فعالیت دفاتر اسناد رسمی از اول آذر چگونه است؟

بنا بر اعلام ستادملی مبارزه با کرونا از روز شنبه، اول آذرماه محدودیت های جدیدی برای فعالیت اصناف در نظر گرفته شده است. در همین رابطه قوه قضائیه در رابطه با فعالیت دفاتر اسناد رسمی از اول آذر بخشنامه ای صادر کرده است.

به گزارش سایت حقوقی راهش، در بند هشتم بخشنامه ای که معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در تاریخ ۲۸ آبان صادر کرده، آمده است:

«دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق به صورت شیفتی و زوج و فرد فعال باشند»

همچنین در بند دهم این بخشنامه آمده است: نظارت بر اجرای این بخشنامه بر عهده معاونین سازمان، مدیران کل ثبت استان ها، دفتر مدیریت عملکرد و بازرسی و اداره کل حفاظت و اطلاعات سازمان می باشد.

وضعیت فعالیت کارکنان ادارات ثبت از اول آذرماه

در بند سه بخشنامه فوق آمده است: در شهرهایی که از نظر میزان فراگیری و شیوع ویروس کرونا دارای وضعیت قرمز هستنند در مجموع یک سوم کارکنان، شهرهایی که دارای وضعیت نارنجی هستند یک دوم و در شهرهایی که در وضعیت زرد هستند دو سوم کارکنان در محل خدمت حضور داشته باشند

سامانه های خدمات الکترونیک ثبتی

در بند هفتم این بخشنامه درباره سامانه های ثبتی آمده است: زیرساخت ها و سامانه های ارائه دهنده خدمات الکترونیک نباید با هیچگونه اختلال و تعطیلی روبرو گردندو لازم است کارکنان مسئول این سامانه ها به تعداد مورد نیاز در محل کار حضور داشته باشند.

بخشنامه قوه قضائیه درباره شیفتی شدن دفاتر اسناد رسمی بخاطر کرونا

هرگونه بازنشر مطالب و اخبار سایت راهش، فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم جایز می باشد.

  شرایط فعالیت دفاتر ازدواج و طلاق تبریز تا پایان سال 99

7 دیدگاه

  1. سلام دولت باید بستری فراهم کند که اوضاع معیشتی خانوادهای کم درامد را تامین کنه بقیه خود به خود حل میشه

  2. چرا اداره ثبت اسناد شرق اصفهان کلا تعطیل کرده وپاسخ گو نیست

  3. ستاد کرونا اصلا نگفته که فعالیت دفاتر اسناد رسمی شیفتی باشه ، ستاد گفته ادارات باز است فقط با یک دوم کارکنان ، خیلی وضعیت بدی درست کردند یک روز این بیاد یک روز اون بیاد ،

  4. آیا الان که گفتن ادارات تعطیلی دفترخونه هم تعطیله؟

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.