهش تماس بگیرید تا مراحل را برای شما توضیح بدهند.

 46. اکبر می گوید

  سلام من در ژاپن در شهر گیفو تصادف کردم با کامیون ما با تریلی تانکر گاز بود که سرم از گیجگاه شکست و۸تا بخیه خورده ویک هفته در بیمارستان گیفو هاشیما کما بودم ودست و گردنم اسیب دیده. عکسهای تصادف بعد از کما پلیس نشان داد تصادف شدید بود وبیمه آمد بیمارستان گفت تصادف کردی و بیمه تا خوب بشی حقوق هرماه میدیم فقط مقداری پول داد و گفت خودت هزینه بیمارستان و دارو وحقوق نمیدهیم من هنوزم خوب نشدم من سر درد و تشنج دارم دارو مصرف مکنم وکار هم نمیتونم کنم در ایران من خیلی هزینه بیمارستان دارو دادم و هنوزم خوب نشدم .تمام مدارک تصادف وبیمه و بیمارستان را به سفارت ایران در توکیو دادم سفارت هم کمی کمکم کرد ببخشید الآن میشه رسیدگی کرد من ۱۳۷۴ درژاپن تصادف کردم من راننده نبودم وبیمه گفت ۱۰۰٪ هزینه بیمارستان و دارو وحقوق ت پرداخت میکنم.
  ولی من زود یک ماه بعد برگشتم ایران وازفررود گاه به بیمارستان بردنند

 47. محسن رفعتی می گوید

  سلام
  درخواست کارت ملی را در کدام بخش سامانه میخک باید ارایه بدهیم ؟

  1. راهشگر می گوید

   سلام
   درخواست کارت ملی خارج از کشور از طریق سامانه میخک نیست و کشورهایی که این امکان را فراهم آورده اند بدون ثبت نام در سامانه میخک ارایه می دهند. جهت اطلاعات بیشتر با سفارت محل کشور خود تماس بگیرید.

 48. سعید می گوید

  سلام، اولا بابت مطالب مفیدتون ممنونم
  من دانشجوی ترم سه دکتری هستم در ترکیه. سوالی من داشتم آیا برای اینکه مدرک تحصیلیم تو ایران مورد تایید باشه از همین الان باید در میخک ثبت نام کنم یا بعد از اتمام تحصیل؟
  سوال دومم هم در مورد استفاده از امکان معافیت از عوارض خروجی برای دانشجویان هست، برای این باید چکار کنم؟
  خیلی ممنون

 49. زهرا ماوندادی می گوید

  سلام من در بمبئی هندوستان متولد شدم پدر و مادرم هم اینجا فوت کرده اند الان برای انحصار و وراثت و تقسیم اموالشان در ایران احتیاج به گواهی فوت برادرم داریم که متاسفانه بعد از مرگ مادرم ان را پیدا نکردیم لازم به تذکر است که برادری داشتیم که در سن هیجده سالگی قبل از پدر و مادرم فوت کرده و تنها مدرکی که دارم تصویر سنگ قبر برادرم می‌باشد که اسم و نام پدر و تاریخ تولد و فوت او درج شده اسم برادرم در شناسنامه پدرم موجود میباشد ولی گواهی فوت او را نداریم برای انحصار وراثت با توجه به موارد فوق چکار باید بکنیم

  1. راهشگر می گوید

   سلام وقت بخیر
   با شماره ۱۲۹ قوه قضائیه جهت مشاوره در این رابطه تماس بگیرید.
   موفق باشید

 50. احمد می گوید

  سلام، پسر من در یکی از کشورهای اروپای شرقی تصادف کرده و در بیمارستان آن کشور بستری می باشد و در موقع تصادف کلیه مدارک هویتی از جمله پاسپورتش مفقود شده است . در سایت یکی از نمایندگی های وزارت امور خارجه در پاسخ اینکه برگ عبور پس از صدور برای چه مدت اعتبار دارد؟ پاسخ نوشته اند که گیرنده برگ عبور می بایستی ظرف مدت ۲۰ روز به ایران سفر نماید. سوال من اینست اگر برای دریافت برگ عبور از وزارت امور خارجه اقدام نمایم برگ عبور صادر شود و ظرف مدت ۲۰ روز پسرم از بیمارستان آن کشور ترخیص نشود تکلیف چیست ؟

  1. راهشگر می گوید

   سلام وقت بخیر
   شما با شماره تلفن ۰۲۱-۶۵۱۵۱ وزارت خارجه ایران تماس بگیرید.
   موفق باشید

 51. مهرداد می گوید

  چه کسانی باید در سامانه میخک ثبت نام کنند؟ آیا ثبت نام در سامانه میخک برای همه ایرانینان خارج از کشور الزامی است و اگر ثبت نام نکنیم مشکلی پیش میاد؟

  1. راهشگر می گوید

   درود
   ثبت نام در سامانه میخک وزارت امورخارجه ایران الزامی نیست. فقط در صورتیکه تقاضای کنسولی داشته باشید که کد رهگیری از این سامانه لازم داشته باشد مانند تمدید گذرنامه لازم است که در این سامانه ثت نام نمائید.

 52. احسان می گوید

  سلام
  عموی من در امریکا یک وکالت به نام من زده است اما وقتی سامانه استعلام میخک را چک می کنم نوشته است : درخواست در وضعیت چاپ وکالتنامه می باشد ؟ معنی این عبارت چیست ؟

  1. راهشگر می گوید

   سلام
   این پیام بدین معنی است که هنوز این وکالت نامه توسط دفترحفاظت منافع در واشنگتن تائید نهایی نشده است.

  2. تبدا می گوید

   سلام سوال همسرم ویزای تحصیلی در امریکا دارد و من همراه حال میخاهم بیام ایران چگونه باید از همسرم اجازه خروج از ایران رو بگیرم که دوباره بر گردم و نتواند من رو ممنوع خروج کند. با تشکر. ایدا

 53. مجتبی محمدی می گوید

  با سلام مدتها پیش ورود به سامانه نموده و کد رهگیری را دریافت کردم ولی فرصت نشد برای تقاضای تمدید گذرنامه به سفارت مراجعه نمایم ، متاسفانه در حال حاضر کد رهگیری را فراموش کرده ام . با توجه به اینکه فقط یکبار ورود به سامانه کافی است اکنون چکار باید بکنم .

  1. راهشگر می گوید

   درود
   دوباره کد رهگیری بگیرید

 54. امیر می گوید

  با سلام ایا امکان حذف مدارکی که مورد تایید کنسولگری قرار گرفته وجود دارد

 55. ناشناس می گوید

  من یک وکالت با ایمیل دیگر دادهام بی توجه به اینکه اگز ایمیل عوض کنم باید حضوری برم والان باید یک وکالت فروش هم بدهم نمی دونم چکار کنم امکان سفر هم ندارم لطفا مرا راهنمایی کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.