راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

آیا مراکز تعویض پلاک شنبه باز است ؟ شرایط چیست؟

رئیس پلیس راهور ناجا از آغاز بکار مراکز شماره گذاری و آموزش رانندگی از ۶ اردیبهشت ماه خبر داد.

به گزارش راهش به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سردار هادیانفر، رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به آغاز بکار مراکز شماره گذاری و آموزش رانندگی از ۶ اردیبهشت ماه گفت: با توجه به پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی و بازدید‌های مکرر تیم‌ها، هیئت‌ها و مسئولان پلیس راهنمایی و رانندگی در تهران و تمام استان‌ها از مراکز شماره گذاری و آموزشگاه‌های رانندگی و بازرسی نهایی که توسط تیم‌های نظارتی پلیس راهور انجام شده، تمام مراکز شماره گذاری از روز شنبه (۱۳۹۹/۲/۶) آماده ارائه خدمات به هموطنان سراسر کشور خواهند بود.

سردار هادیانفر افزود: برای مدیریت و پیشگیری از تجمع مقرر شد ارائه خدمت در مراکز شماره گذاری بر اساس پلاک زوج و فرد باشد. به این شکل که در روزهای زوج فقط به خودروهای ورودی با پلاک زوج و در روزهای فرد برای خودروهای ورودی با پلاک فرد خدمات ارائه شود.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: تمام تلاش خود را می‌کنیم که تمام پروتکل‌های ابلاغی در راستای حفظ سلامت هموطنان در مراکز شماره گذاری و آموزشگاه‌های رانندگی رعایت شود.

رئیس پلیس راهور ناجا ادامه داد: آموزشگاه‌های رانندگی هم مانند مراکز شماره گذاری ارائه خدمات خواهند کرد.لیکن برابر بازدیدهای صورت گرفته برخی از آموزشگاه‌ها تاکنون موفق به برقراری پروتکل‌های بهداشتی نشده‌اند و به آن‌ها اجازه فعالیت داده نشد.

او تصریح کرد: بدیهی است به محض اینکه این قبیل آموزشگاه‌ها استاندارد‌های بهداشتی لازم را رعایت کنند به آن‌ها مجوز داده خواهد شد.

سردار هادیانفر گفت: از هموطنان می‌خواهیم ضمن همراهی با تمهیدات بهداشتی در مراکز با همراه داشتن ماسک و دستکش مراجعه و در هنگام دریافت خدمات فاصله با دیگران را حفظ کنند.

مرکز تعویض پلاک

آغاز به کار مراکز تعویض پلاک در ایلام

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام از شروع فعالیت مرکز تعویض پلاک ایلام و دفاترخدمات خودرویی سراسر استان از روز شنبه مورخ ۶ اردیبهشت خبرداد.

آغاز به کار مراکز تعویض پلاک در استان مرکزی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز اراک؛ رئیس پلیس راهور استان مرکزی گفت: مراکز تعویض پلاک و شماره گذاری خودرو در استان مرکزی از شنبه ۶ اردیبهشت ماه به صورت زوج و فرد با رعایت دستورالعمل های بهداشتی از روز شنبه فعالیت خود را آغاز می کنند.

بازگشایی مراکز تعویض پلاک خودرو خوزستان

ایلنا: سرهنگ منصور جمشیدی گفت: پیرو ابلاغیه شماره ۹۹۷۸۱۳ تاریخ ۹۹/۱/۳۰ و برابر تدابیر متخذه، مقرر است کلیه مراکز تعویض پلاک و دفاتر خدمات خودرویی سراسر استان با آمادگی کامل از تاریخ ۹۹/۲/۶ با اعمال طرح زوج و فرد پلاک، بازگشایی گردند.

لذا ضمن اجرای دقیق مصوبات و پروتکل های بهداشتی مبارزه با ویروس کرونا نسبت به ارائه خدمات برابر مقررات و با لحاظ سایر شرایط به شرح زیر اقدام می گردد:

۱_رعایت طرح زوج و فرد برای مراجعه به مراکز پلاک الزامی بوده و بایستی توسط مراجعین رعایت گردد.

