راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

انتقاد یک سردفتر از صدا و سیما

سید مهدی بدیعی سردفتر ۶۹ مشهد با نگارش یادداشتی از عملکرد صدا و سیما و موضع گیری برنامه های تلویزیونی نسبت به دفاتر اسناد رسمی انتقاد کرده است.

صدا و سیما باید دانشگاه باشد امام خمینی (ره)

چند صباحی است عرصه رسانه ملی عریض و طویل ما شاهد هنجار شکنیها و تداخل و تزاحم بی حساب و کتاب مجریان و میهمانان بیسواد حقوقی و تاخت و تاز آنها بر جایگاه رفیع دفاتر اسناد رسمی بعنوان یک واحد وابسته به قوه محترم قضائیه ، گردیده است .

اقای علی عسکری ریاست محترم سازمان صدا و سیما واقعا از قدرت یا اراده مدیریت و تدبیر در عرصه رسانه ملی بعنوان مرجع و ملجا متخصصین و عوام الناس و رسیدگی به {…} مجریان غیر متخصص و بیسواد حقوقی را ندارد بنا به فرمایش شهید والا مقام دکتر چمران اعلالله مقامه باید برود وگرنه شرعا مسئول است .

ورود به عرصه مسایل فقهی و حقوقی کار هر مهندس کشاورزی و هر که از راه رسیده و میکروفنی در اختیارش هست نیست . تخصص میخواهد و تبحر ، چگونه است که هرکسی بدون دانستن الفبای حقوق به خود اجازه میدهد در رسانه ملی و در منظر عوام و خواص در خصوص قوانین مصوب و مجری در مملکت اظهار فضل نماید و در اخر بگوید البته قضیه تخصصی است !!! صد البته موضوعات حقوقی و ثبتی تخصصی است و هر کس اجازه ورود به آن را ندارد .

اگر بر مبنای رضایت مردم باشد ، هر راننده متبحری بدون گواهینامه حق رانندگی دارد، چرا باید مالیات بدهیم هیچ کس راضی نیست مالیات و عوارض بپردازد ؟!

چرا باید با مدرک دیپلم به دانشگاه رفت همه دوست دارن بدون کنکور و از مقطع متوسطه دکتر شوند؟!

بازی با احساسات و عواطف مردم برای جلب مخاطب و تشویق به قانون گریزی مخصوصا ماده ۲۹ قانون راهنمایی و رانندگی و … آنهم در رسانه ملی چه توجیهی دارد ؟!

ضرب المثل ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست این روزها باید نصب العین اقایان ناآگاه از قانون باشد که در قامت برخی مجریان برنامه های عوام پسندانه با روشهای پوپولیستی بجای انجام رسالت قانونی رسانه ملی در تشویق و تشحیذ مردم به قانون گرایی و تمکین به قانون ، دائما در حال تعرض به حریم قانون و تفسیر و تعبیر نظرات {…} و غیر حقوقی خود و خوراندن شوکران بی قانونی و بی نظمی و آنارشیستی به اذهان عوام الناس هستند .

روزی در قالب برنامه پایش و با حمایت اقای س ، گاهی در پناه پیک بامدادی و برنامه یه روز تازه در شبکه پنج‌سیما .

تاسف بار تر آنکه پا را از حریم ادب و حرمت فراتر نهاده در یک برنامه زنده تلویزیونی ، نهاد مقدس دفاتر اسناد رسمی و واحد وابسته به قوه محترم قضائیه را گانگستر و مافیا می نامند!!!

جای بسی تاسف است که در سایه بی تدبیری کانون سردفتران و عدم پاسخ متقن به هتاکی ها مجری پایش ، اینبار اینگونه وقیحانه حریم مقدس یک شغل شریف ، آلوده لق لق دهان افراد معلوم الحالی می شود که معلوم نیست {…} .

این افراد کم سواد حقوقی که هنوز فرق کالای سرمایه ای و مصرفی را نمیدانند و خودرو را با لوازم خانگی مقایسه میکنند و حتی حاضر نیستند تحقیق و اعتراف کنند که اگر خودرو سند نمی خواهد، پلاک چرا؟!

جامعه دفاتر اسناد رسمی ضمن اعلام عزای عمومی در این فقره ، مجدانه از همه همکاران دلسوز ، فهیم و با غیرت و حمیت استدعای پیوستن به کمپین طرح شکایت از مجریان هتاک به ساحت شریف حرفه کتابت را دارد ،
عزیزان با همتی که آمادگی شرکت در این کمپین را دارند لطفا اطلاع رسانی نمایند. *

ضمنا هماهنگی لازم با وکلای مجرب انجام شده و عزیزان در هر شهری که هستند از طریق دفاتر خدمات قضایی امکان طرح شکایت دارند و نیاز به حضور در تهران نیست .

منبع: کانال تلگرامی: اطلاع رسانی ، اخبار دفاتر اسناد رسمی
t.me/News727

به این مطلب امتیاز بده post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.