راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

سامانه مالیات نقل و انتقال خودرو

سامانه دریافت مالیات نقل و انتقال خودرو دیماه سال ۱۴۰۰راه اندازی شده است.

معاون فناوری‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور خبر ایجاد سامانه دریافت مالیات نقل و انتقال خودرو را اعلام کرد.

هادی خانی در این باره اعلام کرد: انتقال دهندگان انواع خودرو و موتور سیکلت می‌توانند با ورود به این سامانه، قبل از تعویض پلاک یا ثبت انتقال نسبت به پرداخت مالیات نقل و انتقال اقدام کنند.

وی افزود: سامانه دریافت مالیات نقل و انتقال خودرو هم اکنون در استان سمنان به صورت آزمایشی اجرا شده و در هفته‌های آتی در سراسر کشور به بهره برداری می‌رسد. با ایجاد این سامانه، امکان پرداخت الکترونیکی مالیات نقل و انتقال خودرو پیش از مراجعه به مراکز تعویض پلاک از طریق پنجره واحد مالیاتی به نشانی https://my.tax.gov.ir میسر شده است.

معاون فناوری‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور اضافه کرد: انتقال دهندگان انواع خودرو و موتور سیکلت با ورود به سامانه مزبور، قبل از تعویض پلاک یا ثبت انتقال نسبت به پرداخت مالیات نقل و انتقال اقدام کنند و در صورتی که انتقال دهندگان از پرداخت مالیات استنکاف نمایند، در هنگام مراجعه به مراکز تعویض پلاک و یا دفاتر اسناد رسمی، از ارایه خدمات به ایشان و یا انتقال سند جلوگیری می‌شود.

راهنمای ثبت نام در سامانه دریافت مالیات نقل و انتقال خودرو

اینفوگراف پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو

۱ -ابتدا به درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی به نشانی https://my.tax.gov.ir ورود میکنیم و سپس مراحل زیر را ادامه می‌دهیم.

۲ -پس از ورود کد ملی، رمز عبور و تصویر امنیتی، وارد پنل کاربری می‌شوید. در این قسمت به شماره موبایلی که در هنگام ثبت نام وارد کرده‌اید یک پیامک حاوی یک کد ارسال می‌گردد. با ورود آن کد می‌توانید وارد پنل کاربری خود شوید. لازم به ذکر است در صورتی که قبلا ثبت نام نکرده‌اید در درگاه ملی خدمات (عکس بالا) روی قسمت ثبت نام کلیک کرده و با ورود اطلاعات می‌توانید ثبت نام
نمایید.

۳ -در پنل کاربری بر روی گزینه مالیات بر نقل و انتقال خودرو کلیک نمایید تا وارد سامانه مالیات بر نقل و انتقال خودرو شوید.

۴ -در گام بعدی جهت پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو، از منوی سامانه مالیات بر نقل و انتقال، بر روی گزینه «نقل و انتقال جدید» کلیک نمایید.

سوالات متداول

مالیات نقل و انتقال خودرو چگونه پرداخت می شود؟

مالیات نقل و انتقال خودرو توسط اشخاص قبل از مراجعه به مراکز تعویض پلاک و در سامانه مالیات نقل و انتقال خودرو پرداخت میشود.

برای پرداخت مالیات انتقال خودرو به کجا مراجعه کنیم؟

سازمان مالیاتی کشور، سامانه ای با عنوان سامانه مالیات نقل و انتقال خودرو راه اندازی کرده است که قبل از مراجعه به مراکز تعویض پلاک می بایست در آن مالیات خودرو را پرداخت کرد.

۱.۵/۵ - (۲ امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.