راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

محاکمه متهمان یونیک فایننس

امروز خبرگزاری ها به نقل از سخنگوی قوه قضائیه از جکم زندان برای پرونده شرکت هرمی یونیک فاینانس خبر دادند.

به گزارش راهش به نقل از خبرگزاری فارس، سخنگوی قوه قضائیه  با تأکید بر جدیت قوه قضائیه در برخورد با پرونده‌های مفاسد اقتصادی به تشریح برخی پرونده‌های مفاسد اقتصادی که منجر به صدور حکم شده‌اند پرداخت.

وی با اشاره به یک پرونده کلاهبرداری شبکه‌ای گفت: در این پرونده‌ افرادی اقدام به کلاهبرداری شبکه ای می کردند و در نظام اقتصادی کشور می کردند که در نتیجه رسیدگی به آن متهم پرونده علیرضا برخوردار کاشانی به ۱۵ سال حبس و جزای نقدی و رد مال محکوم شد که یکی از شقوق این حکم رد یک میلیون و سیصد هزار یورو بود.

خداییان افزود: امین پورمتین فرزند محمد حسین به ۵ سال حبس، محمد حسین پور متین به ۳ سال حبس و جزای نقدی محکوم شدند، در این پرونده ۸ نفر دیگر هم به حبس های یک تا ۳ سال و جزای نقدی محکوم شدند.

پرونده تعاونی وحدت

سخنگوی دستگاه قضا در ادامه با اشاره به پرونده تعاونی وحدت گفت: پرونده دیگری که منجر به صدور حکم قطعی شد، پرونده تعاونی وحدت بود که با مدیریت خوبی که در دادسرای عمومی و انقلاب تهران نسبت به جمع آوری اموال صورت گرفت طلب بیش از ۹۹ درصد افراد متضرر پرداخت شد که با صدور حکم نهایی و شناسایی اموال این شرکت طلب باقی طلبکاران نیز پرداخت خواهد شد.

وی افزود: متهم این پرونده سید جعفر طباطبایی به جرم اخلال در نظام اقتصادی و تحصیل مال نامشروع به دوفقره حبس به مدت ۲۰ سال حبس و ۲ سال حبس محکوم شد.

پرونده شرکت هرمی یونیک فاینانس

خداییان ادامه داد: پرونده شرکت هرمی یونیک فاینانس نیز دیگر پرونده‌ای است که حکم نهایی آن چندی پیش صادر شد و در این پرونده محسن درخشان به ۲۰ سال حبس و مجید فریدی و مصطفی الماسی به ۵ سال محکوم شدند.

وی افزود: امیدواریم که ما با این سرعتی که در رسیدگی به پرونده‌های مفاسد اقتصادی داریم دیگر پرونده‌ای را نداشته باشیم که منجر به اطاله دادرسی شود.

به این مطلب امتیاز بده post
1 نظر
  1. sp می گوید

    با سلام .
    من هم جز یکی از مالباختگان شرکت یونیک فاینانس هستم . منتها سرگروه ما بصورت مداوم به ما میگفتند که همه چی اوکی هست و شرکت پول شما رو میده فقط باید مدت قرارداد ۲ ساله شما تمام بشه . الان که تمام شده شرکت هیچ پولی به ما نداد . و پول ما رو خوردند .
    .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.