۲_مراجعه کنندگان بایستی در زمان مراجعه به مراکز تعویض پلاک و انجام امور مربوطه صبر و شکیبایی لازم را داشته باشند.

۳_افرادی که ضرورتی و عجله ای برای تعویض پلاک خودرو ندارند می‌توانند در هفته های بعد از بازگشایی به مراکز تعویض پلاک مراجعه نمایند.

۴_کلیه مراجعه کنندگان موظف اند از وسایل حفاظت شخصی نظیر ماسک و دستکش در زمان مراجعه به مراکز تعویض پلاک و دفاتر خدمات خودرویی استفاده نمایند.

۵_برای جلوگیری از تجمع افراد در مقابل غرف و در راستای اجرای طرح گذاری، فضای مقابل باجه ها با استفاده از خط کشی و با فاصله یک متری جداسازی گردند.

۶_صرفا خریدار و فروشنده مجازند وارد مراکز تعویض پلاک و دفاتر خدمات خودروئی گردند.

۷_مراجعه کنندگان موظفند در زمان مراجعه به مراکز تعویض پلاک و یا به دفاتر خودرویی، نوشت افزار مورد نیاز خود را به همراه داشته باشند. (مانند خودکار).

۸_مراجعه کنندگانی که مهلت اعتبار وکالت نامه های آنها به اتمام رسیده است باید نسبت به تمدید اعتبار وکالت نامه ها اقدام نماید.

۹_مراجعه کنندگان در هنگام استفاده از دستگاه خودپرداز یا Pos بایستی از تماس مستقیم با دکمه ها اجتناب نموده و از دستکش و یا دستمال کاغذی استفاده نمایند.

۱۰_نشستن در صندلی های انتظار با رعایت فاصله های مشخص ضروری است.

بازگشایی مراکز تعویض پلاک و آموزشگاه‌های تعلیم رانندگی در خراسان رضوی

سرهنگ حمیدرضا دهنوی رئیس پلیس راهور خراسان رضوی گفت: با توجه به کاهش سطح انتشار این بیماری وبرابر مطالبه شهروندان، مبنی بر استفاده از خدمات این مراکز، پس ازبازدید دفاتر ومراکز تعویض پلاک در سراسر استان و ابلاغ پروتکل‌های بهداشتی به این مراکز و هماهنگی با پلیس راهور ناجا، بر اساس مجوز صادرشده از روز شنبه ششم اردیبهشت ماه، این مراکز در مشهد و سراسر استان بازگشایی می‌شود.

رئیس پلیس راهور خراسان رضوی ادامه داد: سیاست‌های بهداشتی، مراقبتی و فاصله گذاری‌های لازم برای کاهش و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، ارائه خدمات در این مراکز به صورت زوج و فرد خواهد بود و به خودرو‌های دارای پلاک فرد در روز‌های فرد و به خودرو‌های دارای پلاک زوج در روز‌های زوج، ارائه خدمات خواهیم داشت.

سوالات مهم درباره بازگشایی مراکز تعویض پلاک

آیا مراکز تعویض پلاک زوج و فرد هستند؟


بله، با توجه به رقم سمت راست خودروها پلاک های زوج در روزهای زوج و پلاک های فرد در روزهای فرد امکان تعویض پلاک دارند.

اگر تاریخ وکالت نامه تمام شده است چه کنیم؟


می بایست تاریخ وکالت نامه ها در دفترخانه اسناد رسمی تمدید شود.

آیا ممنوعیت ورود همراه در مراکز تعویض پلاک وضع شده است؟

بله، در بیانیه پلیس برخی استان ها رسما این که فقط خریدار و فروشنده امکان حضور در این مراکز دارند ذکر شده و همراه نمی تواند در این مراکز حاضر شود.

به این مطلب امتیاز بده post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.