راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

در آلمان کدام شرکت برق ارزان تر است ؟ مقایسه آنلاین قیمت ها

در اصل، هزینه های برق در قرارداد اجاره گنجانیده نمیشود و بخشی از اجاره ماهانه آپارتمان نمی باشد، بنابراین شما مجبور به پرداخت هزینه برق به صورت جداگانه به شرکت ارائه دهنده برق منزل تان هستید. برای یافتن یک شرکت تامین کننده برق مناسب و با قیمت و خدمات خوب باید سعی کنید قیمت ها و شرایط چندین شرکت را با هم مقایسه کنید. برای این تحقیق، مقایسه، دریافت پیشنهادات مختلف و یافتن بهترین نرخ میتوانید از سایت مقایسه کننده Check24  استفاده کنید و بهترین گزینه را پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: اطلاعات لازم درباره هزینه های تعمیر و نگهداری خودرو در آلمان

بعد از یافتن شرکت مناسب، هم میتوانید به طور مستقیم در وب سایت شرکت خود را به عنوان عضو ثبت کنید و هم میتوانید حضوری به آدرس نمایندگی شرکت در شهر خود مراجعه کنید.
هنگامی که میخواهید ثبت نام کنید، شرکت برق از شما میخواهد شماره  فعلی مصرف برق آپارتمان را برایشان بدهید تا برای شما بعد از آن محاسبه کنند.
اگر در آپارتمان شما برای پخت و پز یا گرمایش از گاز استفاده می شود، ممکن است لازم باشد با یک شرکت تامین کننده گاز  هم قرارداد کنید. صاحب خانه می تواند اطلاعات بیشتری را در این زمینه به شما ارائه دهد. برای گاز هم مثل برق، می توانید قیمت ها را مقایسه کنید و آنلاین را در وب سایت ارائه دهندگان گاز ثبت کنید.

بیشتر بخوانید: ۳ بیمه مهم برای مستاجران در آلمان

لطفا توجه داشته باشید: شرکت تامین کننده برق (همچنین شرکت تامین کننده گاز) نظر به اینکه چند نفر هستید و معمولا از چه وسایل برقی استفاده میکنید، یک مبلغ ثابت را ماهانه از حساب شما را به صورت خودکار برمیدارد. مقدار این پرداخت بر اساس برآورد شرکت از مقدار استفاده شما محاسبه می شود. در اخر سال، اینکه واقعا چه مقدار برق مصرف کرده‌اید و چقدر تا حالا بصورت ماهانه پول پرداخت کرده‌اید، محاسبه میشود. اگر  از بیشتر از پولی که پرداخت کرده اید برق مصرف کرده باشید باید بقیه پول را هم پرداخت کنید و اگر کمتر، بقیه پول تان را دوباره دریافت میکنید.

 اگر قبض برق خود را پرداخت نکنید

 اگر قبض برق خود را پرداخت نکنید، برق شما قطع می شود. شما باید حداقل ۱۰۰ یورو به شرکت برق خود بدهکار باشید که این اتفاق بیفتد. شرکت برق نمی تواند مستقیم برق شما را قطع کند. ابتدا باید یک یادآوری پرداخت برای شما ارسال کند. اگر هنوز  هم پول را پرداخت نکنید، باید به اصطلاح یک نامه «تهدید به قطع برق» را ارسال کند. پس از آن چهار هفته فرصت دارید پول را پرداخت کنید. اگر باز هم پول را پرداخت نکنید، شرکت می تواند برق را قطع کند. اما باید نامه ای را با تاریخ مشخص از قبل قطع برق برای شما ارسال کند.
اگر نمی توانید قبض برق خود را پرداخت کنید، حتماً در اسرع وقت از مرکز مشاوره مصرف کننده مشورت بگیرید. مراکز مشاوره در نزدیکی خود را در verbraucherzentrale.de جستجو کنید. همچنین می توانید از طریق تلفن یا ایمیل با مرکز مشاوره مصرف کننده تماس بگیرید.

آیا دولت با هزینه های گرمایش از من حمایت مالی می کند؟

از آنجایی که هزینه گرمایش به دلیل بلند رفتن قیمت گاز و نفت در ماه های اخیر به شدت افزایش یافته است، دولت امسال با پرداخت یک مقدار پول از مردم حمایت مالی خواهد کرد. این کمک دولتی «کمک هزینه گرمایش» (Heizkostenzuschuss) نامیده می شود

برای دریافت «کمک هزینه گرمایش» باید یکی از شرایط زیر را داشته باشید:

اگر شما کمک هزینه اجاره مسکن (Wohngeld) میکنید: توجه! فقط کسانی میتوانند این کمک را دریافت کنند که حداقل از اکتبر ۲۰۲۱ تا مارچ ۲۰۲۲ برای حد اقل یکماه کمک هزینه اجاره مسکن دریافت کرده اند یا در خانواده شان کسی این هزینه را دریافت میکند.

اگر شما کمک هزینه دانشجویی (BAföG) دریافت می کنید:

اگر کمک هزینه برای آوسبیلدونگ (Berufsausbildungsbeihilfe) یا حقوق آوسبیلدونگ دریافت میکنید.

مهم: افرادی که کار میکنند و درآمد کمی دارند، میتوانند کمک هزینه اجاره مسکن دریافت کنند. افرادی که از جاب سنتر و اداره کار خدمات دریافت میکنند، نمی توانند کمک هزینه مسکن دریافت کنند. ممکن است افراد زیادی مستحق دریافت کمک هزینه اجاره مسکن هستند اما هنوز برای آن درخواست نکرده اند. برای محاسبه اینکه آیا مستحق دریافت کمک هزینه اجاره مسکن هستید یا خیر، می توانید از محاسبات این وب سایت Wohngeldrechner استفاده کنند. اگر مستحق دریافت کمک این کمک هزینه هستید، می توانید درخواستی خود را به اداره مسکن مسئول منطقه خود بفرستید.  فرم های درخواست مربوط به ایالت خود را در وب سایت wohngeld.org بیابید. می‌توانید با جستجوی کلمه «Wohngeld» و نام شهرتان، اداره کمک‌های مسکن را که برای شما مسئول است، پیدا کنید.

اینکه چه مقدار پول به عنوان کمک هزینه گرمایش دریافت می کنید بستگی به این دارد که در کدام دسته قرار می گیرید:

این کمک هزینه فقط یکبار پرداخت میشود.

برای یک نفر ۲۷۰ یورو

برای دو نفر ۳۵۰ یورو

برای هر نفر اضافی ۷۰ یورو

افرادی که کمک هزینه دانشجویی (BAföG) و یا پول آوسبیلدونگ دریافت می کنند، یکبار مبلغ ۱۱۵ یورو دریافت خواهند کرد.

با این حال، تا تابستان ۲۰۲۲، یعنی زمانی که اکثر مستاجران قبض های گرمایش و آب و برق خود را دریافت می کنند، پول را دریافت نخواهید کرد.

لطفا توجه داشته باشید: افرادی که کمک هزینه اجاره مسکن دریافت می کنند، پول به صورت خودکار به حساب آنها واریز می شود. فقط در صورت دریافت کمک هزینه دانشجویی (BAföG) و یا پول آوسبیلدونگ، باید درخواست ارسال کنید. هنوز مشخص نیست که می توانید درخواست را به کدام مرجع ارسال کنید. این موضوع احتمالاً از ایالت به ایالت دیگر متفاوت خواهد بود. به محض دریافت اطلاعات، در اینجا و در فیس بوک به شما اطلاع خواهیم داد.

به این مطلب امتیاز بده post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.