راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

پلیس و دفترخانه‌ها اگر مالیات خودرو نگیرند ۲ برابر جریمه می‌شوند!

سازمان امو رمالیاتی کشور در نامه‌ای ممهور به «مهم و فوری» خطاب به علی خندانی رئیس کانون سردفتران و دفتریاران و سردار سیدکمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا نوشت:

در راستای ماده ۳۰ قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب ۲ خردادماه ۱۴۰۰ که از تاریخ ۱۳ دیماه ۱۴۰۰ لازم الاجرا می‌باشد و در اجرای تبصره ۱ این ماده که مقرر می‌دارد: «ثبت نقل و انتقال وسایط نقلیه توسط دفاتر اسناد رسمی و یا تعویض پلاک توسط نیروی انتظامی منوط به پرداخت مالیات نقل و انتقال موضوع این ماده و به ترتیبی است که سازمان مقرر می‌کند.» مراجع مذبور در صورت تخلف از این حکم ملزم به پرداخت ۲ برابر مالیات پرداخت نشده هستند.

به گزارش راهش به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کانون سردفتران و دفتریاران در این نامه آمده است: سازمان امور مالیاتی کشور اقدام به راه اندازی سامانه‌ای تحت عنوان سامانه دریافت مالیات برنقل و انتقال خودرو به آدرس cartransfer. tax. gov. ir کرده تا شهروندان به آن مراجعه کنند.

لذا انتقال دهندگان انواع خودرو و موتور سیکلت مکلفند با ورود به سامانه مزبور قبل از تعویض پلاک با ثبت انتقال نسبت به پرداخت مالیات نقل و انتقال اقدام نمایند.

مراجع یادشده موظف به استعلام وضعیت پرداخت مالیات و کنترل آن از طریق سامانه مذکور هستند و در صورت‌عدم رعایت مقررات موضوع این ماده مشمول جریمه تعیین شده خواهند بود. ضمنا دریافت مالیات نقل و انتقال خودرو خارج از چارچوب ترسیم شده ممنوع بوده و مسئولیت عواقب و استرداد وجوه دریافت کنندگان خواهد بود.

به این مطلب امتیاز بده post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.