راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

دستگیری کیوان امام از سادیسم تا حکم اعدام

کیوان الف یا همان کیوان امام وردی، جوان متهم به تجاوز دختران تهرانی این بار با خبر احتمال حکم اعدامش بار دیگر در رسانه ها خبر ساز شده است.

  • اظهارات جدید رئیس پلیس درباره تجاوزهای کیوان الف
  • کیوان امام: سادیسم داشته ام
  • وضعیت پرونده در دادسرا: اتهام فساد فی الارض !
  • فیلم های سیاه از صحنه های تجاوز
  • مجازات افساد فی‌الارض چیست؟
  • اگر کیوان امام سادیسم داشته باشد چه می شود ؟
  • آیا تجاوز در خواب، تجاوز به عنف است ؟

اظهارات جدید رئیس پلیس درباره تجاوزهای کیوان الف

روز یکشنبه مجمع نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی میهمان سردار حسین‌رحیمی، فرمانده انتظامی پایتخت بودند و رئیس پلیس تهران در این دیدار ضمن تشریح عملکرد پلیس در ماه‌های اخیر به بیان جزئیاتی از ابعاد پرونده کیوان. الف نیز پرداخت.

سمیه رفیعی، نماینده مردم تهران به همشهری گفت: رئیس پلیس تهران در این جلسه اعلام کرد که متهم به تجاوز به بیش از ۳۰۰ دختر طی ۱۰ سال اعتراف کرده اما تنها حدود ۱۰ نفر حاضر شده‌اند با حضور در دادسرا و قرار گرفتن در برابر متهم او را شناسایی کنند.

همچنین به گفته یکی دیگر از نمایندگان تهران، پلیس موفق به کشف فیلم‌های سیاه از تجاوز به ۴۶ دختر جوان از مخفیگاه متهم شده‌ و رسیدگی به این پرونده و تلاش با هدف تشویق شاکیان برای مراجعه به دادسرا و پلیس و طرح شکایت از متهم ادامه دارد.

کیوان امام: سادیسم داشته ام

به گزارش همشهری: کیوان‌. الف در جریان بازجویی‌های اولیه مدعی شده بود که شاکیان با اراده خودشان با او ارتباط برقرار کرده‌اند.

اما وقتی مأموران به دستور قاضی رضاپور گتابی محل زندگی متهم را بازرسی کردند، فیلم‌های سیاهی به‌دست آوردند که وی از صحنه تجاوز به برخی از قربانیانش ضبط کرده بود. با کشف این فیلم‌ها متهم که چاره‌ای جز اعتراف نداشت، این بار مدعی شد که به بیماری سادیسم مبتلا است و به‌خاطر تجربه هیجان دست به این اقدامات می‌زد.

وضعیت پرونده در دادسرا: اتهام فساد فی الارض !

به ‌گزارش همشهری آنلاین، پرونده کیوان‌ الف هم‌اکنون در شعبه سوم دادسرای امنیت اخلاقی تهران زیر نظر بازپرس روح‌الله رضاپورگتابی تحت رسیدگی است و تاکنون حدود ۳۰ دختر جوان که از سوی وی مورد تجاوز قرار گرفته‌اند، از او شکایت کرده‌اند.

۱۰ نفر از این دختران در مواجهه‌ حضوری با متهم او را شناسایی کرده و نزد بازپرس پرونده توضیح داده‌اند که چطور متهم با فریب و ریختن طرح دوستی، آنها را به خانه‌اش کشانده و پس از خوراندن نوشیدنی مسموم، به آنها تجاوز کرده است.

بقیه شاکیان نیز به‌صورت تلفنی با دادسرا تماس گرفته و شکایت خود را مطرح کرده‌اند. شاکیان این پرونده دختران جوانی اهل تهران و برخی از شهرستان‌ها هستند و حتی برخی از آنها از خارج از کشور با دادسرا تماس گرفته و شکایت خود را مطرح کرده‌اند.

فیلم های سیاه از صحنه های تجاوز

کیوان‌. الف در جریان بازجویی‌های اولیه مدعی شده بود که شاکیان با اراده خودشان با او ارتباط برقرار کرده‌اند. اما وقتی مأموران به دستور قاضی رضاپور گتابی محل زندگی متهم را بازرسی کردند، فیلم‌های سیاهی به‌دست آوردند که وی از صحنه تجاوز به برخی از قربانیانش ضبط کرده بود.

با کشف این فیلم‌ها متهم که چاره‌ای جز اعتراف نداشت، این بار مدعی شد که به بیماری سادیسم مبتلا است و به‌خاطر تجربه هیجان دست به این اقدامات می‌زد.

این پسر جوان که پس از دستگیری و انتقال به زندان اوین از بیماری سنگ کلیه رنج می‌برد، با دستور بازپرس به بیمارستان منتقل شد و پس از عمل جراحی و درمان بیماری‌اش هم‌اکنون در بازداشتگاه پلیس امنیت به سر می‌برد و تحقیقات از او ادامه دارد.

