راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

گردشگران برای ورود به ابوظبی نیازی به دریافت دور تقویتی ندارند

مقامات محلی روز جمعه گفتند که گردشگران ابوظبی برای ورود به این امارت نیازی به دوز تقویتی واکسن کرونا ندارند.

این شفاف‌سازی در پی دستورالعمل‌های جدید برای ساکنان امارات است که برای ورود به ابوظبی به پاس سبز در برنامه الحصن با نتیجه منفی پی‌سی‌آر معتبر ۱۴ روزه یا نتیجه منفی آزمایش که ۹۶ ساعت اخیر انجام شده باشد نیاز دارند. ساکنان باید برای حفظ وضعیت سبز دوز تقویتی واکسن را بزنند یا برای ورود به پایتخت نتیجه منفی آزمایش پی‌سی‌آر ۹۶ساعته داشته باشند.

طبق دستورالعمل جدید برای گردشگران، افراد واکسینه شده باید مدرکی مبنی بر وضعیت واکسیناسیون کامل خود (دو دوز) از طریق گواهی رسمی واکسیناسیون کشور خود از طریق اپلیکیشن موبایل یا گواهی فیزیکی ارائه دهند و نتیجه منفی آزمایش پی‌سی‌آر را که در ۱۴ روز گذشته انجام شده ارائه دهند یا نتیجه منفی آزمایش پی‌سی‌آر ۴۸ساعته که در کشور محل اقامت گردشگران انجام شده را ارائه کنند.

گردشگران واکسینه نشده می‌توانند با نتیجه منفی آزمایش پی‌سی‌آر که در ۹۶ ساعت گذشته به دست آمده است وارد شوند.

نکته قابل توجه این است که یک لاین اختصاصی برای گردشگران در مرز در نظر گرفته شده است.

برای گردشگرانی که از طریق نقطه ورودی جاده دبی-ابوظبی وارد این امارت می‌شوند، لاین سمت راست (Lane ۱) به عنوان یک مسیر اختصاصی توریستی تعیین شده است. این لاین دارای یک دفتر خدمات مهمان و مقامات تعیین شده برای اطمینان از ورود بدون مشکل به این امارت و رفع هرگونه چالش است.

هنگام برنامه‌ریزی سفر به ابوظبی، از همه گردشگران ورودی خواسته می‌شود برای اطلاع از آخرین دستورالعمل‌های سفر و اقدامات احتیاطی لازم علیه کرونا وب‌سایت ابوظبی VisitAbuDhabi. ae را بررسی کنند.

✍️ ترجمه اختصاصی ایرانیان امارات

به این مطلب امتیاز بده post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.