راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

قماربازی در امارات عربی قانونی شده است؟

شیخ‌نشین رأس‌الخیمه، شمالی‌ترین بخش امارات عربی متحده روز سه‌شنبه ضمن اعلام امضای قرارداد چند میلیارد دلاری با شرکت «وین ریزورتس»، از آزادشدن «بازی» در این شیخ‌نشین خبر داد.

«بازی» اصطلاحی است که در ایالات متحده به قماربازی اشاره دارد و ماه‌هاست که شایعاتی درباره قانونی شدن قماربازی در امارات عربی متحده از جمله در دبی و ابوظبی رواج یافته‌ است.

در حال حاضر هیچ کدام از شیخ‌نشینان این کشور به طور رسمی قمارخانه ندارد ولی شرکت «سزارس پالاس» که یک اپراتور کازینوست در حال حاضر یک استراحتگاه بزرگ را در دبی اداره می‌کند.

بیانیه مشترک شرکت وین ریزورتس و مقامات رأس‌الخیمه نیز به قمار اشاره‌ای ندارد و تنها از کلمه «بازی» استفاده شده است. سازمان توسعه گردشگری امارات عربی متحده از پاسخگویی به خبرنگاران درباره اینکه آیا این بازی‌ها شامل شرط‌‌بندی نقدی می‌شود یا نه خودداری کرده‌اند.

با این حال، در بیانیه‌ای از این سازمان تاکید شده که صنعت جدید «بازی» مستلزم «انطباق اپراتورها، تامین‌کنندگان و کارمندان با تمام قوانین و مقررات قابل اجرا (از جمله قوانین جرایم مالی)» است. این سازمان همچنین «بازی مسئولانه را در همه سطوح تضمین می کند.»

مایکل ویور، سخنگوی شرکت وین ریزورتس که در شهر لاس وگاس آمریکا مستقر است نیز پاسخگویی به سؤالات را به مسئولان در راس الخیمه ارجاع داد

شیخ‌نشین راس‌الخیمه سال‌هاست که تلاش می‌کند در بازار گردشگری تحت سلطه دبی، جایگاه خود را ارتقا دهد و گردشگران مختلفی از هند، روسیه، بریتانیا و مصر را به خود جذب می‌کند

مدت‌هاست شایعه شده است که قماربازی برای امارات متحده عربی منبع در‌آمد و تقویت صنعت گردشگری، به ویژه در دبی است.

خبرگزاری العالم ایران در این رابطه نوشت: تصمیم دولت امارات برای اعطای مجوز فعالیت به باشگاه‌های قمار در کشور خشم محافل مردمی و مدنی را برانگیخته است.

به این مطلب امتیاز بده post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.