راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

افزایش حقوق سربازان به کجا رسید؟

یکی از دغدغه های جدی سربازان محترم کشور، بحث افزایش حقوق سربازان است که در ادامه آخرین اخبار مربوط به این موضوع را می خوانید:

  • مکاتبه کردیم تا حقوق سربازان افزایش پیدا کند
  • ستاد کل پیگیر افزایش حقوق سربازان است
  • سربازان چقدر حقوق می گیرند؟
  • سوال از وزیر دفاع در مجلس درباره حقوق کم سربازان

مکاتبه کردیم تا حقوق سربازان افزایش پیدا کند

سردار مهری، رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا در یک گفت‌وگوی تلویزیونی درباره حقوق سربازان بیان کرد: یکی از حق و حقوق سربازان افزایش حقوق آن‌هاست؛ قانونی در مجلس شورای اسلامی تصویب شده است و ماده ۴۹ که می‌گوید حداقل حقوق سربازان باید بین ۶۰ تا ۹۰ درصد کادر باشد.

رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا افزود: تاکنون به دلایلی نتوانسته‌ایم این حق و حقوق را تأمین کنیم و مکاتبه کردیم تا حقوق سربازان افزایش پیدا کند.

سردار مهری گفت: ما نتوانسته‌ایم آن طور که شاید و باید به سربازانمان خدمات خوب ارائه دهیم، اکنون به سمتی حرکت می‌کنیم که بتوانیم خدمات بهتری را ارائه دهیم. (۱۳۹۹/۰۷/۲۳)

ستاد کل پیگیر افزایش حقوق سربازان است

خبرنگار خبرگزاری فارس: حقوق سربازی‌‌ از جمله مطالبه مهم مشمولان وظیفه بوده ‌‌و‌‌ ناچیز بودن مبلغی که به عنوان حقوق به سربازان پرداخت می شود نارضایتی این قشر را به دنبال داشته‌‌ است؛ آیا ستاد کل در جهت پیگیری این‌‌ ‌‌موضوع‌‌ اقدامی انجام داده است؟

پاسخ امیر‌‌ دریادار دوم غلامرضا رحیمی‌پور رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح:
افزایش ‌‌حقوق مطالبه برحق سربازان است؛ در تلاش هستیم که در قانون بودجه حقوق بیشتری به سربازان اختصاص یابد.

ستادکل نیروهای مسلح مطابق ماده ۴۹ و ۵۰ قانون خدمت وظیفه عمومی مجدانه پیگیر تأمین اعتبار افزایش حقوق و مزایای مکفی سربازان است که امیدواریم دولت مساعدت لازم را به عمل آورد.

پیگیر این موضوع هستیم که افزایش حقوق در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ بیاید و در کمیسیون تلفیق هم تصویب شود و بتوان حقوق عادلانه را به سربازان پرداخت کرد. (۱۳۹۹/۰۷/۲۶)

اگر این مسأله تصویب شود هر چقدر که به ستاد کل نیروهای مسلح بودجه واگذار شود عادلانه بین سربازان تقسیم می‌شود؛ متناسب با مدت خدمت و سختی دوره سربازی؛ قطعا حقوق مناسب به ‌ سربازان پرداخت خواهد شد.

سربازان چقدر حقوق می گیرند؟

سوال از وزیر دفاع در مجلس درباره حقوق کم سربازان

علی خضریان در خصوص حقوق دریافتی سربازان وظیفه، گفت: در ماده ۴۹ و ۵۰ قانون خدمت وظیفه عمومی در خصوص حقوق سربازان وظیفه، به صورت شفاف نحوه محاسبه حقوق مشخص شده است که در حال حاضر حقوق دریافتی سربازان وظیفه با قانون فاصله زیادی دارد.

رییس کمیته سیاسی، نظامی و امنیتی کمیسیون اصل نود افزود: در شرایط حال حاضر و با توجه به وضعیت اقتصادی و تورم فزاینده در کشور، که مشکلات معیشتی فراوانی را برای عموم جامعه خصوصا اقشار ضعیف فراهم کرده است و سربازان در حال خدمت نیز عموما از قشر ضعیف و آسیب پذیر جامعه محسوب می‌شوند؛

با استناد به اظهارات رییس محترم ستاد کل نیرو‌های مسلح سربازان وظیفه تنها ۱۳ درصد از حقوق مصوب تمامی سربازان پرداخت می‌شود که این میزان حقوق پرداختی به سربازان حتی کفاف مایحتاج روزانه و هزینه رفت و آمد ایشان به محل خدمت شان را هم نمی‌دهد. این شرایط برای سربازی که متاهل و سرپرست خانوار باشد را بسیار سخت‌تر خواهد کرد.

خضریان تصریح کرد: به عنوان نماینده مردم در مجلس از وزیر محترم دفاع افزایش حقوق دریافتی سربازان را در قالب سؤال از وزیر محترم دفاع مطرح کرده‌ام و امیدوار هستیم تا با همکاری این وزارتخانه پرداخت حقوق سربازان وظیفه طبق قانون انجام پذیرد تا بخشی از مشکلات این عزیزان مرتفع شود. (منبع خبرگزاری میزان – ۱۳۹۹/۰۷/۲۳)

به این مطلب امتیاز بده post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.