راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

صدور مجوز سفر به انگلیس با واکسن سینوفارم

بر اساس اعلام وزارت کشور بریتانیا مبنی بر صدور مجوز سفر به انگلیس با واکسن سینوفارم، از بامداد روز دوشنبه مصادف با ۲۲ نوامبر ۲۰۲۱ مسافرینی که دو دوز واکسن سینوفارم دریافت نموده اند نیز میتوانند بدون نیاز به تست کرونا پیش از عزیمت و یا قرنطینه وارد انگلستان شوند.

تازه ترین به روز رسانی فهرست واکسن های مورد قبول انگلستان

درگاه اینترنتی وزارت بهداشت بریتانیا در تازه ترین به روز رسانی فهرست واکسن های مورد قبول این ارگان برای ورود مسافرین به خاک بریتانیا اعلام کرده و از این پس مسافرینی که هر دو دوز واکسن سینوفارم را دریافت کرده باشند مجاز خواهند بود تا بدون قرنطینه و تست کرونا وارد انگستان شوند. ولز و اسکاتلند نیز اعلام کردند که همزمان با صدور مجوز سفر به انگلیس با واکسن سینوفارم، این دو کشور نیز مقررات مشابهی را اجرایی خواهند کرد.

سایر واکسن هایی که به لیست مجاز وزارت بهداشت بریتانیا افزوده شده اند واکسن های سینوواک و کوواکسین هستند که در برخی از کشورها به عنوان واکسن اصلی مورد استفاده قرار میگیرند و در فهرست جدید، به رسمیت شناخته خواهند شد. علاوه بر بریتانیا، ایالات متحده آمریکا هم پیشتر اعلام نمود که واکسن های فهرست اضطراری سازمان بهداشت جهانی را برای ورود مسافرین خارجی خواهد پذیرفت.

از آنجایی که اکثر افراد واکسینه شده در ایران از دو واکسن سینوفارم و آسترازنکا استفاده کرده اند، بسیار از هموطنان برای سفر و یا بازگشت به بریتانیا دچار مشکلاتی از قبیل قرنطینه در بدو ورود به خاک این کشور و یا لزوم ارائه تست کرونای منفی با محدودیت زمانی مواجه شده بودند که پس از صدور مجوز سفر به انگلیس با واکسن سینوفارم، بخش عظیمی از این مشکلات بر طرف خواهد شد.

مطالعه کنید

آخرین مقررات کرونایی سفر به ایران

ایران، امارات متحده عربی، مالزی و هند از جمله کشورهایی هستند که واکسن سینوفارم تزریق میکنند و برای اتباع این کشورها نگرانی های متعددی در مورد پذیرش در کشورهای اروپایی ایجاد کرده بود. حال آنکه با بر صدور مجوز سفر به انگلیس با واکسن سینوفارم اتباع این کشورها قادر خواهند بود بدون نگرانی و مشکل به این کشورها سفر کنند.

براساس مقررات پیشین سفر به انگلستان، مسافرانی که کارت واکسن کرونا از ایران داشتند پس از ورود به این کشور باید قرنطینه می شدند و در دو مرحله تست کووید می دادند. به گزارش ایسنا، با هدف جلوگیری از گسترش ویروس کرونا دستورالعملی به دفاتر خدمات مسافرتی و هواپیمایی اعلام شده بود که طبق آن تمام مسافران بالای ۱۱ سال در پروازهای ورودی به انگلستان باید ۷۲ ساعت مانده به سفر در یکی از مراکز تایید شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام می دادند و گواهی منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه میداشتند.

حال آنکه با صدور مجوز سفر به انگلیس با واکسن سینوفارم، تنها به همراه داشتن گواهی بین المللی واکسیناسیون صادر شده از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای ورود به بریتانیا کفایت خواهد کرد.

منبع: موسسه حقوقی سفیران ایرانیان

به این مطلب امتیاز بده post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.