راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

پنجره واحد خدمات هوشمند قوه قضاییه

ارائه ۲۸ خدمت در پنجره واحد خدمات هوشمند قوه قضاییه

خبرگزاری آریا: رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه گفت: تعداد خدماتی که اکنون در پنجره واحد قوه قضاییه قرار داده شده ۲۸ خدمت است.

محمد کاظمی فرد درباره تکمیل پنجره واحد قوه قضاییه براساس سند تحول قضایی افزود: براساس بند واو تبصره ۷ قانون بودجه ۱۴۰۱ تمام دستگاه‌های اجرایی موظف بودند که پنجره واحد خدمات خودشان را ایجاد کنند که ما این کار را در هفته قوه قضاییه انجام دادیم.

وی ادامه داد: در آن زمان پنجره واحد ما دارای ۲۰ خدمت بود، اکنون این خدمات به حدود ۲۸ خدمت رسیده است.

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه گفت: همچنین باید این پنجره واحد را به خدمات دولت هوشمند متصل می‌کردیم که این کار را شهریور ماه در مهلت مقرر خودش به اتمام رساندیم و این اتصال برقرار شد.

وی افزود: اکنون در این پنجره واحد که در اختیار مردم قرار گرفته است، خدمات پرکاربردی مانند ابلاغ الکترونیکی، اطلاع‌رسانی از پرونده، بحث درخواست گواهی‌عدم سوء پیشینه، بحث نوبت گیری از مراجع قضایی و پزشکی قانونی قرار داده شده است.

کاظمی فرد گفت: همچنین در این پنجره واحد بحث امکان ارسال دادخواست بدوی و تجدید نظر دیوان عدالت اداری و دسترسی به سرویس‌های مورد نظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نیز وجود دارد و یکسری خدمات دیگری که مسلما افراد و اقشار جامعه در مراجعه به مراجع قضایی یا در بحث اعتبارسنجی وکلا و کارشناسان و محاسبات هزینه‌های آن‌ها به آن نیاز دارند را در پنجره واحد خدمات هوشمند قوه قضاییه قرار دادیم و به مرور زمان این خدمات را اضافه خواهیم کرد. یعنی هر خدمتی که بتوانیم در اختیار مردم قرار دهیم این کار را انجام خواهیم داد.

وی گفت: یکی از اتفاقات خوبی که اکنون در این پنجره واحد دولت هوشمند می‌خواهد شکل بگیرد موضوع ارائه خدمات به صورت کاملا هوشمند است یعنی ارائه خدمت بدون عامل انسانی شکل می‌گیرد که ما در این خصوص برنامه ریزی کرده‌ایم و برخی از خدمات‌مان دارای این ویژگی‌ها هستند.

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه افزود: ان شاالله در تلاش هستیم که بزودی خدماتی را داشته باشیم که بشود در لحظه پاسخگوی نیازهای کاربران باشد و نیازهایشان را رفع کند که تا پایان سال سعی می‌کنیم با برنامه ریزی مناسب در این راستا نیز حرکت کنیم.

۳.۷/۵ - (۱۲ امتیاز)
3 نظرات
 1. علی رضازاده می گوید

  سلام خانم‌ بنده طلاق گرفته و مدتی بعد ازدکاج رسمی‌کرده خواستم بدونم‌ مهریه رو ک‌قسط بندی شده میتونم چون ازدواج کرده ایشون جلوی پرداخت مهریه روب خاطر قانون جدید ک زنی ک ازدواج مجدد کند مهریه از شوهر قبلی باطل میشود یا ن طبق قانون جدید ک شنیده ام صحت دادد یا ن ممنونم

  1. راهشگر می گوید

   سلام
   خیر
   پرداخت مهریه در حال لازم است

 2. احمد صادقی می گوید

  مشخصات خودم را ثبت نمودم و منتظر جواب هستم تا مشکل مهمی در روند رسیدگی مواجه شدم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.