راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

ثبت دادخواست غیر حضوری در دیوان عدالت اداری

خودکاربری در سامانه سخا برای ثبت دادخواست بدوی و تجدیدنظر

در راستای تحول در قوه قضائیه و به جهت تسهیل دسترسی مردم به خدمات قضایی، متقاضیان ثبت دادخواست در دیوان عدالت اداری از این پس می‌توانند دادخواست‌های خود را از طریق خودکاربری در سامانه خدمات الکترونیک قوه قضائیه ثبت نمایند.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، با تلاش بی‌وقفه مجموعه مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه در مسیر تحولی قوه قضائیه و انجام وظایف ذاتی خود، بستر امن الکترونیکی برای ثبت دادخواست در سامانه خدمات الکترونیک قوه قضائیه ایجاد و از این پس مراجعین به دیوان عدالت اداری می‌توانند دادخواست‌های خود را در بستر امن ایجاد شده ثبت نمایند.

بیشتر بخوانید: دادخواست را چگونه تنظیم کنیم؟

این قابلیت که پیش از این در سامانه ساجد برقرار بود و به دلایل فنی و فقط در بخش دادخواست بدوی قطع شده بود اکنون برای ثبت دادخواست بدوی و تجدیدنظر از طریق درگاه خدمات قضایی در بخش خدمات قضایی من با عنوان «ثبت دادخواست بدوی دیوان عدالت اداری» و «ثبت دادخواست تجدیدنظر دیوان عدالت اداری» قابل استفاده می‌باشد.

با طراحی و اجرای فاز اول این خدمت از این به بعد اشخاص حقیقی هم می‌توانند همانند وکلا و اشخاص حقوقی دولتی دادخواست‌های بدوی و تجدید نظر خود را به صورت غیر حضوری ارائه کنند و نیازی به حضور در دفاتر نمایندگی دیوان در مراکز استان‌ها و یا ساختمان مرکزی دیوان عدالت اداری در تهران نمی‌باشد.

گفتنی است در فاز دوم این طرح بزودی امکان خودکاربری برای اشخاص حقوقی غیر دولتی (بخش خصوصی) نیز در سامانه خدمات الکترونیک قضایی فراهم خواهد شد.

دیوان عدالت اداری با توجه به ماهیت رسیدگی‌ها که غیرحضوری است و نیز نوع قوانین و آیین‌نامه‌های موجود، ظرفیت بالایی برای الکترونیکی شدن و ایجاد سامانه‌های متعدد دارد که با همت ریاست محترم دیوان عدالت اداری و حمایت مرکز آمار و فناوری اطلاعات در آینده خبرهای متعددی مبنی بر الکترونیکی و غیرحضوری شدن خدمات را خواهید شنید.

به این مطلب امتیاز بده post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.