تظاهر به عمل حرام در انظار و اماکن عمومی

سوالات دیگراندسته بندی: دیگر سوالاتتظاهر به عمل حرام در انظار و اماکن عمومی
هانیه 1 سال قبل

با سلام . اگر کسی علنا در انظار و اماکن عمومی و معابر تظاهر به عمل حرامی نماید . حکمش چیست ؟

1 پاسخ
بسطام 1 سال قبل

✍ مطابق ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی ،
هر کس علنا در انظار و اماکن عمومی و معابر تظاهر به عمل حرامی نماید ، علاوه بر کیفر عمل به حبس از ده روز تا دو ماه یا تا (۷۴)‌ضربه شلاق محکوم میگردد و در صورتی که مرتکب عملی شود که نفس آن عمل دارای کیفر نمی‌باشد ولی عفت عمومی را جریحه‌دار نماید فقط به‌حبس از ده روز تا دو ماه یا تا (۷۴) ضربه شلاق محکوم خواهد شد .

تبصره – زنانی که بدون حجاب شرعی در معابر و انظار عمومی ظاهر شوند به حبس از ده روز تا دو ماه و یا از پنجاه هزار تا پانصد هزار ریال جزای‌ نقدی محکوم خواهند شد .

پاسخ شما

Zeen Social Icons

مطالب بیشتر
حضور شاکی در پرونده های کیفری در مرحله تجدید نظر