راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

گرفتن وکالتنامه از سفارت ایران در وین

گرفتن وکالتنامه از سفارت ایران در وین موضوع مهمی برای ایرانیان ساکن ایتالیا محسوب می‌شود. به همین منظور ما در تیم راهش تصمیم گرفته‌ایم که شما را با نحوه اخذ وکالت نامه ازسفارت ایران در اتریش آشنا کنیم و تمام اصول مربوطه را به‌طور کامل و دقیق توضیح دهیم. پس تا انتهای نوشته همراهمان باشید.

(تیم راهش آماده است تا ثبت نام شما را در سامانه میخک انجام دهد. بدین منظور با ما در واتساپ تماس بگیرید و یا پیغام بگذارید.)

فهرست مطالب مرتبط با گرفتن وکالتنامه از سفارت ایران در وین

 • گرفتن وکالتنامه از سفارت ایران در وین – اتریش به‌صورت حضوری
 • مراحل اقدام درخواست وکالت به‌صورت حضوری از سفارت ایران در وین
 • مدت اعتبار کد پیگیری از سامانه میخک
 • هزینه صدور انواع وکالتنامه وین از سایت میخک
 • مشخصات سفارت جمهوری اسلامی ایران در وین
 • سوالات متداول

گرفتن وکالتنامه از سفارت ایران در وین – اتریش به‌صورت حضوری

شما می‌توانید جهت تنظیم و تأیید وکالتنامه، رضایتنامه و تأیید امضا در سفارت جمهوری اسلامی ایران در اتریش، به‌صورتی حضوری مراجعه فرمایید.

در رابطه با اخد وکالت نامه وین از سفارت ایران در اتریش، باید بدانید که تأیید کلیه اسناد کنسولی شامل انواع وکالتنامه، تصدیق امضاء، مدارک تحصیلی دانشجویی و پزشکی از تاریخ اول دی ۱۳۹۳ از طریق سامانه میخک انجام می‌شود. درنتیجه بهتر است قبل از مراجعه حضوری به بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در اتریش، نحوه ورود و کار به سامانه میخک را بدانید و مطالعات لازم در این خصوص را انجام دهید و برای دریافت کد رهگیری جهت ارائه به بخش کنسولی اقدام فرمایید.

با این روش می‌توانید تنها با دراختیارداشتن یک رایانه متصل به اینترنت، به‌راحتی از منزل یا محل کارتان وارد سامانه میخک شوید و از شلوغی و ترافیک شهر دور بمانید. بعد از واردشدن به سامانه و ثبت‌نام، روی فیلد «وکالتنامه» کلیک کنید تا در کمتر از ۵دقیقه، وارد صفحه تنظیم وکالتنامه شوید.

پس از واردکردن اطلاعات لازم و ثبت نهایی، سیستم یک کد رهگیری در اختیار شما قرار می‌دهد. حال می‌توانید قبل از مراجعه حضوری و به‌منظور دریافت خدمات بهتر، نسبت به گرفتن نوبت از آدرس سایت سفارت ایران در وین اقدام کنید. برای ورود به سایت، روی آدرس زیر کلیک کنید:

https://appointment.mfa.gov.ir/

توجه: از آنجایی که امکان اصلاح و ویرایش متن وکالتنامه توسط متقاضی پس از ثبت نهایی در سامانه میخک وجود ندارد، پیشنهاد می‌کنیم قبل از تنظیم وکالتنامه‌تان در سامانه، متن آن را با وکیل خود در ایران هماهنگ کنید و از درست‌بودن آن اطمینان حاصل بفرمایید.

مراحل اقدام درخواست وکالت به‌صورت حضوری از سفارت ایران در وین

در مرحله اول باید کد رهگیری‌تان را از سامانه میخک دریافت کنید. برای دریافت این کد به روش زیرعمل کنید:

 • وارد سامانه میخک شوید و ثبت نام کنید؛
 • به صفحه «وکالتنامه» مراجعه کرده و بعد از انتخاب یکی از وکالت نامه‌های پیشنهادی، آن را با تایپ متن مدنظر خود تکمیل کنید؛
 • به هنگام ثبت درخواست، نمایندگی وین را انتخاب نمایید؛
 • در نهایت با کلیک روی دکمه ثبت، کد رهگیری را دریافت خواهید کرد.

در مرحله دوم باید نوبت مراجعه به سفارت را دریافت کنید.

