راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

ساعت کار دفاتر اسناد رسمی در تهران و شهرستان‌ها

یکی از سوالاتی که بسیاری از مردم هنگام معامله و یا قرار در دفترخانه دارند، اطلاع از ساعت کاری دفاتر اسناد رسمی است. در ادامه در این خصوص اطلاعات لازم ارایه می شود.


ساعت کاری دفاتر اسناد رسمی از طرف کانون سردفتران و دفتریاران اسناد رسمی به دفاتر اسناد رسمی ابلاغ می شود، خرداد سال ۹۰ کانون سردفتران اعلام کرده بود که ساعت کاری دفاتر اسناد رسی از ۸ صبح تا ۴ بعد از ظهر است، اما این دستورالعمل همان سال تغییر کرد.

طبق آخرین اطلاعیه ای که در سایت کانون سردفتران منتشر شده است ساعت کاری در تهران ساعت ۹ الی ۱۴:۳۰ است اما دیگر استآن‌ها مطابق اعلام همان استان است. این اطلاعیه شهریور سال ۹۰ در سایت کانون سردفتران منتشر شده است.

بیشتر بخوانید: آدرس دفاتر اسناد رسمی تهران

شروع کاری زودتر بخاطر مصرف برق
گفتنی است در دوره ای که ادارات دولتی نیز ساعت کاری خود را به علت مصرف برق تغییر دادند ساعت کاری دفارت نیز تغییر کرد شروع ساعت کاری ۶ صبح تا ساعت ۲ بعد از ظهر شده بود.
ساعت کاری در ماه رمضان
در ماه رمضان نیز ساعت شروع کاری دفاتر اسناد رسمی به ساعت ۹ صبح اعلام شده بود.


ساعت کاری عرفی دفاتر اسناد رسمی
به طور معمول و بخاطر ارتباط کاری دفاتر اسناد رسمی با سازمان‌های ثبت اسناد، شروع کاری دفاتر اسناد رسمی با سازمان‌های ثبت هماهنگ هستند.ساعت کاری سازمان ثبت نیز ۷:۳۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر است، دفاتر اسناد رسمی نیز معمولا از ساعت ۸ صبح باز می کنند و تا ساعت ۳ سند ثبت می کنند


تا چه ساعتی سند ثبت می شود؟
با توجه به اینکه چند سالی است ثبت سند دفاتر اسناد رسمی الکترونیک و سراسری شده است سیستم های ثبت آنی اجازه ثبت سند زودتر از ۸ صبح نمی دهند و بعد از ساعت ۳ نیز امکان ثبت سند نیست، هر چند دفترخانه زودتر باز شود و یا دیرتر هم بسته شود و به کارهای دیگر برسد. 
ساعت کاری دفاتر اسناد رسمی روزهای پنجشنبه
ادارات ثبت روزهای پنجشنبه بسته هستند، چندی پیش نیز برخی دفاتر درخواست داده بودند با توجه به این موضوع و اینکه کار دفاتر با سازمان‌های ثبت مرتبط است روزهای پنجشنبه دفاتر اسناد رسمی نیز تعطیل باشند که این موضوع موافقت نشد و در حال حاضر دفترخانه‌ها پنجشنبه‌ها نیز باز هستند و ساعت کاری آن‌ها ۸ تا ۱۲:۳۰ دقیقه است.

شما می توانید تجربیات خود را درباره ساعت کاری دفاتر در بخش نظزات بنویسید تا دیگران نیز استفاده کنند.

۳.۴/۵ - (۳۰ امتیاز)
1 نظر
  1. Vahid می گوید

    والا الان ساعت۸:۳۸ دقیقه هست من پشت در دفتر خونه هستم چه جوری میگید از ساعت ۸ صبح ساعت کاریشونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.