راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

۳ بیمه مهم برای مستاجران در آلمان

طبق گزارش انجمن بیمه آلمان (Deutschen Versicherungswirtschaft GDV)، حدود ۱۵ درصد از کل خانواده های آلمانی هیچ گونه بیمه خصوصی مسئولیت ندارند. با این حال، یک غفلت جزئی می تواند به سرعت گران تمام شود و کلی هزینه ناخوانده که باید از جیب پرداخت شود. بنابراین، پوشش های مهم بیمه ای برای پوشش مالی در صورت بروز آسیب ها یا حوادث مهم است.

نه تنها صاحب خانه ها بلکه مستاجرین نیز باید برخی از این بیمه های مهم را داشته باشند که ما در اینجا به دو بیمه ضروری و یک بیمه اختیاری مهم برای این قشر اشاره می کنیم.

بیمه مسئولیت خصوصی (private Haftpflichtversicherung)

مهم ترین بیمه، بیمه مسئولیت است. این بیمه خسارتی را که شما به اموال شخص دیگری وارد می کنید، پوشش می دهد. مبلغ بیمه توافق شده تعیین می کند که آیا شرکت بیمه هزینه های هر دو نوع خسارت جزئی (kleine Mängel) و عمده (große Beschädigungen) را متقبل می شود.

بیمه لوازم خانگی (Die Hausratversicherung)

برای اینکه در برابر خسارات بیمه شوید، به بیمه لوازم خانگی نیاز دارید. اگر طوفان (Sturm)، آتش سوزی، دزدی (Diebstahl)، آسیب های ناشی از آب (Wasserschäden) یا عوامل مشابه مسبب این خسارات باشند، این بیمه در هزینه های مالی شما صرفه جویی می کند.

علاوه بر این، این بیمه بخشی از اثاثیه منزل شما را نیز پوشش می دهد (abgesichert). حتی اثاثیه روزمره و یا مواد مصرفی (Verbrauchsgegenstände) اغلب تحت پوشش بیمه نامه (Police) قرار می گیرند. بنابراین در صورت بروز خسارت، می توانید انتظار بازپرداخت (Erstattung) ارزش معادل کالای نو (Neuwertes) را داشته باشید که شود.

بیمه حمایت قانونی (Rechtsschutzversicherung)

در برخی موارد، بیمه حمایت قانونی نیز سودمند (vorteilhaft) است چرا که معمولاً (üblicherweise) هزینه های یک اختلاف حقوقی را پوشش می دهد اما فقط در صورتی که برای آن حوزه مربوطه زندگی (Lebensbereich) بیمه تعریف شده باشد.

اغلب اختلافاتی (Streitigkeiten) بین مستاجران و صاحبخانه ها یا با همسایگان وجود دارد که به ندرت به دادگاه (vor Gericht) کشیده می شود. بنابراین شما همیشه باید بیمه این حوزه قانونی را داشته باشید تا در صورت بروز اختلافات قریب الوقوع از امنیت مالی برخوردار شوید. به هر حال (Übrigens) میزان مشارکت شخص (Selbstbeteiligungen) اغلب در بیمه نامه (Police) توافق می شوند. در چنین مواردی، همیشه باید بررسی کنید که آیا حصول یک توافق (Einigung) خارج از فضای دادگاه ممکن است ارزان تر یا گران تر میشود.

توجه : کلیه اخبار و مطالب وب سایت توسط تیم راهش جمع آوری می گردد و راهش هیچگونه مسئولیتی در ارتباط با صحت وسقم آنها بر عهده ندارد.

به این مطلب امتیاز بده post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.