این در حالی است که بازپرس پرونده، قرار است به‌زودی قرار جلب به دادرسی (کیفرخواست) برای او به اتهام افساد فی‌الارض صادر کند و پس از صدور این قرار پرونده وی برای شروع محاکمه به دادگاه انقلاب فرستاده خواهد شد.

مجازات افساد فی‌الارض چیست؟

به موجب ماده ۲۸۶ قانون مجازات اسلامی:

” هرکس به‌طور گسترده، مرتکب جنایت علیه تمامیت جسمانى افراد، جرایم علیه امنیت داخلى یا خارجى کشور، نشر اکاذیب، اخلال در نظام اقتصادى کشور، احراق و تخریب، پخش مواد سمى و میکروبى و خطرناک یا دایرکردن مراکز فساد و فحشا یا معاونت در آنها گردد

به‌گونه‌اى که موجب اخلال شدید در نظم عمومى کشور، ناامنى یا ورود خسارت عمده به تمامیت جسمانى افراد یا اموال عمومى و خصوصى، یا سبب اشاعه فساد یا فحشا در حد وسیع گردد مفسد فى‌الارض محسوب و به اعدام محکوم مى‌گردد. (منبع)

اگر کیوان امام سادیسم داشته باشد چه می شود ؟

با وجود آن که متهم ادعای جنون دارد اما هنوز جنون او توسط پزشکی قانونی تأیید نشده و علاوه بر آن پلیس هم معتقد است که متهم جنون ندارد.

مهدی عزیز زاده قصاب وکیل پایه یک دادگستری با اشاره به مطرح شدن بحث سادیسم توسط متهم کیوان امام وردی اظهار کرد: از نظر بنده سادیسم جنون به حساب نمی آید، زیرا در جنون مبنا نداشتن قصد است.

وی افزود: بنا بر ماده ۱۴۹ قانون مجازات اسلامی هرگاه مرتکب در زمان ارتکاب جرم دچار اختلال روانی بوده، به نحوی که فاقد اراده یا قوه تمیز باشد، مجنون محسوب می‌شود و مسئولیت کیفری ندارد.

این وکیل پایه یک دادگستری ادامه داد: پرونده افرادی که متهم به تجاوز هستند در دادگاه کیفری یک بررسی می‌شود و اگر متهم مدعی جنون باشد، پزشکی قانونی باید جنون را تشخیص دهد که در صورت تأیید مطابق با ماده ۱۴۹ مسئولیت کیفری نخواهد داشت. اما اگر بر اساس نظر پزشک متهم فاقد جنون باشد بر اساس ماده ۲۲۴ قانون مجازات اسلامی محکوم به اعدام می‌شود، زیرا عنوان اتهامی او زنا به عنف است.

آیا تجاوز در خواب، تجاوز به عنف است ؟

علی نجفی توانا وکیل پایه یک دادگستری با اشاره به جرم تجاوز اظهار کرد: به طور کلی افرادی که دست به تجاوز می‌زنند دارای نارسایی روانی هستند، زیرا قدرت کنترل خود را از دست می‌دهند، اما سادیسم جنون به حساب نمی‌آید و رافع مسئولیت کیفری نیست.

این وکیل دادگستری گفت: البته پزشکی قانونی به کمک روانشناسان باید جنون این متهم را تشخیص دهد.

نجفی‌ توانا تصریح کرد: کسی که تجاوز به عنف کرده، باید اعدام شود و تجاوز چند حالت دارد حتی بیهوش کردن هم جزئی از تجاوز به عنف به شمار می‌آید، زیرا برخلاف میل طرف مقابل تجاوز انجام شده و از همین لحاظ مجازات آن حدی و اعدام است. (منبع)

واکنش های جدید به دستگیری کیوان امام

پست اینستاگرامی کیوان امام

وحید اشتری از فعالین اجتماعی در توئیتر، با انتشار عکسی از صفحه اینستاگرام کیوان امام نوشته است:

آقای #کیوان_امام هم دوره‌ای ما در دانشگاه تهران بود. فعالیت‌های دانشجویی و گرایشات سیاسی‌اش حالا به کنار.

ولی اعتراف کرده که در ۱۰ سال گذشته به ۳۰۰ زن تجاوز کرده و ۴۶ تا فیلم تجاوز هم از خانه‌اش پیدا کرده‌اند.
یادم افتاد ایشان خودش یکی از فعالان حقوق زنان و طرفداران فمنیسم بود.

ارتباط تجاوز با حجاب

کاربری به نام پدرام با مرتبط دانستن موضوع تجاوز و حجاب اینگونه نوشته است:
جالبه بدونید همین #کیوان_امام که به تجاوز ۳۰۰ تا دختر تو ۱۰ سال اعتراف کرده از صاحبان همون تفکری بوده که می‌گن آقا من مریض جنسی نیستم که با بیرون بودن موی کسی منقلب بشم
بذارین هرکسی هرجور دوست داره لباس بپوشه:))))

نظرات شما چیست؟

در سایت راهش به احترام خوانندگان نظرات بدون تائید، مستقیما و در همان لحظه توسط شما منتشر می شود. درباره کیوان امام و حکم او چه نظری دارید؟

به این مطلب امتیاز بده post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.