راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

استفاده از موبایل در مدارس چین ممنوع شد

وزارت آموزش و پرورش چین اعلام کرد: دانش آموزان این کشور از این پس با هدف «بهبود تمرکز در مطالعه و مبارزه با اعتیاد به اینترنت و بازی های رایانه ای» حق استفاده از تلفن همراه را در مدارس نخواهند داشت.

به گزارش راهش به نقل از خبرگزاری ایرنا, وزارت آموزش و پرورش چین اعلام کرد: دانش آموزان برای بردن تلفن های همراه خود به مدرسه نیاز به اجازه کتبی از والدین دارند و آنها باید در زمان کلاس، موبایل ها را تحویل دهند.

براساس این گزارش، از مدارس خواسته شده است تلفن های پولی نصب کنند و به معلمان هم گفته شده است تکالیف مدارس را طوری تعیین کنند که داش آموزان نیازی به استفاده از موبایل نداشته باشد.

وزارت آموزش و پرورش چین گفته است این ممنوعیت که هم در مدارس ابتدایی و هم در مدارس متوسطه اعمال می شود تا دانش آموزان توجه خود را بیشتر معطوف به مطالعه کنند.

«محافظت از بینایی دانش آموزان، ایجاد تمرکز بر روی مطالعه و جلوگیری از اعتیاد آنها به اینترنت و بازی های رایانه ای» در کنار «افزایش رشد جسمی و روانی دانش آموزان» از مهمترین اهداف این طرح عنوان شده است.

براساس گزارشی که سال گذشته توسط مرکز اطلاع رسانی شبکه اینترنت چین منتشر شد، در سال ۲۰۱۹، این کشور ۱۷۵ میلیون کاربر اینترنت زیر ۱۸ سال داشت که گفته می شود ۷۴ درصد آنها دستگاه تلفن همراه داشته اند.

این گزارش نشان داد که دانش آموزان بیشتر برای مطالعه آنلاین، گوش دادن به موسیقی و بازی کردن از تلفن های خود استفاده می کنند برخی از مدارس چین پیش از این استفاده از تلفن همراه را در کلاس ها ممنوع کرده بودند.

بحث در مورد استفاده از تلفن های هوشمند در مدارس چین در سال های اخیر به طور منظم در واکنش به نگرانی گسترده در مورد اعتیاد جوانان به موبایل هایشان افزایش یافته است.

استفاده از تلفن همراه در مدارس نه تنها در چین بحث برانگیز شده است بلکه در کشورهای دیگر نیز این موضوع مطرح است برای مثال در سال ۲۰۱۸، فرانسه قانون منع استفاده از تلفن همراه در مدارس توسط کودکان زیر ۱۵ سال را تصویب کرد و یونان هم استفاده از تلفن همراه را در تمام مهد کودک ها ، مدارس ابتدایی و راهنمایی ممنوع کرده است.

به این مطلب امتیاز بده post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.