عدم تاثیر مدارک تحصیلی غیر رسمی در احکام کارگزینی

سوالات دیگراندسته بندی: دیگر سوالاتعدم تاثیر مدارک تحصیلی غیر رسمی در احکام کارگزینی
قادر 1 سال قبل

 سلام .امکان برقراری حقوق و مزایای مدارک غیر رسمی تحصیلی در احکام کارگزینی وجود دارد ؟
 

1 پاسخ
احسان سعیدی 1 سال قبل

امکان برقراری حقوق و مزایای مدارک غیر رسمی تحصیلی در احکام کارگزینی و حقوق بازنشستگی وجود ندارد.
رأی وحدت رویه شماره ۳۲۲-۳۲۰ مورخ ۱۳۹۹/۲/۲۳ هیأت عمومی دیوان عدالت اداری
با توجه به این که شورای عالی انقلاب فرهنگی به موجب مصوبه شماره ۴۳۲-۱۳؍۹؍۱۳۷۷ صدور مدرک معادل در دانشگاه ها و مراکز آموزش‏عالی را ممنوع اعلام کرده است و هیأت عمومی دیوان عدالت اداری نیز به موجب رأی وحدت رویه شماره ۲۰۶-۱؍۶؍۱۳۸۹، تبدیل مدرک تحصیلی معادل به مدرک رسمی را مردود دانسته است و به موجب رأی شماره ۷۵۷-۸؍۴؍۱۳۹۸ هیأت عمومی دیوان عدالت اداری تلقّی مدرک تحصیلی به عنوان مدرک بالاتر از حیث مزایای استخدامی به حکم قانونگذار منوط شده است و وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری به موجب نامه شماره ۹۸۱۰۲-۹؍۶؍۱۳۹۳ مدارک مورد استناد شاکیان را بدون مجوز و فاقد اعتبار دانسته است، بنابراین رأی به رد شکایت صحیح و موافق مقررات است. این رأی به استناد بند ۲ ماده ۱۲ و ماده ۸۹ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال ۱۳۹۲ برای شعب دیوان عدالت اداری و سایر مراجع اداری مربوط در موارد مشابه لازم الاتباع است.

پاسخ شما

Zeen Social Icons

مطالب بیشتر
اعمال وراث تابع مالکیت