در مرحله سوم یا آخر هم با اصل مدارک شناسایی ایرانی (شناسنامه، کارت ملی یا گذرنامه معتبر) به‌صورت حضوری به سفارت مراجعه کنید. به خاطر داشته باشید که هنگام مراجعه، مدرک معتبر اقامت در وین مانند گذرنامه اتریشی، برگه ویزا همراه با پرینت کد رهگیری دریافت شده و برگه نوبتی که به ایمیل‌تان ارسال شده است را نیز همراه داشته باشید.

مدت اعتبار کد پیگیری از سامانه میخک

این موضوع را به خاطر بسپارید که پس از دریافت کد رهگیری از سامانه میخک، ۸۵ روز فرصت دارید تا برای امضا به سفارت مراجعه کنید. در صورت عدم مراجعه، درخواست شما به‌طور خودکار بایگانی می‌شود و دوباره باید جهت دریافت کد رهگیری اقدام کنید.

هزینه صدور انواع وکالتنامه وین از سایت میخک

 • استعلام تاریخ آخرین خروج ازکشور (برای گذرنامه المثنی)، تغییر محل اقامت، صدور مهر خروج مشمولان، ثبت ازدواج مرد ایرانی با زن ایرانی و یا با زن خارجی و ثبت ازدواج زن ایرانی با مرد خارجی هر کدام مبلغ ۱۸یورویی را می‌طلبد؛
 • برای استعلام مهر خروج مشمولان باید ۳۰ یورو پرداخت کنید؛
 • انجام مکاتبات جهت اخذ مجوز خروجی عابر غیر مجاز ۳۵ یورو هزینه دارد؛
 • گواهی تجرد، کپی برابر اصل هر برگ، ترجمه گواهینامه رانندگی، تأیید اجازه خروج همسر و فرزند و تأیید امضاء اتباع جمهوری اسلامی ایران هرکدام هزینه‌ای ۱۲یورویی را می‌طلبند؛
 • تائید وکالتنامه برای نقل و انتقال اموال غیرمنقول ۱۳۲ یورو و برای اموال منقول ۲۶ یورو هزینه دارد؛
 • برای ترجمه شناسنامه و گواهی تأهل باید ۲۲ یورو و تأیید وکالتنامه برای امور اداری، نظام وظیفه و سایر امور ۱۳ یورو بپردازید.
گرفتن وکالتنامه از سفارت ایران در وین

توجه داشته باشید که جهت پرداخت هزینه خدمات کنسولی می‌توانید علاوه بر واریز وجه به حساب بانکی بخش کنسولی از هر شعبه بانک، از دستگاه بانکو مات در محل سفارت نیز استفاده کنید.

شماره حساب بخش کنسولی :

Kontonummer 01754464400 BLZ 12000 Bank Austria
IBAN AT781100001754464400
BIC BKAUATWW

مشخصات سفارت جمهوری اسلامی ایران در وین

آدرس سفارت جمهوری اسلامی ایران در وین: Jauresgasse 9 1030 Wien

ساعات پذیرش حضوری بخش کنسولی:

 • برای مراجعه حضوری به سفارت ایران در اتریش، روزهای دوشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲ به‌غیر از روزهای تعطیل را انتخاب کنید.
 • جهت تماس تلفنی نیز روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعات ۱۴ تا ۱۶ به‌جز روزهای تعطیل اقدام کنید.

ایمیل بخش کنسولی: vie.consulate@mfa.ir

سوالات متداول

آیا امکان دریافت وکالتنامه از سفارت ایران در وین به‌صورت غیرحضوری وجود دارد؟

خیر، در نوشته فوق تمامی مراحل اخذ وکالتنامه از سفارت ایران در وین را شرح داده‌ایم. مراحل مقدماتی ثبت نام در میخک غیرحضری است اما احراز هویتو امضا وکالتنامه حضوری و در سفارت است.

چگونه می‌توانیم متن حقوقی وکالت نامه را تنظیم کنیم؟

شما می‌توانید در سامانه میخک، چند نمونه وکالت نامه از پیش آماده شده را ببینید؛ اما امکان دارد این فرم های آماده با شرایط و نیازهای شما تطابق نداشته باشد. به همین منظور بهتر است برای تهیه متن با وکیل خود یا دفترخانه در ایران مشورت کنید.

مبلغ دریافتی صدور وکالت نامه سفارت ایران در وین چقدر است؟

بسته به نوع وکالت، مبالغ مختلفی دارد که لیست کامل آن را در نوشته بالا مشاهده می‌کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.